Samsung, Ucuz 5G Telefonları Başlatacak. Ama Çin Markalarıyla Rekabet Edebilir mi?


Yonhap Haber Ajansı’na göre Samsung, Galaxy S21 serisi modellerinin önümüzdeki yıl Ocak ayında piyasaya sürülmesinin ardından orta-alt seviye 5G telefonlarını piyasaya sürecek. Koreli teknoloji devi bu hamle ile 5G pazarını genişletecek. Tahmin edebileceğiniz gibi bu modeller A serisinden yolumuza çıkacak. Galaxy A32, Galaxy A52 ve Galaxy A72 olmalı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy A72

Samsung bu yıl benzer bir telefon piyasaya sürdü. Hatırlayacağınız gibi, çok konuşulan Galaxy A51’di. Başka bir telefon, Galaxy A42 görüşmelerde. Ancak Galaxy A42’ye ek olarak, Samsung’un Galaxy A32 gibi çeşitli yeni 5G telefonları da piyasaya sürmesi bekleniyor. En yeni üst düzey modellerin aksine, bu orta ve düşük kaliteli modeller 3,5 mm kulaklık jakını tutmaya devam edecek.

Samsung 5G Telefonlar Yolda

Ek olarak, Samsung Galaxy A32 yakın zamanda Federal İletişim Komisyonu (FCC) sertifikasını geçti ve önümüzdeki yıl piyasaya sürülmesi bekleniyor. Fiyat yaklaşık 400.000 won (364 $). Böylece Samsung’un en ucuz 5G modeli olacak. 6.5 inçlik bir ekran, üç arka kamera ve yan parmak izi tanıma kullanması bekleniyor. Ancak, piyasadaki en ucuz 5G telefonu olan Realme V3’ün çok gerisinde. 147 dolara mal oluyor.

Orta sınıf Samsung Galaxy A52, dört arka kamera ve ekran altı parmak izi tanıma özellikli 6,5 inçlik bir ekran kullanmalıdır. Orta-üst düzey Samsung Galaxy A72, arka dörtlü kamera veya beşli kamera modülüne sahip 6.7 inçlik bir ekran kullanacak. Galaxy A52’nin 500.000 won (455 $) ve Galaxy A72’nin 600.000 won (546 $) fiyatla fiyatlandırılması bekleniyor.

Sektör analistleri, önümüzdeki yıl Ocak ayında Galaxy S21 piyasaya sürüldüğünde Samsung’un çok işlevli bir kamera ile donatılmış düşük ve orta fiyatlı bir 5G makinesini piyasaya süreceğini tahmin ediyor. Bu, esas olarak ABD’nin Huawei’ye yönelik yaptırımlarının bıraktığı pazar açığını yakalamak ve gelişmekte olan pazardan daha büyük bir pay almak için yapılıyor.

.

5GRealme V3Samsung Galaxy A32Samsung Galaxy A42Samsung Galaxy A52Samsung Galaxy A72