Snapdragon 460 SoC ile Huawei Enjoy 20e yakında geliyor


Amerika Birleşik Devletleri Huawei’nin hayatını çok daha zor hale getirmeyi başardı ve hatta Honor’u satmak zorunda kaldı. Yine de Çinli şirket için bazı cesaret verici haberler var. Nitekim bu hafta Qualcomm, ABD yetkililerinden bir lisans aldığını doğruladı ve Huawei’ye yonga tedariki için yeşil ışık yaktı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Doğru, sadece 4G destekli işlemcilerden bahsediyoruz; Ancak Huawei artık hayatta kalmak için her fırsatı değerlendirmeli. Bu nedenle, Qualcomm 4G çiplerini satın almayı memnuniyetle kabul edecek ve ilk olarak hangi işlemci grubunun satın alınacağı hakkında bilgi zaten var.

Snapdragon 460 SoC ile Huawei Enjoy 20e yakında geliyor

Huawei Enjoy 20e’ye kurulacak Snapdragon 460 yongasından bahsediyoruz. Bu, 11 nanometre proses teknolojisi kullanılarak oluşturulan Qualcomm’dan oldukça yeni ve taze bir SoC’dir. En yüksek frekansı 1,8 GHz olan sekiz Kryo 240 işlemci çekirdeğine ve bir Adreno 610 video hızlandırıcısına sahiptir.

Huawei Enjoy 20e’nin 4/6 GB RAM, 128 GB depolama alanı, 10W şarj gücüne sahip 5000 mAh pil ve HD + ekran sunacağı biliniyor. Cihaz, bütçeye uygun bir akıllı telefon, bu nedenle plastik bir kasaya kapatılması şaşırtıcı değil. Huawei Enjoy 20e’nin fiyat etiketi 183 dolardan başlayabilir.

Qualcomm, Huawei’ye bazı ürünleri tedarik etmek için lisanslara sahip olduğunu resmi olarak onayladı

Son zamanlarda, Huawei’ye çip tedarik etmek için bir lisans alan şirketlerin raporları var. Birkaç gün önce Qualcomm’un Huawei’yi tedarik etmek için lisanslar aldığına dair raporlar vardı. Ancak son rapor, Qualcomm’un tüm yongaları Huawei’ye tedarik edemediğini gösteriyor. Akıllı telefon çipleri için şirket, Huawei’ye 4G’nin üzerinde çip tedarik edemiyor. “Daily Business News” de yer alan bir habere göre, Qualcomm raporları resmi olarak doğruladı. Şirketin sözcüsü, “Bazı 4G ürünleri de dahil olmak üzere bazı ürünler için (Huawei’ye) lisanslar aldık” dedi.

Huawei logosu

Ancak Qualcomm, Huawei’ye 5G ürünlerini ne zaman tedarik etmeye başlayabileceğini açıklamadı. Elbette bunun şimdilik mümkün olmayacağını biliyoruz. Bu haftanın başlarında, Qualcomm’un bir Huawei lisansı aldığı haberi çıktı. Tanınmış bir Wall Street yatırım bankası olan KeyBanc, bu haftanın başlarında Qualcomm’un Huawei’ye 4G çip tedarik etmek için bir ihracat lisansı aldığını belirtti.

30 Temmuz’da Qualcomm, Huawei ile patent lisans anlaşmasına vardığını duyurdu. İlki, tek seferlik 1.8 milyar dolarlık patent lisans ücreti alacak. Qualcomm, aynı zamanda Huawei ile de uzun vadeli bir anlaşmaya vardı. Huawei’ye Qualcomm’un patentli teknolojisini kullanma yetkisi verdi. 5 Kasım’daki mali rapor toplantısında şirket, Huawei’den tek seferlik 1.8 milyar dolarlık ödeme aldığını doğruladı.

.

HuaweiHuawei 20e'nin keyfini çıkarınHuawei Enjoy 20e ayrıntılarıHuawei Enjoy 20e özellikleriHuawei Qualcomm çipleriQualcommSnapdragon 460 SoC