Samsung, Galaxy S10 serisi ve daha fazla cihaz için One UI 3.0 beta güncellemesini erteliyor!


Geçen hafta Samsung, One UI 3.0 beta programının bir sonraki aşaması için Galaxy cihazlarını duyurdu. Programın bir sonraki aşaması, Galaxy S10 serisi, Note 10 ikilisi ve katlanabilir cihazlar dahil olmak üzere çok sayıda cihazı içerecek. Listeyi duyurduktan kısa bir süre sonra chaebol, One UI 3.0 tabanlı Android 11 beta güncellemesini Galaxy Note 10 ikilisine sunmaya başladı. İlk aşama için her şey yolunda giderken, Güney Koreli dev şimdi Galaxy S10 serisi ve daha fazla cihaz için One UI 3.0 beta sürümünü ertelemeyi planlıyor gibi görünüyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Bir UI 3.0 beta programı şimdi Galaxy S10 serisi ve diğer cihazlar için ertelendi!

Bir UI 3.0 beta
Kaynak: GSMArena

Çeşitli beta test uzmanlarına göre, OneUI 3.0 beta güncellemesindeki Galaxy Note 10 serisi aşırı pil tüketme sorunları yaşıyor. Bunu akılda tutarak, Samsung’un Galaxy S10 serisi için One UI 3.0 güncellemesini ertelediği bildiriliyor. Bu bilgiler doğrudan Samsung’un Güney Kore forumundan geliyor ve Samsung Beta Yazılım İşlemleri Yöneticisi tarafından onaylandı. Samsung, öncelikle Galaxy Note 10 serisi için testçiler tarafından bildirilen hatalar ve hatalar üzerinde çalışmak istiyor. Hataların sabitlenmesinin ardından şirket, boru hattındaki geri kalan cihazlar için beta sürümüne devam edecek.

Beta programını erteleme konusundaki yeni karar aşağıda belirtilen cihazları etkileyecektir:

  • Galaxy S10, S10 + ve S10e
  • Not 10 ve Not 10+
  • Galaxy Z Flip, Z Katlama 2

Bu, kritik sorunlar çözülene kadar Galaxy Note 10 cihazlarının artık Beta güncellemelerini almayacağı anlamına gelir. Pil boşalmasının yanı sıra, kullanıcılar ayrıca uygulama çökmeleri, S-Pen tutarsızlıkları ve diğer çeşitli sorunlar ve hatalar yaşıyor. Bununla birlikte, ilk aşamadaki cihazlar beta yama güncellemelerini almaya devam edecek. Hatırlayacak olursak Samsung, bu yılın sonuna kadar Galaxy S20 serisi için istikrarlı One UI 3.0’ı piyasaya sürmeyi planlıyor.

Yazılım güncellemeleri söz konusu olduğunda aşırı hızda Samsung!

Şimdiye kadar, Samsung, yazılım güncellemelerini yayınlama konusunda birçok Galaxy hayranını etkilemeyi başardı. Şirket, beta programını agresif bir şekilde zorluyor ve güvenlik yamalarını zamanında bir şekilde birçok cihaza ekliyor. Aslında Samsung, Aralık 2020 güvenlik yamasını Galaxy S20 için en son beta güncellemesiyle paketledi. Bununla birlikte, Samsung’un pil tüketimini ve diğer kritik sorunları yakında düzeltmesini bekliyoruz. Bu aynı zamanda diğer cihazlarla birlikte Galaxy S10 serisi için One UI 3.0 beta programını devam ettirecek.

.

Android 11Bir UIBir UI 3.0Bir UI 3.0 betagalaksi s10eGalaxy S10GökadaSamsung