Samsung Galaxy S21, planlanandan önce çıkacak


Samsung, yeni cihazlarıyla ilgili herhangi bir ayrıntıyı açıklamama kuralına bağlı kalıyor, görünümlerini onaylamamayı veya reddetmemeyi tercih ediyor. Ancak, kural olarak, hangi yeni cihazları hazırladığı ve ne olacağı konusunda bilgi eksikliğimiz yok. Ve hepsi, cihazlar hakkında daha fazla bilgi alabilecek kişiler için rekabet eden içerdekilere teşekkürler. Ve öyle görünüyor ki önümüzdeki Galaxy S21 serisinde de durum böyle olacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung Galaxy S21, planlanandan önce çıkacak

Şimdi de bizi Samsung Galaxy S21 serisinin her zamankinden daha erken çıkacağı gerçeğine hazırlamaya başladılar. Sektördeki sorunlara ve koronavirüs pandemisine karşı, yeni ürünlerin gecikmeli lansmanı sürpriz olmayacaktı, şirketin amiral gemilerini daha erken piyasaya süreceğini çok az kişi bekliyordu. Ancak, şirketin Galaxy S21’i duyurmak için acele etmesinin nedenleri arasında seleflerinin zayıf satışları ve şirketin mümkün olduğunca fazla pazar payı elde etmek için Huawei ile olan durumdan yararlanma arzusu yer alıyor.

Tedarik zincirindeki bilgili kaynaklardan alıntı yapan bir dizi medya kuruluşu, Samsung’un ortak şirketlerinden bu yılın Kasım ayı gibi erken bir zamanda bileşenleri hızlandırmalarını ve üretmeye başlamalarını istediğini bildirdi. Ve bu, bileşenlerin üretimine başlama planının 1,5 ay önündedir. Galaxy S21 serisi cihazlar Aralık ayında seri üretime başlayacak; ve duyuruları gelecek yılın Ocak ayında yapılabilir.

Cihazların erken piyasaya sürülmesi, SM-G9910 numaralı modelin (muhtemelen Galaxy S21) 3C merkezinde gerekli sertifikayı almış olması gerçeğiyle de destekleniyor. Regülatör, amiral gemisinin 25W hızlı şarjı destekleyeceğini belirtiyor.

Yeni amiral gemisi serisinin bir parçası olarak üç modelin çıkmasını bekliyoruz; ve Galaxy S21 Ultra, bu serinin tarihinde ilk kez stylus desteği alacak. Bu, şirketin Galaxy Note hattını terk etme niyetinin bir parçası olacak.

Galaxy S21 Ultra, beş kamera ve daha hızlı şarj hızıyla gelecek

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde Samsung, güncellenmiş bir Galaxy S akıllı telefon serisini tanıtacak. Üç yeni ürünümüz olmasını bekliyoruz: Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra.

Önümüzdeki yıldan itibaren Galaxy S ve Galaxy Note serisi, en premium cihazların statüsünü kaybedecek; şirketin ürün yelpazesindeki en kaliteli cihazlar. Artık Galaxy Z serisi katlanabilir akıllı telefonlar ilerlemenin ön saflarında olacak; bu nedenle S21 ailesinden devrim niteliğinde bir şey beklememelisiniz.

Hiç şüphe yok ki satış bölgesine bağlı olarak yeni cihazlar Snapdragon 875 veya Exynos 2100 yonga ile satışa sunulacak. Galaxy S21 Ultra durumunda, üretici 2K çözünürlüğe sahip bir OLED ekran kuracak; ve en az 120 Hz (muhtemelen 144 Hz) yenileme hızı. Arka kamera, ana ISOCELL Bright HM2’nin 108 megapiksel olduğu beş sensörlü bir sistem alacak. 30 fps’de 8K formatında kayıt için destek ve optik görüntü sabitleme sistemi vaat ediyorlar.

Pil kapasitesi 5.000 mAh olacaktır; ve şirket şarj hızını artırarak gücünü 65 W’a çıkaracak. Kablosuz ve ters şarj için neredeyse kesinlikle destek sunacak; ve söylentilere göre S21 Ultra’nın kutuda bir stylus kalemi olacak.

.

Galaxy S21Galaxy S21 3C sertifikasıGalaxy S21 çıkış tarihiGalaxy S21 lansman tarihiGalaxy S21 özellikleriGalaxy S21 serisiSamsung Galaxy S21