Samsung One UI 2.5 güncellemesi Galaxy S20 ve Note 10 serisine ulaştı


Bu ayın başlarında Samsung, Galaxy Note 20 serisini One UI 2.5 adlı yepyeni bir yazılım sürümüyle tanıtmıştı. Geldiğinden bu yana birçok kullanıcı bu güncellemenin geçmiş modellere ne zaman ulaşacağını merak etmeye başladı. Cevap bugün! Peki, bir Galaxy S20 veya Note 10 akıllı telefon sahibi olduğunuz sürece, One UI 2.5 yazılımının sizin için geleceğini bilmekten memnun olacaksınız. Şirket, Avrupa’da Galaxy S20 üçlüsü için yeni güncellemeyi piyasaya sürüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy S20 5G, S20 Plus 5G ve S20 Ultra 5G, sırasıyla G981BXXU4BTH5, G986BXXU4BTH5 ve G988BXXU4BTH5 sürümleriyle donanım yazılımı güncellemeleri alıyor. 4G LTE varyantları da güncellemeyi yakında alacak. Yeni yazılım sürümü, Wireless DeX, üçüncü taraf başlatıcılar için Android 10 hareketle gezinme desteği ve sadece birkaçından bahsetmek için daha da geliştirilmiş Pro Video modunu içerir!

One UI 2.5: Note 10 serisi için yeni Galaxy Note deneyimi

Daha önce de belirtildiği gibi, geçen yılki Galaxy Note 10 ve Note 10+ da bu güncellemeleri alıyor. Bu güncellemeler daha çok bu akıllı telefonların geliştirilmiş “Not” yeteneklerine odaklanmıştır. Bu güncellemeyi yükledikten sonra, notlar artık bir ton yeni özelliği destekleyecekleri için yeni bir dosya biçiminde saklanacaktır. Dahası, Samsung Notes kullanıcı arayüzü büyük ölçüde yenilenmiştir. Uygulama artık PDF’leri içe aktarma, notları PDF olarak ve hatta PowerPoint dosyaları olarak dışa aktarma yeteneğine sahip. İkincisi, Samsung’un Microsoft ile kapsamlı ortaklığının bir meyvesi olarak geliyor. Uygulamada artık el yazısı metni otomatik olarak düzelten bir düğme var. Bir başka harika özellik, sesli notlar kaydetmenize ve çiziminizle birlikte çalınmasına izin vermenize olanak tanır.

Güncelleme ayrıca sayfaları yeniden düzenlemenize ve hatta kopyalamanıza izin veren yeni bir sayfalama sistemi sunar. Tüm araç çubuğu da geliştirildi. Kullanışlı bir düğmeye basarak Metin ve El Yazısı modları arasında geçiş yapabilirsiniz.

Fark edebileceğiniz gibi Samsung, eksiksiz bir S Pen deneyimi sunmak ve tüm UI öğelerini daha iyi bir yere sığdırmak için bu güncellemelerle çok çalıştı. Yeni özellikler, sanki her zaman oradaymış gibi sezgisel olarak çalışacaktır.

Bu güncellemelerin çoğu gibi, aşamalı bir şekilde kullanıma sunuluyorlar. Bu nedenle, tüm uygun cihazlara ulaşmak birkaç gün sürebilir. Önümüzdeki günlerde daha fazla bölgenin de alacağını belirtmek gerekir.

.

Android 10Bir UI 2.5Galaxy Note 10Galaxy Note 20Galaxy Note 20 UltraGalaxy S20Galaxy S20 UltraSamsungSamsung Galaxy Note 20