Samsung Galaxy S21 Ultra Spor Yapacak 108MP Ana Kamera Geliştirildi


Yeni Samsung Galaxy S21 serisi amiral gemilerinin önceki yılların kurallarını bozması ve yeni nesil Galaxy S21 serisi amiral gemilerinin lansmanını önümüzdeki yıl 14 Ocak’a kadar ilerletmesi bekleniyor. Bu yılki modellerde olduğu gibi, seri S21, S21 + ve S21 Ultra’yı içerecek. İPhone 12 serisinin sürüm döngüsünü sıkıştırmak için Ocak ayının sonunda satışa çıkacaklar. Yayınlanma süresinin yaklaşmasıyla birlikte, son zamanlarda daha fazla görünüm ve konfigürasyon detayı sızdırıldı. Şimdi son haberler var. Son günlerde, Evren Buz Samsung Galaxy S21 Ultra kamera hakkında daha fazla ayrıntı getirdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung Galaxy S21 Ultra

Kaynağın iddia ettiği gibi, Samsung Galaxy S21 Ultra, tek bir piksel 0.8μm’ye ulaşan, önceki S20 Ultra’da 108MP ana kameranın geliştirilmiş bir versiyonuyla gelecek. Aynı zamanda, yeni ISOCELL HM3 sensörüne güvenerek, ışık girişi% 12 oranında artırılabilir. Böylece, daha fazla sahne ayrıntısını koruyarak gece manzarası fotoğraflarını daha hızlı ve daha iyi çekebilirsiniz. Ek olarak, kaynak ayrıca S21 Ultra’nın ToF lensini iptal edeceğini ve bir lazer odak sensörüne geçeceğini de ortaya çıkardı. Daha fazla parametre belirsiz olmasına rağmen, fotoğrafçılığın makinenin en önemli özelliği olacağına hiç şüphe yok.

Diğer yönlerden daha önce sızdırılan haberlere göre yeni Samsung Galaxy S21 serisinde yine de Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra yer alacak. Yeni Snapdragon 875’e ek olarak, kendi yepyeni Exynos 2100 mobil platformunu da piyasaya sürecek. Bu arada, aynı 5nm sürecini kullanıyor ve “1 + 3 + 4” sekiz çekirdekli tasarımı benimseyecek. Bu yaklaşımda, “1” süper büyük çekirdek Cortex X1’dir ve en yüksek performansı Cortex A78’inkinden% 23 daha yüksektir. Ek olarak, Galaxy S21 Ultra, Note serisinin ikonik aksesuarı S Pen kalemi de tanıtacak. Ancak, Note benzeri vücutta bir kalem deliği ile gelmeyecek. Bu yüzden tüketiciler ayrı olarak satın almalıdır.

Yeni Samsung Galaxy S21 serisi amiral gemisinin resmi olarak 14 Ocak 2021’de görücüye çıkacağı bildirildi. İki adet 5nm amiral gemisi yongası, Qualcomm Snapdragon 875 ve Samsung Exynos 2100 ile çalışan iki versiyona sahip olacaklar.

.

Aslanağzı 875Exynos 2100Samsung Galaxy S21Samsung Galaxy S21 Ultra