Samsung Galaxy S21, Hayal Kırıklığına Uğratan Skorlarla GeekBench’te Göründü


Önümüzdeki Samsung Galaxy S21 ile ilgili çeşitli haberlerimiz var. Ve bu özelliklerin çoğunu beğenmediğimizi söylemeliyiz. Diyelim ki, Güney Koreli’nin yeni Qualcomm Snapdragon çipini kullanmayacağına dair söylentiler var. Bunun yerine, fiyatı kontrol etmek için mevcut üst düzey mobil platformu koyacak. Üstelik seçili pazarlarda bu telefonda karşımıza çıkacak olan Exynos 1000’in amiral gemisi seviyesinde bir performans sağlayamayacağını düşünmek için her türlü neden var. Bugün, Samsung Galaxy S21’in koşu skoru tespit edildi. Bugün Geekbench 5’te SM-G996B model numarasına sahip bir cihaz bulundu. Bu, Samsung’un kendi yonga setine sahip Galaxy S21 olmalıdır.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung Galaxy S21

GeekBench bilgileri, cihazda bir exynos2100 anakartının bulunduğunu ve işlemcinin sekiz çekirdekli bir mimariye sahip olduğunu gösteriyor. Küçük çekirdek frekansı 2.21GHz’dir ve GPU Mali-G78’dir. Ancak kıyaslama girişi, bu çekirdeklerin spesifik işleyişini açıklamadı. Bununla birlikte, son söylentilere göre, Exynos 1000 (adı hala belirsizdir) 1 + 3 + 4 çekirdek konfigürasyonuna sahiptir. Bu basitçe bir ana çekirdek, üç performans çekirdeği ve dört enerji tasarrufu sağlayan çekirdek olduğu anlamına gelir.

Ayrıca telefonun 8GB RAM ile geldiğini ve Android 11 sisteminde çalıştığını görüyoruz. Bunlar ön detaylardır. Galaxy S21’in ek bir RAM sürümü olması muhtemel. Özellikle 16GB LPDDR5 versiyonunun olacağını duymuştuk. Öyleyse, piyasadaki en hızlı model olacak.

Samsung Galaxy S21

Karşılaştırma puanına gelince, Exynos 1000 yonga setinin performansının Snapdragon 865+ ile yakın olduğunu görebiliriz. Tek çekirdekli testte Galaxy S21 1038 puan, çok çekirdekli puan ise 3060 puan aldı. Buna karşılık, Galaxy Note 20 Ultra 5G (Snapdragon 865+) tek çekirdekli / çok çekirdekli testte yaklaşık 960/3050 puan aldı. Exynos 990 ile Galaxy Note 20, 885/2580 puan aldı.

Samsung Galaxy S21’in beklenen piyasaya çıkış süresinden yaklaşık altı ay uzakta olduğunu belirtmemiz gerekiyor. Yukarıdakiler sadece bir ön koşu skorudur ve sadece referans içindir.

.

aslanağzı 865Exynos 1000Samsung Galaxy S21