Snapdragon 888 ve IP68 dereceli OnePlus 9 Pro lansman tarihi alıyor


OnePlus’ın OnePlus 8 serisinin halefini piyasaya sürmeye hazırlandığı artık haber değil. OnePlus 9 serisi, Snapdragon 888 amiral gemisi SoC’nin resmi lansmanından bu yana haberlerde yer aldı. Göre Raporlara göre OnePlus, Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi çipi Snapdragon 888 ile yeni OnePlus 9 serisini piyasaya sürecek. Yakın tarihli bir rapor, şirketin bu akıllı telefonu önümüzdeki yılın ilk yarısında piyasaya süreceğini gösteriyor. Özellikle, bu cihaz önümüzdeki yıl Mart ayında gelebilir. Bu seride en az iki akıllı telefon olacak – OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


OnePlus 9 Pro

Bu cihazın görünümünden ve tasarımını gösteren bazı renderlardan sonra daha fazla bilgi var. Son rapor şu ki, yeni OnePlus 9 Pro, IP68 su geçirmez ve toz geçirmezliği destekleyecek. Rapor su geçirmezlik ve toz geçirmezlik performansını tam olarak belirtmese de IP68 seviyesine ulaşacağını biliyoruz. Genel olarak bu, suda 5o derinliğe kadar 30 dakikaya kadar yaşayabileceği anlamına gelir. Şirketin hala bu özellik için resmi performansını yayınlaması gerekiyor.

OnePlus 8 serisinin yalnızca OnePlus 8 Pro için resmi IP derecelendirmesini sağladığını göz önünde bulundurarak, OnePlus 9’un bu kadar su geçirmez ve toz geçirmez performansa sahip olmamasına devam edebileceğini düşünüyoruz. Ek olarak, Max J. daha önce OnePlus 9’un bu seviyeyi atlayacağını tahmin etmişti.

OnePlus 9 serisi spekülasyonlar

Önceki spekülasyonlara göre bu seride OnePlus 9 ve OnePlus 9 Pro’yu bekliyoruz. İlki 6,55 inç FHD ekran kullanacakken, ikincisi 6,8 inç QHD ekran kullanacak. Elbette tüm seri yeni Qualcomm Snapdragon 888 SoC ile gelecek. Bu çip, “1 + 3 + 4” sekiz çekirdekli tasarımı benimseyen 5nm işlemcidir. GPU kısmı, Adreno 660’ı entegre ediyor ve performans öncekinden daha yüksek.

Ek olarak OnePlus 9, 65W flaş şarjı ve 40W kablosuz şarjı da destekleyecek. Ayrıca, OP9’da çift stereo hoparlör beklerken, OP9 Pro ayrıca IP68 toz ve su direnci sunacak.

Kamera bölümünde, OnePlus 9 Pro, OnePlus 8 Pro ile aynı 16MP veya Sony 32MP ön kameraya sahip olacak. Ayrıca 48MP Sony IMX689 ana sensör kullanacak. Piyasaya sürülmeden önce, birkaç Snapdragon 888 akıllı telefon zaten piyasada olacak. Bu çipi kullanan ilk akıllı telefon olan Xiaomi Mi 11’in bu ay piyasaya çıkacağına dair haberler var. Xiaomi Mi 11, Realme Race, Meizu amiral gemisi telefonu, ZTE Axon 30, Nubia Z serisi ve Nubia Red Magic telefonun tümü bu çipi kullanacak

.

oneplusOnePlus 9OnePlus 9 ProOnePlus 9 serisi