Samsung kritik bir hata buldu ve Galaxy Z Fold2 One UI 3.0 güncellemesini durdurdu

Samsung kritik bir hata buldu ve Galaxy Z Fold2 One UI 3.0 güncellemesini durdurdu, Mobil Destek

Birkaç ay önce Samsung, One UI 3.0 sürümünü duyurdu. Şirketin tescilli dış görünümünün Android 11 tabanlı sürümü olacak ve Galaxy akıllı telefonlar için bir dizi yeni özellik sunacak. Program şu anda şirketin bazı amiral gemileri için mevcuttur. Beta sürümleri, genellikle kullanımı tehlikeye atabilecek hatalar ve sorunlarla birlikte geldiğinden ortalama kullanıcılar için önerilmez. Bugün Samsung, Galaxy Z Fold2 için One UI 3.0 beta güncellemesini kullanıma sunmaya başladı. Ancak güncelleme kritik bir sorunla geldiği için durduruldu. Görünüşe göre, kullanıcıları kilit ekranına kilitledi ve ötesine geçmelerine izin vermedi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Bir UI 3.0 beta “Galaxy Z Fold2 kullanıcılarını kilit ekranında kilitledi”

SamMobile’a göre, sorun, sunumun başlamasından birkaç saat sonra Güney Kore’deki Samsung Topluluk Forumlarında ortaya çıktı. Görünüşe göre, Z Fold2 F916NKSU1ZTKB ürün yazılımını taşıyan OneUI 3.0 beta, katlanabilir telefonu kullanılamaz hale getiren bir sorunla geldi. Sadece süper pahalı akıllı telefonunuzu kullanılamaz hale getirdiğinizi hayal edin… Süper pahalı bir telefonda asla bir beta aygıt yazılımı yazmam. Ancak dünyanın cesur beta testçilerine ihtiyacı var. Bu, böyle bir şeyin ilk kez gerçekleşmesi değil. Samsung, pil ve performans sorunları nedeniyle Galaxy Note 10 güncellemesini zaten ertelemek zorunda kalmıştı.

Samsung kritik bir hata buldu ve Galaxy Z Fold2 One UI 3.0 güncellemesini durdurdu, Mobil Destek

Şirket, birkaç gün önce One UI 3.0 beta programına devam etti ve Galaxy Z Flip için bir beta yayınladı. Cihaz şimdi, kullanıcılara göre oldukça kararlı olan Android 11 beta sürümünü çalıştırıyor. Ancak, son katlanabilir akıllı telefonlarda durum böyle değil. Her zaman olduğu gibi, bir dizi sorunu çözmek için yeni bir beta geliyor, ancak ne yazık ki yeni hatalar getiriyor. Şirket, yazılımını uyarlamak ve hazır hale getirmek için çok sayıda cihaza sahiptir. One UI 3.0’ın bir dizi ilginç özelliği var ve Samsung, yeni cihazla uyumlu olmasını sağlamak için çok çalışıyor. Aynı zamanda “katlama” özelliğinden dolayı farklı bir yazılıma sahiptir.

Galaxy Z Fold2’nin kararlı bir güncelleme için biraz daha beklemesi gerekecekken, One UI 3.0 beta güncellemesi Hindistan, İngiltere ve Güney Kore’de de S10, S10 + ve S10e’ye ulaşıyor. Elbette, uygun kullanıcılar olmak için Samsung Members Uygulamasını açmalı ve One UI başlığına tıklamalıdır. İmzaladıktan sonra, güncellemeyi Ayarlar >> Yazılım Güncellemeleri ve İndir ve Yükle seçeneği aracılığıyla yüklemeniz gerekir. Ancak güncellemeye geçmeden önce biraz daha beklemenizi tavsiye ederiz.

.

5GAndroid 11Android 11 güncellemesiAndroid 11 tabanlı One UI 3.0 güncellemesiBir UI 3.0 güncellemesigalaksi z katlama2Galaxy Z FlipGalaxy Z FoldGalaxy Z Fold2 5GGalaxy Z Fold2 5G özellikleriGalaxy Z Fold2 Bir UI 3.0katlanabilir akıllı telefonSamsungSamsung akıllı telefonlarSamsung One UI 3.0 güncellemesi