Samsung sonuçta Galaxy Note serisini iptal etmeyebilir


Son zamanlarda Samsung Galaxy Note serisinin geleceği hakkında birkaç endişe verici mesaj geldi. Note 20’nin ardından Samsung’un Galaxy S21 Ultra’ya S Pen desteği eklediğinden bahsedildi; ve Galaxy Note serisi iptal ediliyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Dün, Samsung Electronics’in mobil bölümü başkanı ve başkanı Tae Moon Roh, Samsung’un 2021 planlarından bahsetti ve S Pen stylus desteğinin artık Galaxy Note serisine özel olmayacağını duyurdu.

Galaxy Note 20 Ultra

Güney Koreli haber ajansı Yonhap Haber Ajansı’na göre; Samsung, daha fazla cihazda S Pen için destek sunacak; ancak şirket sonunda Galaxy Note serisini sonlandırmayabilir. Kaynak, isimsiz bir Samsung Electronics sözcüsünden, şirketin gerçekten de gelecek yıl yeni Galaxy Note cihazlarını piyasaya sürmeyi planladığını söyledi. Bir Samsung çalışanı aşağıdakileri ekledi. “Şirketin Galaxy Note özelliklerini diğer cihazlara eklemeyi planlaması, Galaxy Note serisinin iptal edileceği anlamına gelmiyor”.

Samsung bu raporları resmen onaylamadığı veya reddetmediği için; sonunda ne olacağı henüz belli değil. Önümüzdeki yıl Galaxy Note’un halefi olması olasıdır; ve sonra şirket hattı terk edecek.

S Pen’li Samsung Galaxy S21 Ultra, yüksek kaliteli görüntülerde görünüyor

Samsung, Galaxy S21 akıllı telefonlarını şarj cihazı ve kulaklıklarla donatmasa da en üst model olan Galaxy S21 Ultra için tamamen yeni bir aksesuar sunulacak: S Pen. Bu, Galaxy Note 21 serisinin iptal edilmesiyle ilgili önceki haberleri doğruluyor.

S Pen, Galaxy S21 Ultra için çeşitli kılıflara dahil edilecek; ancak sadece değil – kalem ayrıca satın alınabilecek. Model numarası, bunun ayrı bir aksesuar olduğunu gösterir – EJ-PG998. Görüntülerde farklı renklerde sunuluyor ancak başlangıçta Galaxy S21 Ultra için S Pen yalnızca siyah renkte sunulacak.

Samsung Galaxy S21’in resmi prömiyerinin 14 Ocak’ta yapılacağını hatırlatacağız. Akıllı Telefonlar, iyileştirilmiş kameraların yanı sıra Qualcomm Snapdragon 888 ve Exynos 2100 SoC’leri alacak. Fiyatlar gittikçe, Galaxy S20 ile eşit, hatta belki biraz daha düşük olmalıdır.

.

Galaxy Note 21Galaxy Note 21 serisiGalaxy Note serisiSamsung Galaxy NoteSamsung Galaxy Note 21