Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 S Pen ile Gelebilir

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 S Pen ile Gelebilir, Mobil Destek

Samsung Galaxy Z Fold 2 geçen ay listelenmişti. Ancak endüstri gözlemcileri halihazırda halefinin sırlarını ortaya çıkarmaya çalışıyor. Güney Kore medyası The Elec, UBI Research’ün Samsung’un S Pen’i bir sonraki Galaxy Z Fold serisine getirmek için şu anda AES (Aktif Elektrostatik Çözüm) dijital teknolojisini kullanmayı düşündüğü şeklindeki son raporuna atıfta bulundu. Aynı zamanda, kaynak, şirketin hala S Pen’in ucunun basıncına dayanacak kadar kalın UTG (ultra ince cam) yapmaya çalıştığını iddia ediyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Samsung’un S Pen’i katlanabilir telefonuna getirmek istediğini ilk kez duymuyoruz. Daha önce Galaxy Z Fold 2’nin bir S Pen ile geleceği söylendi. Ancak teknik sınırlamalar nedeniyle Samsung bu vizyonu gerçeğe dönüştüremiyor.

Samsung Mevcut Sorunları Nasıl Çözebilir ve S Pen’i Daha Fazla Modele Getirebilir?

İlk olarak, Samsung’un Galaxy Note serisi, S Pen’in EMR (Elektromanyetik Rezonans) teknolojisini kullanıyor. Ancak aynı teknoloji katlanabilir bir ekran için çok katıdır. İkinci olarak Samsung, Galaxy Z Fold 2’yi S Pen ile donatmamaya karar verdi çünkü UTG katmanı, kalemin ucuna dayanacak kadar kalın değil.

UBI Research, Samsung’un yaklaşan Galaxy Z Fold 3 için şu anda bu sorunları çözmeye çalıştığına inanıyor. Şirket, katlanabilir panellere EMR sayısallaştırıcı uygulayamayabilir. Ancak bunun yerine AES teknolojisini kullanmaya karar verebilir.

Her iki teknolojinin de kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Ancak AES, genellikle üretim maliyetleri pahasına daha iyi genel performans sağlar. Daha da önemlisi, AES, Samsung’un katlanabilir ekranlı telefonlarının S Pen’i kullanmasına izin verebilir.

Raporlara göre, Samsung’un iyileştirmek istediği bir başka alan da ultra ince cam. Galaxy Z Fold 2’nin katlanabilir ekranı 30 mikronluk bir UTG katmanına sahiptir. Bu, S Pen’in ucu tarafından çok kolay hasar görür. Bununla birlikte, şirketin S Pen kullanımına izin vermek için Galaxy Z Fold 3 için UTG katmanının kalınlığını iki katına çıkarmak için çok çalıştığı söyleniyor.

Elbette, bu söylentilerin gerçekliğini belirlemek için henüz çok erken. Samsung, Galaxy Z Fold 3’e S Pen’i eklemeyi düşünse bile, akıllı telefon seri üretime girmeden önce birçok şey değişebilir.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy S21 S Pen ile Gelebilir, Mobil Destek

Bugün pek çok medya, Samsung’un S Pen’ini daha fazla seriye getireceğini iddia ediyor. Ve Samsung Galaxy S21 ilk sırada. Ancak bu telefonun 2021’in ilk çeyreğinde piyasaya çıkması planlanırsa, ikinci yarıda Samsung Galaxy Z Fold 3 gelecek.

.

s kalemSamsung Galaxy S21Samsung Galaxy Z Katlama 3