Samsung Q3 2020 raporu, altı yılın en yüksek akıllı telefon karını gösteriyor

Samsung Q3 2020 raporu, altı yılın en yüksek akıllı telefon karını gösteriyor, Mobil Destek

Akıllı telefon üreticilerinin çoğu, COVID-19 salgını nedeniyle 2020’nin ilk aylarında büyük bir etki yaşadı. Birinci ve ikinci çeyreklerde akıllı telefon üretimi ve satışında bir kesinti gördük. Salgının ilk ayları, kilitleme politikaları ve yeni gerçekliğe adaptasyonla işaretlendi. O aylarda müşteriler temel ürünlere odaklanıyordu ve Hindistan gibi ülkeler akıllı telefon satışlarını sınırlıyordu. Ancak üçüncü çeyrekte akıllı telefon üreticisinde bir toparlanma gördük ve en dikkate değer şirketler iyi sonuçlar elde etti. Dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi Samsung, 2020 yılının 3. çeyreğinde çok başarılı bir performans sergiledi. Bir rapora göre şirket, altı yılda küresel pazarda en yüksek akıllı telefon kar payını kaydetti. Belli bölgelerde diğer büyük markaları yendi. Hindistan pazarına gelince, Koreli firma Xiaomi’den ilk sırada yer aldı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Aslında şirket hem Çinli akıllı telefon firmasını hem de Hindistan pazarındaki en büyük rakibi Apple’ı yendi. Dahası, akıllı telefon kar payı açısından Cupertino firması ile olan açığı kapatmayı başardı. Samsung, Temmuz ayından Eylül ayına kadar geçen üç aylık dönemde% 32,6 pay elde etti ve bu, 2019’un üçüncü çeyreğindeki% 18,8’den önemli ölçüde yükseldi. Bu aynı zamanda altı yılın en büyük kar payını temsil ediyor. 2014 yılının 2. çeyreğinde şirket% 37,9 hisse elde etti.

Samsung Q3 2020 raporu, altı yılın en yüksek akıllı telefon karını gösteriyor, Mobil Destek

Samsung şu anda akıllı telefon gönderilerinde lider konumundayken, Apple hala% 60,5 kar payı ile en karlı akıllı telefon markası unvanını koruyor. Ancak bu rakam geçen yıla göre% 66,9’dan düştü. Elbette bu büyük bir sürpriz değil, sonuçta Apple normal üçüncü çeyrek programını atladı ve Ekim ayında daha yeni iPhone’ları piyasaya sürdü. İPhone 12 satışlarından elde edilen sonuçlar yalnızca 2020 4. Çeyrek raporunda görünecek. Samsung söz konusu olduğunda, şirket faaliyet marjında ​​2019’un 3. çeyreğinde% 11’den 2020’nin 3. çeyreğinde% 14’e yükselen bir büyüme gördü.

Samsung Electronics’in küresel akıllı telefon gelir payı% 22,6 oldu. Apple, aynı dönemde% 29,5 gelir payına sahipti. Güney Koreli firma, Çinli akıllı telefon devlerinden daha iyi pazar payı sonuçları elde etti. Samsung, pazarın% 21,9’una ulaşırken, Huawei% 14,1’lik bir paya sahip oldu ve yokuş aşağı sarmalını koruyor. Xiaomi% 12,7 pazar payı ile yaklaşıyor. Yeterince ilginç bir şekilde, Apple sadece% 11,9’luk bir pazar payıyla son çeyrekte düşüş kaydetti. Bir kez daha, bu temelde son çeyrekte yeni iPhone’ların olmamasından kaynaklanıyor.

.

Galaxy A SerisiGalaxy M serisiSamsungSamsung akıllı telefon satışlarıSamsung akıllı telefonlarSamsung ElectronicsSamsung Galaxy Note serisiSamsung Galaxy SerisiSamsung Q3 2020