Samsung Galaxy Z Flip, OneUI 2.5 (Yeni Özellikler) güncellemesini aldı


Samsung Galaxy Z Flip, Samsung’un diğer 2020 amiral gemisi telefonlarıyla aynı başarıyı elde etmedi; büyük ölçüde dik fiyatlandırması ve niş formu nedeniyle, ancak açıkça şirket tarafından göz ardı edilmiyor. Samsung, ilk Android telefon üreticisi olarak (Google dışında) rekorlar kırdı; telefonları ve tabletleri için üç nesil işletim sistemi güncellemesi vaat etmek. Aslında, Z Flip’in ilk LTE sürümü (yeni 5G varyantı değil) şimdi One UI 2.5 güncellemesini alıyor; Samsung’un S20 ve S20 Ultra gibi diğer telefonlarının yanında.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Galaxy Z Flip OneUI 2.5 ve Yeni Özellikler

SamMobile tarafından bildirildiği üzere, Z Flip için en son güncelleme yerleşik OneUI 2.5 ile birlikte geliyor; Ağustos ayı için güvenlik yamasını günceller ve 1157 MB’lık bir indirmedir. Bu bir OTA’dır ve telefonun Ayarlar menüsünü açıp, seçilerek Yazılım güncellemesi; ve dokunarak İndirin ve kurun. Güncelleme, bir aygıt yazılımı sürümüyle yayılıyor F700U1UEU2BTGE ABD’de En son güncellemeyle birlikte birkaç temel özellik, gelişmiş Pro video modunu ekler; artık kullanıcıların ses kaydı için hangi cihaz üzerinde mikrofonun kullanılacağını seçmelerine olanak tanıyor; Bluetooth ve USB mikrofonlar aracılığıyla ses kaydetmeyi etkinleştirir; ve videoları 21: 9 en boy oranında kaydetmek için yeni bir seçenek içerir.

Diğer değişiklikler arasında kayıtlı bir kişiden Wi-Fi bağlantısının şifresini istemek için yeni bir seçeneğin eklenmesi, Samsung Klavye aramasında YouTube’dan arama sonuçlarının açılması, bölünmüş klavyeyi yatay modda kullanma desteği ve daha fazlası yer alıyor. Ek olarak, Her Zaman Açık Ekranda Bitmoji çıkartmalarını kullanma desteği de vardır.

GALAXY Z FLIP ÖZELLİKLERİ

Galaxy Z Flip, 8GB RAM ve 256GB UFS 3.0 Depolama ile Snapdragon 855+ SoC’ye sahip. Bu özellikler 6,7 inç FHD + AMOLED katlanabilir ekran ve dış kapağa yerleştirilmiş daha küçük 1,1 inç ikincil ekran etrafında oluşturulmuştur. Diğer Galaxy amiral gemilerini karşılaştırırsak kamera departmanı oldukça mütevazı. İçeride, bir delik içine uygun şekilde yerleştirilmiş 10MP selfie kamerası ve arkasında iki adet 12MP kamera bulunur.

Ayrıca Oku: Samsung Galaxy Z Fold2’nin Kılıfları Samsung’un Bulgaristan Web Sitesinde Yayında

Yakışıklı ayrıca yana monte edilmiş bir parmak izi tarayıcı ve katlanabilir akıllı telefonlar için özel özelliklere sahip One UI 2.0 ile birlikte gelir. Tüm özellikler paketi, 3.300mAh pilden güç alır. Bu kulağa modern amiral gemileri gibi çok etkileyici gelmeyebilir, ama en azından makul. Örneğin Motorola, kapaklı katlanabilir telefonu olan RAZR’ı daha küçük bir 2.800mAh batarya ile donattı.

.

Galaxy Z FlipOneUI 2.5z çevir