SK Hynix, Intel NAND anlaşmasının çok pahalı olduğunu yalanladı


Son zamanlarda Intel NAND bölümünün SK Hynix’e satıldığına dair haberler çıktı. Bu, SK Hynix’e Intel’in son on yılda NAND yonga işi için harcadığı tüm sıkı çalışmalara erişmesini sağlayan 9 milyar $ ‘lık muazzam bir anlaşmadır. Bazıları SK Hynix’in gerçek değerin üzerinde bir miktar ödemeyi kabul ettiğini düşünüyor. Ancak, şirketin CEO’su Lee Seok-Hee Perşembe günü Intel’in NAND biriminin satın alma fiyatının pahalı olduğuna inanmadığını söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yönetici, yerel bir ticaret fuarının ardından muhabirlerin sorularını yanıtlıyordu. CEO, 9 Milyar $ ‘lık fiyatın Intel’in katı hal sürücüler (SSD) ve maddi olmayan varlıklar konusundaki yetkinliğini yansıttığını belirtti. Dahası, şirketin mobil sektöründe gücü varken Intel, yüksek performanslı kurumsal SSD’lerde yetkinliğe sahipti. Artık SK Hynix, müşterilerine daha kapsamlı bir ürün listesi sunabilecek. Şirket, şarj tuzağı flaş yönteminde NAND flaşı yapıyor. Intel, karşılık olarak, kayan geçit yöntemini kullanır. Lee, Güney Koreli bellek üreticisinin her iki dünyanın da en iyilerini kullanacağını söyledi.

Intel estaria se distanciando para için para kullanıyor mu?

Şirket, satın alma işlemi tamamlandıktan sonra Intel’in Dalian tesisine yatırım yapmaya devam edecek. Şirket, daha önce Toshiba Memory olarak bilinen Kioxia’ya daha önce yatırdığı fonları Intel NAND flash birimini satın almak için kullanabilir. Lee, Japon bellek üreticisine yapılan yatırımın uzun vadeli işbirliği için yapıldığını söyledi. Şimdi şirket, Kioxia’daki yatırımına stratejik bir bakış açısıyla bakmaya devam edecek.

Şirket Intel’in Fab 68’ini koruyacak ancak aynı zamanda NAND teknolojisini Güney Kore’deki M16 fabrikasına taşıyacak.

Anlaşma tamamlandığında, Hynix, ABD çipli Behemoth’un kalan tüm NAND flash işlerini güvence altına alacak. Buna NAND flash bellek, SSD ve Fab 68 olarak da bilinen Çin’deki Dalian fabrikası dahildir. Şirket ayrıca ilgili tüm işgücü ve fikri mülkiyet haklarını da satın alacaktır. CEO ayrıca şirketin Güney Kore’deki M16 fabrikasını neredeyse bitirmek üzere olduğunu açıkladı. 2021’in ilk yarısında orada üretime başlamak istiyor. Orada aşırı ultraviyole (EUV) kullanacak ve 2021’in ikinci yarısından itibaren 10nm’lik bir ürünle uygulayacak.

Intel, Optane serisine ve bilgisayar segmentine yatırım yapmaya devam etmeli

Intel artık Intel Core CPU’ları geliştirerek bilgisayar işine odaklanabilir. Apple, ARM tabanlı bilgisayarlarının üretimine başlamaya hazır olduğundan, şirket kısa süre önce segmentteki güçlü bir ortağı kaybetti.

.

bilgiIntel NAND işiIntel NAND işini satın aldıIntel SSDNANDSK Hynix