Samsung Galaxy S21, Huawei Pazar Açığını Ele Geçirmek İçin Planın Öncesinde Seri Üretildi


Bugün, yaklaşan Samsung Galaxy S21 ürünleri ile ilgili oldukça ilginç haberler aldık. MTN’nin dediği gibi, Samsung’a yakın kaynaklardan alıntı yaparak, Galaxy S20 serisine olan talebin bu yıl hala nispeten düşük olması nedeniyle, elektronik devi, takip eden ürün serilerinin lansmanını hızlandırıyor. Diğer bir deyişle, Koreli üretici, mevcut modellerin depolarını doldurmaktan çok yaklaşan amiral gemisi telefonlarını üretmeye odaklanmış durumda.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Ayrıca Okuyun: Samsung Galaxy S21 Programın Öncesinde Çıkacak

Onaylandıktan sonra Samsung, ilgili parça şirketlerinin Galaxy S21 için bileşenleri önceki yıllara göre bir buçuk ay önce (Kasım ayından itibaren) üretmeye başlamasını istedi. Sektör, bu hareketin önceki Galaxy S20’nin durgun satışlarını doldurmak olduğuna inanıyor. Ayrıca, Huawei’nin boş pozisyonlarını daha da değiştirmeli ve üst düzey akıllı telefon pazarının zeminini ele geçirmelidir.

Samsung Galaxy S21

Bir bileşen üreticisinin başkanı şunları söyledi: “Samsung Galaxy S20, bu yılın Ocak ayından bu yana seri üretildi. Ancak Samsung, Galaxy S21’in bir buçuk ay önceden üretilmesini istedi. ”Anladığımız gibi, Samsung Electronics Aralık ayında lansman planlarını inceliyor ve bunun için hazırlanıyor.

Bu İlk Kez mi?

Raporda, bunun Huawei’nin yasak nedeniyle kaybettiği yurtdışı pazarı ele geçirmek olduğuna işaret edildi. Samsung Electronics’in 2016 gibi erken bir tarihte Samsung Galaxy S7 serisini piyasaya sürdüğünü biliyoruz. O sırada Samsung Galaxy S7 serisini bir ay önce piyasaya sürdü. O zaman, Samsung sadece iki haftada 10 milyon adet satarak Samsung pazarını kazandı.

Parça şirketindeki bir başka ilgili kişi, “Bu, satışları garantiye almak için seri üretimi ilerletmek ve listelemeyi hızlandırmaktır” dedi. Aynı kaynak, “Galaxy S20’nin satış eksikliğinin de nedenleri var” dedi.

Sızan güncel bilgilere göre Samsung Galaxy S21 projesinin geliştirme kod adı ‘palet‘. Üç boyutu vardır: O1, T2 ve P3. Temel versiyon, Plus versiyon ve Ultra versiyona karşılık gelmesi bekleniyor. Üstelik dört renk olacak. İlk kez S kalem kaleminin tanıtılması bekleniyor. Yılın sonunda veya gelecek yılın başlarında piyasaya çıkması gerekir.

.

Samsung Galaxy S20Samsung Galaxy S21