Samsung Galaxy S21, büyük ve hızlı bir parmak izi tarayıcısı alacak


Mobil endüstrideki yeni ürünlerle ilgili özel bilgileri sıklıkla paylaşan Ice Universe takma adı altında tanınmış ağ içerisindeki kişi, yaklaşan amiral gemisi Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarında önemli bir gelişmeye adanmış bir dizi gönderi yayınladı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


İyi haber şu ki, Samsung Galaxy S21 gelişmiş bir ultrasonik alt ekran parmak izi tarayıcısına sahip olacak. Bu, Samsung Galaxy S10’dan bu yana yapılan ilk yükseltmedir.

Mevcut ultrasonik alt ekran parmak izi tarayıcısının 4 × 9 mm boyutlarında olduğunu, yeni parmak izi sensörünün ise 8 x 8 mm boyutlarında olduğunu hatırlattı. İçeriden bilgiye göre parmak izi tanıma hızı ikiye katlandı. Samsung Galaxy S21 kullanıcılarının parmak izini tanımaları için parmaklarını ekranda tutmalarına gerek olmadığını da sözlerine ekledi. Hızlı bir dokunuş yeterli olacaktır.

Samsung Galaxy S21’in SM-G991U model numaralı standart versiyonu Federal İletişim Komisyonu’nun (FCC) veritabanında yer aldı. Sertifika, akıllı telefonun 25W kablolu şarjı desteklediğini doğruladı ve Samsung Galaxy S21 ayrıca diğer cihazların 9W’da kablosuz ters şarjı destekledi.

Galaxy S21 sunumu 14 Ocak’ta bekleniyor.

Samsung Galaxy S21 bir şarj cihazı veya kulaklıkla gelmeyecek

Apple, şarj cihazını iPhone 12 paketinden çıkardığında cesur bir adım attı. Genel olarak kullanıcılar bu anı oldukça sakin bir şekilde yaşadılar, ancak sektörde Samsung dahil birçok kişi Apple’a güldü. Aynı zamanda, Web’de Korelilerin şarj cihazlarını bir sonraki amiral gemilerinin kutusundan – Galaxy S21 – hariç tutmayacağına dair söylentiler vardı. Ve şimdi söylentiler doğrulandı.

Onay içeriden bir kişiden değil, Brezilya İletişim Bakanlığı’nın devlet kurumu olan Anatel’in tamamen resmi bir kurumundan geldi. Temel olarak, Çin’deki TENAA veya ABD’deki FCC ile aynı yerel düzenleyicidir. SM-G991B / DS (Galaxy S21), SM-G996B / DS (Galaxy S21 +) ve SM-G998B / DS (Galaxy S21 Ultra) parça numaralı akıllı telefonlar için verilen sertifika belgeleri, şarj cihazı veya kulaklık olmadığını belirtir.

Ayrıca, belgeler akıllı telefonların pil kapasitelerini göstermektedir:

  • EB-BG991ABY 4000 mAh (Galaxy S21)
  • EB-BG996ABY 4800 mAh (Galaxy S21 +)
  • EB-BG998ABY 5000 mAh (Galaxy S21 Ultra)

Samsung Galaxy S21’in resmi galasının 14 Ocak’ta yapılacağını hatırlayın. Satışların Ocak ayının sonunda başlaması muhtemeldir.

Samsung Galaxy S21, Galaxy S20’den biraz daha ucuz olacak

Yeni nesil akıllı telefonların şu anki akıllı telefonlardan daha ucuz olacağına dair pek iyi haber gelmiyor. Ve giriş seviyesi modellerden değil, amiral gemilerinden bahsettiğimizde iki kat daha keyifli. Yaklaşan Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarından bahsediyoruz.

Koreli bir kaynağa göre, Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarının maliyeti Galaxy S20 akıllı telefonlara göre düşecek. Örneğin, temel Galaxy S21’in 850 ila 900 $ aralığında fiyatlandırılması bekleniyor. Satışların başlangıcındaki en ucuz Galaxy S20’nin 1000 dolara mal olduğu göz önüne alındığında. Galaxy S21 + aynı aralıkta fiyatı düşecek: 1200 $ yerine 1050-1100 $. Son olarak, Galaxy S21 Ultra’nın en üst sürümünün fiyatı, ABD’deki Galaxy S20 Ultra için istenen 1400 $ ‘a karşı 1250-1300 $ aralığında olacak (Avrupa’da bu model 1350 Euro’luk bir fiyatla piyasaya sürüldü. ).

Kaynak, fiyat indiriminin fiilen gerçekleşeceğini iddia etmese de, olaylar aşağıdaki senaryoya göre gelişebilir. Birincisi bu, Samsung’un derin bir kriz içinde olan Huawei’den makul bir pazar payı almasına izin verecek ve ikincisi süper başarılı iPhone 12 ile daha fazla rekabet edecek.

Bu haberin içeriğine tekabül eden söylentiler, Samsung’un gelecekteki amiral gemisinin esnek ekranlı Galaxy Z Fold 3 fiyatının artmayacağı yönünde. Hem Galaxy S21 hem de Galaxy Z Fold 3’ün kesinlikle daha iyi özelliklere sahip olacağı gerçeğine rağmen. Bu nedenle, kesinlikle yeni duyurulan en iyi platform Qualcomm Snapdragon 888 5G’yi kullanacaklar.

.

Galaxy S21Galaxy S21 serisiGalaxy S21 ultrasonik alt ekran parmak izi tarayıcıSamsung Galaxy S21Samsung Galaxy S21 + özellikleriSamsung Galaxy S21 parmak izi tarayıcı