Snapdragon 888 Tarafından Desteklenen VIVO Telefonu GeekBench’de Göründü


Dünden itibaren Snapdragon 888 herkesin dilinde. Bildiğiniz gibi Qualcomm, 2020 Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde yeni nesil mobil amiral gemisi platformunu resmi olarak yayınladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


2021’de en az 15 akıllı telefon üreticisi Snapdragon 888’i kullanan ürünleri piyasaya sürecek. İlk parti listesi Xiaomi, OnePlus, Sony, VIVO, OPPO, Realme, Meizu, ZTE, Black Shark, Lenovo, Nubia, Asus, Motorola, Sharp’ı içeriyor ve LG.

Snapdragon 888’in resmi açıklamasından bir günden daha kısa bir süre sonra beklenmedik bir şekilde, Snapdragon 888 tarafından desteklenen yeni VIVO telefonun GeekBench koşu skoru internette ortaya çıktı.

Ekran görüntüsünden de görebileceğimiz gibi, makinenin modeli vivo V2056A. Tek çekirdekli testlerde 1135 puan ve çok çekirdekli testlerde 3681 puan alıyor.

VIVO Snapdragon 888

Çalışma noktalarını Kirin 9000 (1014/3715) ile karşılaştıralım. Snapdragon 888’in tek çekirdekli puanının Kirin 9000’den biraz daha güçlü olduğunu görebiliriz. Ayrıca, çok çekirdekli puan Kirin 9000’den daha zayıf. Hala bir mühendislik makinesi olduğu için koşu puanı biraz daha düşük olacak.

Ek olarak, bir Weibo blog yazarının haberine göre, yeni VIVO telefonu şu anda maruz kalan mühendislik makineleri arasında en yüksek puana sahip. Ayrıca, OriginOS ile kutudan çıkar. VIVO X60 Pro + ve iQOO7’nin ilerlemesi nispeten hızlıdır. Önümüzdeki ay piyasaya çıkacaklar.

VIVO Geride Kalmayacak

Qualcomm 2020 Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde, VIVO’nun yönetici başkan yardımcısı ve baş işletme sorumlusu Hu Baishan, bir video aracılığıyla VIVO ve iQOO akıllı telefon ürünlerinin yeni Snapdragon 888 5G mobil platformuyla gelen ilk ürünler olacağını söyledi. Tüketicilere daha güçlü performans ve daha zengin işlevsel deneyim getirecekler.

Qualcomm’un şimdiye kadarki en güçlü mobil platformu olarak Snapdragon 888’in ortaya çıkışı, 2021’de başlıca ana akım Android akıllı telefon üreticileri arasında yeni bir performans savaşını temsil ediyor. Tüketiciler için daha fazla seçenek olacak.

.

Aslanağzı 888Asus VivoPCKirin 9000vivo