Samsung, Galaxy Z Fold 2 özelliklerini Galaxy Fold’a göndermeye başladı


Samsung Galaxy Z Fold 2 piyasaya sürüldüğünde, çoğu kişi gelişen şeyin yalnızca donanım olmadığını fark etti. Yazılım da gelişti. Örneğin Samsung, akıllı telefonun ön ekranını arka kameraların havalı selfieler çekmesi için bir vizör olarak kullanma özelliğini ekledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


İşin garibi, uzun bir süre sonra bile, orijinal Galaxy Fold bunu ve Z Fold 2’den bir dizi başka özelliği almadı. Ancak bu bugünden itibaren değişmeye başlayacak. Samsung’un eski Fold için özel büyük bir güncellemesi var.

Özçekim yapmanın yeni bir yoluna ek olarak, güncelleme ayrıca ana ekranın bir yarısında bir fotoğrafı düzenlemenize ve diğer yarısında en son fotoğraflarınızdan veya videolarınızdan en fazla beşini görüntülemenize olanak tanıyan Yakalama Görünümü içerir. Ve Pro Video modu artık saniyede 24 kareyle 21: 9 en boy oranında video çekmenize izin veriyor.

İlk Galaxy Fold, üretkenliği artırmak için tasarlanmış Z Fold 2’den çeşitli özellikler de alacak. Örneğin, artık tercih ettiğiniz bölünmüş ekran düzeninde aynı anda üç adede kadar uygulamayı çalıştırabilirsiniz. Ayrıca artık bölünmüş pencereleri yatay olarak düzenleyebilirsiniz.

Her zaman olduğu gibi, Samsung blogu, nakliye tarihinin taşıyıcıya veya pazara göre değişebileceğini, bu nedenle ürün yazılımının toplu olarak kullanıcılara gönderilmeye başlayacağını belirtiyor.

Samsung Galaxy Z Fold 3 ilk bilgiler çevrimiçi görünüyor

Samsung yakın zamanda Galaxy Z Fold 2’yi piyasaya sürdü ve şimdi halefi ile ilgili ilk spekülasyona sahibiz. Yakın tarihli bir rapora göre, Samsung’un ekran kamerası (UDC) teknolojisi artık Galaxy S21 ile tanıtılmayacak. Bunun nedeni, verim oranının çok düşük olmasıdır. Samsung Galaxy S21, en geç Kasım ayında seri üretime başlayacak. Bu, ekrandaki kamera teknolojisinin bu cihaz için hazır olmayacağı anlamına gelir. Ancak bu teknolojinin artık Samsung’un yeni nesil katlanabilir telefonu Galaxy Z Fold 3 ile gelmesi planlanıyor.

Samsung Galaxy Z Katlama 3

Raporda ayrıca UDC teknolojisinin Galaxy Z Fold 2 ile geleceği iddia ediliyor. Ancak seri üretim sırasında çıktı yeterli değildi. Galaxy S21 ile gelmemesinin nedeni budur. UDC teknolojisinin Galaxy Z Fold 3 katlanabilir telefonla gelmesi mantıklı. Bunun nedeni katlanabilir telefonların üretim birimlerinin çok yüksek olmamasıdır. Bu nedenle, yeterli birim üretmek nispeten bir zorluk olmayacaktır.

Dünyanın ekran altı kamera teknolojisine sahip ilk cep telefonu ZTE AXON 20 5G’dir. Bu akıllı telefon geçen ayın 1’inde piyasaya sürüldü. Ne yazık ki, bu cihaz şimdilik yalnızca Çin’de bulunmaktadır. Yakın zamanda Çin’den ayrılmayabilir.

.

Galaxy FoldGalaxy Fold güncellemesiGalaxy Fold yazılımıGalaxy Fold yeni özelliklerGalaxy Z Fold 2Galaxy Z Fold 2 özellikleriGalaxy Z Fold 2 yazılım özellikleriSamsung Galaxy FoldSamsung Galaxy Z Katlama 2