Samsung, Yaklaşan Snapdragon 875’in Neredeyse Tüm Siparişlerini Kazandı


Samsung Electronics’in Qualcomm için yeni nesil 5G üst düzey akıllı telefon mobil uygulama işlemcileri, Snapdragon 875’in üretimi için 1 trilyon KRW (849 milyon $) sipariş kazandığı daha önce bildirilmişti. 5nm işlem ve verim oranı çok düşüktü.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Son çıkan haberlere göre Snapdragon 875’in kod adı Lahaina’dır. Ayrıca Lahaina + ‘nın kod adı vardır. Bu, Qualcomm’un yaklaşımına da uygun olan Snapdragon 875+ olabilir. Önceki Snapdragon 865 ve Snapdragon 865+ modellerinin bu fikre dayandığını kastediyoruz.

Snapdragon 875 Amiral Gemileri Daha Pahalı Olacak Ve İşte Nedeni

Açığa çıkan iki modele ek olarak, Snapdragon 875G model çıkışı da var. Snapdragon 875+ olarak yeniden adlandırılıp adlandırılmadığına gelince, şu anda iddia edemeyiz. Bununla birlikte, bir şey açık – tüm Snapdragon 875 yongalarının Samsung tarafından seri üretilmesi muhtemeldir. Sonuçta Qualcomm ve Samsung 850 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardı.

Snapdragon 875G – Yeni Bir Çip?

Bazı kaynaklar Snapdragon 875G’nin Snapdragon 875 Plus olma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söyledi. Ancak önceki rutine kıyasla (Plus sürümü, CPU ve GPU saat hızlarını normal sürüme kıyasla biraz artırır, bu da küçük bir performans iyileştirmesine neden olur), yükseltme oranı daha da büyük olacaktır. Dolayısıyla Qualcomm’un oyunlara odaklanan amiral gemisi yongalarının özel sürümlerini yayınlamaya başlayabileceğini düşünmek için her neden var.

Samsung, EUV ekipmanı kullanarak Güney Kore’deki üretim hattında Snapdragon 875’in seri üretimine başladı. Apple A14 ve Huawei Kirin 9000’i üretmek için aynı TSMC’nin 5nm sürecini kullanacak.

Snapdragon 875 işlemcisine ek olarak, Samsung’un 5nm proses üretim hattı ayrıca Snapdragon X60 modem ve Exynos 1000 ile sözleşme yapacak.

Ayrıca Okuyun: Samsung Exynos 1000, Snapdragon 875’ten Daha Hızlı Olabilir

Snapdragon 875, Cortex-X1 süper çekirdek ve Cortex-A78 çekirdeğinin kombinasyonunu ilk kez tanıtabilir. Yeni tasarlanan X1 çekirdeği, sırasıyla A77 ve A78’den% 30 ve% 23 daha yüksek enerji verimliliğine sahiptir. Ayrıca makine öğrenimi yeteneği de A78’inkinden daha yüksek. Eklentilere veda ederek 5G temel bandını Qualcomm’un amiral gemisi platformuna ilk kez entegre etmesi bekleniyor.

.

Aslanağzı 875Elma A14Exynos 1000Qualcomm Snapdragon 875