Snapdragon 875 SoC muhtemelen 1 Aralık’ta sunulacak


Snapdragon 875 SoC, 1 Aralık’ta tanıtılabilir. Köstebek Roland Quandt Qualcomm’un Aralık ayının ilk günü için planlanan bir etkinlik için medyaya bir davetiye gönderdiğini söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Snapdragon 865’in Aralık ayı başlarında tanıtıldığı göz önüne alındığında; Qualcomm’un bu yıl Aralık etkinliğini yeni amiral gemisi SoC’yi duyurmak için kullanması muhtemeldir.

Henüz bununla ilgili belirli bir detay yok, ancak 5 nm proses teknolojisi kullanılarak üretilmesi gerekiyor. Yapılandırma açısından Snapdragon 875’in bir Cortex-X1 çekirdeği, üç Cortex-A78 çekirdeği ve dört Cortex-A55 çekirdeği içermesi bekleniyor.

Aslanağzı 735

Samsung, Yaklaşan Snapdragon 875’in Neredeyse Tüm Siparişlerini Kazandı

Samsung Electronics’in Qualcomm için yeni nesil 5G üst düzey akıllı telefon mobil uygulama işlemcileri, Snapdragon 875’in üretimi için 1 trilyon KRW (849 milyon $) sipariş kazandığı daha önce bildirilmişti. 5nm işlem ve verim oranı çok düşüktü.

Son çıkan haberlere göre Snapdragon 875’in kod adı Lahaina’dır. Lahaina + ‘nın kod adı da vardır. Bu, Qualcomm’un yaklaşımına da uygun olan Snapdragon 875+ olabilir. Önceki Snapdragon 865 ve Snapdragon 865+ modellerinin bu fikre dayandığını kastediyoruz.

Snapdragon 875 Amiral Gemileri Daha Pahalı Olacak Ve İşte Nedeni

Açığa çıkan iki modele ek olarak, Snapdragon 875G model çıkışı da var. Snapdragon 875+ olarak yeniden adlandırılıp adlandırılmadığına gelince, şu anda iddia edemeyiz. Bununla birlikte, bir şey açık – tüm Snapdragon-875 yongalarının Samsung tarafından seri üretilmesi muhtemeldir. Sonuçta Qualcomm ve Samsung 850 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Snapdragon 875G – Yeni Bir Çip?

Bazı kaynaklar Snapdragon 875G’nin SD875 Plus olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi. Ancak önceki rutine kıyasla (Plus sürümü, CPU ve GPU saat hızlarını normal sürüme kıyasla biraz artırır, bu da küçük bir performans iyileştirmesine neden olur), yükseltme oranı daha da büyük olacaktır. Dolayısıyla Qualcomm’un oyunlara odaklanan amiral gemisi yongalarının özel sürümlerini yayınlamaya başlayabileceğini düşünmek için her neden var.

Samsung, EUV ekipmanını kullanarak Güney Kore’deki üretim hattında SD875’in seri üretimine başladı. Apple A14 ve Huawei Kirin 9000’i üretmek için aynı TSMC’nin 5nm sürecini kullanacak.

Snapdragon-875 işlemcisine ek olarak, Samsung’un 5nm proses üretim hattı ayrıca Snapdragon X60 modem ve Exynos 1000 ile sözleşme yapacak.

Snapdragon-875, Cortex-X1 süper çekirdek ve Cortex-A78 çekirdeğinin kombinasyonunu ilk kez tanıtabilir. Yeni tasarlanan X1 çekirdeği, sırasıyla A77 ve A78’den% 30 ve% 23 daha yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Ayrıca makine öğrenimi yeteneği de A78’inkinden daha yüksek. Eklentilere veda ederek 5G temel bandını Qualcomm’un amiral gemisi platformuna ilk kez entegre etmesini bekliyoruz.

.

Aslanağzı 875Qualcomm Snapdragon 875Snapdragon 875 lansman tarihiSnapdragon 875 Yuva