Smartisan Nut Pro 2 İncelemesi – Çılgın hoparlörlere sahip Yıldız Telefon!


Smartisan eski bir şirket değil. Mayıs 2012’de kurulan şirket, bugüne kadar çoğunlukla Çin pazarında 10’dan az telefon piyasaya sürdüler. Söz konusu telefon, ümit verici bir fiyat etiketi ile oldukça ümit verici bir akıllı telefon olan Smartisan Nut Pro 2. Ses meraklılarına ek olarak, bu büyük olasılıkla bugün piyasada satın alabileceğiniz en iyi telefon hoparlörüdür, daha fazla ayrıntı aşağıdaki ses bölümünde.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Smartisan Nut Pro 2 gözden geçirmek

Şahsen, Snapdragon 660 işlemci benim için güç ve pil verimliliğinin mükemmel bir karışımı ve bugüne kadar bunlardan üçünü kullandım, Xiaomi Mi Note 3, Elephone U Pro ve Smartisan Nut Pro 2. Ben Mi Note 3’ü harika ama pahalı bir cihaz olarak övdü (ancak genellikle satışta) ve objektif olarak bu üçü arasında en iyi telefonu. Bununla birlikte, Smartisan Nut Pro 2 yaklaşıyor, çok yaklaşıyor ve işte nedeni.

Çok umut verici

Smartisan Nut Pro 2 Teknik Özellikler

İşlemci Snapdragon 660 Octacore İşlemci
Görüntüle 5,99 ”2160 × 1080 IPS LCD
Veri deposu 3/4 / 6GB
Depolama 32/64/128 / 256GB eMMC
İşletim sistemi Android 7.1 Nougat
Kameralar OIS ile 12 MP IMX386, 20 MP Ön
Batarya 3.500 mAh
Fiziksel Boyutlar 15,44 x 7,34 x 0,74 cm, 156 g

Smartisan Nut Pro 2 Donanım

Asla cam telefon hayranı olmadım, ancak son zamanlarda günlük sürücülerimin tamamı camdan oluşuyor ve Smartisan Nut Pro 2, cam sırtlı en son günlük sürücüm. Bununla birlikte, telefon çok iyi yapılmış ve inanılmaz derecede hafif. Tüy ağırlığı 156g ile mükemmel ağırlık dağılımını birleştirdiğinizde Nut Pro 2, elinizde kaygan, hafif strafor gibi hissediyor.Bu şey sağlam, telefonun bağırsaklarını sağlam bir şekilde yerinde tutan metal bir bant ve bunu ahşap bir zemine düşürdüğümde kesinlikle çizik çıkmadı, sadece kalbim korkuyla yere çarptı. Telefonun tasarımını, oldukça kutulu ve çift tonlu siyah / bronz renk şemasını sevsem de, kutsama, telefonu kavisli Mi Note 3 veya çarpıcı Elephone U Pro’dan daha büyük hissettiriyor, ancak oldukça az çerçeveye sahip. .Kulaklık jakının olmaması bazıları için bir anlaşma olabilir.

Delicesine Işık

Smartisan Nut Pro 2 Görüntüle

Muhtemelen bunu söylediğim için bir sürü saçmalık alacağım, ama yine de söyleyeceğim. Smartisan Nut Pro 2’nin LCD ekranı, şimdiye kadar gördüğüm en iyi LCD ekran. Ekrana olan sevgimin birincil sebebi, şimdiye kadar gördüğüm herhangi bir LCD ekrandan daha yüksek olan (Samsung, Apple, LG, Sony gibi ana ekranlar dahil) inanılmaz derecede yüksek kontrast. Aslında, bir AMOLED ekrandan bu LCD’ye geçmenin renk doygunluğu açısından büyük bir geçiş olmadığı yeterince iyidir (fark ettiyseniz aşırı doygun renkleri severim).
Maksimum parlaklık 550 nit civarındadır, bu da güneş ışığında kolay okunabilirlik sağlar ve dokunma hassasiyeti mükemmeldir, kumaş eldivenlerle kolayca kullanılabilir.Bir şikayetim var ve otomatik parlaklık çok agresif. Durumların hemen hemen% 98’inde, parlaklık% 20 oranında azaltılabilir ve yine de kullanım için yeterince parlak olabilir. Bu gereksiz yere boşa harcanmış çok fazla pil demektir.

Smartisan Nut Pro 2 Ses

Bunu söylediğim için ekrana olan övgülerimden daha az saçmalık alacağım, ama buradaki hoparlörler şimdiye kadar hiç duymadığım en iyi telefon hoparlörleri.
Galaxy S9, bir Samsung telefonunda şimdiye kadarki en iyi hoparlörlere sahip olsa da, Smartisan Nut Pro 2 hala S9’u ve rahatça duyduğum diğer tüm telefonları geride bırakıyor.

Nut Pro 2’nin üstün olduğu yer ses kalitesidir. Ne tür bir ses çaldığınız, Yenilmezler gibi bir aksiyon filmi, sohbet dolu bir TV şovu veya herhangi bir müzik türü ne olursa olsun, Smartisan yalnızca bol miktarda bas sağlamakla kalmayan, aynı zamanda net ve net olan zengin ve canlı bir gövdeye sahiptir. aynı anda bozulmamış. Diğer telefonlar benzer hacim ve netlik sunabilirken, Smartisan’ın sahip olduğu zengin, canlı gövdeye sahip değiller. Bas ağır parçaları olmayan youtube videoları bile, gerçek sesi diğer cihazlardan çok daha iyi taklit eden rahat miktarlarda düşük frekanslar verir.

Sesin biraz farklılaştığı yer, bas çıkışıdır. Kullandığım diğer akıllı telefonlardan (Razer telefon hariç) çok daha güçlü ve derin, ancak Smartisan çamurlu olmadan daha doğal, yorucu olmayan bir bas veriyor. Google Home veya Apple Homepod kadar derin veya zengin değil, ama yüksek sesle ağlamak için bir cep telefonu.

Smartisan’ın Galaxy S9 veya iPhone X ile eşleşemeyebileceği bir alan ses seviyesi olabilir, ancak bu sözde dezavantajı içinde bile bir güneş ışını. Elbette, S9 veya X daha yüksek, ancak S9 / iPhone X’in hoparlör ses seviyelerinin en üst ucunda, hoparlörlerin biraz dengesiz olduğunu duyabilirsiniz, orta ve yüksek tonlar bası biraz aşar ve bu da biraz daha sert ses kalitesi sağlar. Smartisan maksimum ses seviyesinde, düşük ses seviyesinde olduğu kadar doğal ses çıkarır, her frekans setinin dengesinde veya gücünde değişiklik olmaz.

ZTE Axon 7’yi tartışmak için hızlı düzenleme, kullandım ve ZTE, Smartisan Nut Pro 2’ye kıyasla çok daha ağır baslar verebilir ve inanılmaz stereo ayrımına sahipken, Axon 7’nin basları Smartisan’dan daha çamurlu ve Axon 7’deki ses çıkışı genellikle Smartisan’dan daha az kristal netliğinde veya doğal, inanması zor, biliyorum.

Smartisan Nut Pro 2 Batarya

Diğer Snapdragon 660 telefonlarda Smartisan Nut Pro 2’den, özellikle de Xiaomi Mi Note 3’ten biraz daha iyi pil ömrü gördüm. Smartisan’da 10 saatlik ekrana kolayca ulaşabiliyorum, ancak beklemedeki pil tüketimi daha yüksek. Diğer cihazlarda gördüğümden daha fazla ve umarım Smartisan bunu mümkün olan en kısa sürede düzeltir, çünkü akıllı telefon kullanımı sırasında pilin bitmesi aslında oldukça makul, hatta Youtube, oyun oynama veya fotoğraf çekme gibi şeyler bile.Otomatik parlaklığın oldukça agresif olduğunu unutmayın, bu nedenle pil ömrünün üstünden% 5-10 (tahmin) iyi bir şekilde kaybedersiniz.

Pil İyi

Smartisan Nut Pro 2 Yazılım ve Performans

Elde ettiğim telefon, ROM’a yerleştirilmiş Google Hizmetlerine sahip bir bayi özel ROM’uyla geldi, bu da sık donmalara, bol miktarda gecikmeye ve güncelleme yetersizliğine neden oldu. Hisse senedi ROM’unu telefona geri almak için bir deepflash işlemi yapmak zorunda kaldım, ancak bir kez açıldığında oldukça memnun kaldım.Smartisan, Smartisan’ın Android 8.0 Oreo’ya güncellenmesinden söz edilmeyen Android 7.1 Nougat ile birlikte gelir.
Smartisan’ın kullanıcı arayüzü, iPhone 4 döneminin skeumorfik tasarım dilinin doğrudan dış görünümüdür ve ayarlar menüsünün doğrudan bir iOS kopyasıdır. Hoşunuza gitsin veya gitmesin kişisel bir fikir, ama bunu okuyan birçok insanın muhtemelen beğenmeyeceğinden şüpheleniyorum.Smartisan, Android’e Big Bang, One Touch ve Idea Pills olmak üzere üç ana özellik ekledi. Big Bang, temelde fotoğraflar dahil hemen hemen her şeyi çevirmenize olanak tanıyan telefonda hazırlanmış Google Translate’tir, oysa Idea Pills özünde kişinin “geçici ilhamı” yakalamak için hızlı bir şekilde metin notları veya sesli mesajlar almasını sağlayan hızlı bir not alma uygulamasıdır. Kişinin işleve kolayca erişmesine izin veren özel bir Idea Pills donanım düğmesi vardır ve maalesef bu düğme başka bir şeye yeniden eşlenemez.

Tek Dokunuş, kişisel olarak en kullanışlı ve oldukça yenilikçi bulduğum tek işlevdir. “Tek Dokunuş” u etkinleştirmek (donanım kombinasyonu veya bir telefon köşesinden kaydırarak), ara sıra kullandığım uygulamalar arasında çok hızlı ve sezgisel “kopyalayıp yapıştırmaya” izin vermek için ekranı küçültür.

Smartisan kullanıcı arayüzü çok parlak ve hızlı ve bu telefonda uygulamaları başlatırken Mi Note 3’ün MIUI9’undan biraz daha yavaş, hala çok iyi cilalanmış ve hatasız.

6GB’lık ünitemde çoklu görev kusursuzdu ve telefonda oyun oynamak da mükemmeldi, telefon yaklaşık 30 dakikalık oyun oynadıktan sonra ısındı.Parmak izi sensörü, yırtık veya ıslak parmaklarla bile hızlı ve çok doğrudur ve yüz tanıma kilidi diğer telefonlardan biraz daha yavaştır, ancak gece minimum aydınlatma ile bile günlük olarak kullanmak için yeterince iyidir.

Smartisan Nut Pro 2 Bağlantı

Smartisan Nut Pro 2, 1,2,3,4,5,7,8 gibi oldukça alışılmışın dışında bir LTE bant çeşitliliğini destekler.
Kanada’daki kullanıcılar, Nut Pro 2’nin Rogers, Bell ve bu iki ağı kullanan tüm yan kuruluşlar tarafından tam olarak desteklendiğinden memnun olacaklar, ancak Telus kullanıcılarının geçmesi gerekecek.

ABD’de biraz daha karmaşık, ancak tüm taşıyıcılarda (CDMA olmayan) 3G bağlantısına sahip olacağınızı söylemek yeterli, ancak 4G hepsinde çalışmıyor.
Sprint, Smartisan ile tamamen uyumsuzdur, ancak AT&T ve Verizon 2,4,5 bantları kullanır, ancak bu 3 bant taşıyıcı ana bantlar değildir ve bu nedenle eyaletlerin geniş alanlarında 4G bağlantısı elde edemezsiniz.

Smartisan ile uyumlu tek taşıyıcı T-Mobile’dır. T-Mo, bant 4’ün bant 12’den daha yaygın olduğu ana ağ bantları olarak bant 4 ve 12’yi kullanır. Bu, Smartisan’ın belirli şehirlerde T-Mobile üzerinde çalışacağı anlamına gelir.

Bu telefon herhangi bir Avrupalı ​​kullanıcı için de çalışacak, ancak alışılmadık bir hareketle bu telefon LTE Band 20’yi desteklemiyor, sadece 3. ve 7. bantları destekleyecek. Yine de çalışacak, ancak dikkatli olun.

WiFi alımı, Bluetooth alımı ve GPS performansı hepsi mükemmel. Bu telefonun 256GB versiyonu NFC’yi desteklerken, daha küçük depolama kapasitesine sahip telefonlar desteklemez. Çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için bu telefona Android Pay’i yükledim ve öyle görünüyor.

Smartisan Nut Pro 2 Kamera

Smartisan Nut Pro 2, gün ışığında çok iyi fotoğraflar elde edilmesini sağlayan OIS (Optik Görüntü Sabitleme) ile IMX386 sensörünü kullanır. Bu fotoğraflardaki ayrıntılar mükemmel ve gerçekte Smartisan tarafından kullanılan keskinleştirme algoritmasının Xiaomi’nin Mi Note 3’ten biraz daha iyi olduğuna inanıyorum, mümkün olduğunca her bir fotoğrafı yakınlaştırmak, oldukça takma kenarlara sahip, Mi Note 3’ün yapabileceği bir şey t oldukça uyumlu.

Bununla birlikte, Smartisan’ın geride kaldığı yer renk üretimi. Fotoğraflardaki renkler genellikle oldukça doğru olsa da, Mi Note 3’ün yaptığı gibi güzel veya derin doygunlukta değildirler. Son derece renkli bir şeyin fotoğrafını çekmedikçe renkler biraz sıkıcı görünüyor. Optimizasyon eksikliğinden farklı olarak bu bana bir yazılım kararı gibi görünüyor, çünkü renkler genellikle aşırı doygunluk olmadan hayat için oldukça doğru.HDR modu, yüksek dinamik aralıklı ortamlarda çok iyi çalışır ancak fotoğrafları HDR’nin gerekli olmadığı fotoğraflarda yıkar.Buradaki bokeh modu oldukça mükemmel. Fotoğrafı çekerken bokeh ayarlama seçeneği olmasa da, bence daha iyi bir seçenek olduğu gerçeğinden sonra bunu ayarlayabilirsiniz. Ön plan / arka plan ayrımı oldukça iyidir ve kenarlar oldukça ayrıdır, ancak kamera bazen hatalar yapar ve bazen ön planın küçük bir bölümünü arka plana koyar.OIS, fotoğrafta bulanıklık olmasını önlemek ve deklanşörü daha uzun süre açık tutmak için telefonun sabit kalmasına yardımcı olduğu için düşük ışık performansı da iyi. Her düşük ışıklı fotoğrafta biraz gürültü ve gren alsanız da, bu korkunç bir miktar değil.Öne bakan kamera şaşırtıcı derecede kaliteli. Yüksek 20MP sayısıyla, bu ön kamera ile çekilen fotoğraflar aslında 150 doların altındaki birçok telefonda arka kameralardan çok daha iyi. Mükemmel ayrıntı, iyi renk üretimi ve oldukça iyi dinamik aralık. Aynı zamanda iyi 1080p video çekebiliyor.Arkaya bakan kamera, 4K videoyu sabitleme olmadan 4: 3 en boy oranında ve sabitleme açıkken kırpılmış 16: 9 en boy oranında çekebilir.
Telefondaki stabilizasyon gerçek değil. Köpeğimi yürürken filme almak, bir gimbal kullanılarak filme alınmış gibi görünen bir video üretti ve hatta tam eğimli bir sprint bile çok kullanışlı görüntüler verdi. Video bir şekilde kırpılır (% 10-15), bu nedenle sabitleme açıkken bazı piksellerde kaybolursunuz ve insanların büyük çoğunluğu için buna değer.

Videoda çok fazla hareket olmadığı sürece video kalitesi ayrıntılarla dolup taşıyor. Harekete geçtiğinizde, bana bir yazılım sorunu gibi görünen ve 4K video daha çok gürültülü 1080p’ye benzeyen bir sürü çirkin yapaylık elde edersiniz.

Smartisan Nut Pro 2 Kamera Galerisi

Smartisan Nut Pro 2 Karar

Nut Pro 2, kelimenin hemen hemen tüm ölçülerine göre mükemmel bir telefon. Tüm önemli onay kutularını, iyi inşa edilmiş bir gövdeyi, inanılmaz ekranı ve hoparlörleri, iyi pil ömrü ve performansı ve harika bir kamera ile uyumludur. Ancak, tercihlerinize bağlı olarak dağıtıcı olabilecek birkaç öğe vardır.Her şeyden önce, camı ve camdan nefret edenlerin uygulanmasına gerek yok (ironik bir şekilde bu benim günlük sürücüm). Yazılım, 2014 iOS’un doğrudan bir kopyasıdır ve garip yerlerde kilitlenir ve son olarak, çok fazla hareket başlatılırsa video kamera yapay çalışmaya başlar.

Bu sorunlar anlaşma kırıcı olabilirken, böyle harika bir cihaz için ödenmesi gereken küçük bir bedeldir. Bu telefonun 32 / 64GB versiyonunu satın almanızı tavsiye ederim, çünkü bu, çeşitli perakendecilerde sadece 315USD’den başlayarak, paranızın karşılığını en iyi şekilde alır, bundan daha iyi bir telefon bulamazsınız.

Tüm Yüksek Notaları Vurur

Smartisan Nut Pro 2 Fotoğraf Galerisi

.

gözden geçirmekSmartisanSmartisan Nut Pro 2Smartisan U3 Pro