Samsung Galaxy A51, One UI 2.5 güncellemesini alıyor


Ağustos ayında Samsung, Galaxy Note 20 serisini tanıttı. Akıllı telefon ikilisinin getirdiği tüm yeniliklerin yanı sıra şirket, performans iyileştirmeleri ve değişikliklerle birlikte One UI 2.5 çekirdek güncellemesini de getirdi. Samsung’un sayısız akıllı telefonu var ve bu artımlı güncellemeleri sunmak, özellikle gelecekteki Android 11 tabanlı güncelleme gibi daha yüksek öncelikler olduğunda, geliştirme ekibi için zahmetli bir görev olmalı. One UI 2.5, Samsung akıllı telefonlarının en büyük kısmına neredeyse hiç ulaşmayacak bir güncelleme olsa da, şirket bunu bazı “şanslı” cihazlar için piyasaya sürüyor. Bugün, Samsung Galaxy A51 düşünülmüş en son sürümle.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung Galaxy A51, Samsung’un en yeni ve çekici orta sınıf telefonlarından biri değil. Aslında, geçen yıl Aralık ayında Galaxy A71 ile birlikte piyasaya sürüldü. Cihaz ikilisi, Samsung’un 2020 Galaxy A akıllı telefon serisini başlattı. Orta sınıf telefon, Android 10 tabanlı One UI 2.0 güncellemesiyle geldi ve şimdi en son temel güncellemeyi alıyor. Sonraki adım? Muhtemelen Google’ın Android 11 işletim sistemini temel alan One UI 3.0 olacaktır.

Ancak Android 11 gelmezken Samsung Galaxy A51 sahipleri bu yeni ürün yazılımının avantajlarından yararlanacaklar. Yeni güncelleme şu anda Rusya’daki bazı kullanıcılara ulaşıyor. Samsung’un önümüzdeki günlerde veya haftalarda sunumunu genişletmesini bekliyoruz. Bellenim A51FXXU4CTJ1’i taşır ve bir dizi temel iyileştirme ve kararlılık düzeltmesine sahiptir. İlginçtir ki güncelleme, Ekim 2020 güvenlik yamasını telefonun SM-A515F sürümüne de getiriyor.

Tabii ki, One UI 2.5 söz konusu olduğunda, Wireless DeX için destek ve bazı klavye geliştirmeleri getiriyor. Yeni üretici yazılımı, stok kamera uygulamasını bir dizi yeni modla da artıracak. Güncelleme kesinlikle neredeyse bir yaşındaki akıllı telefona biraz temiz hava üfleyecektir.

Galaxy A51 özellikleri

Galaxy A51 hala sağlam bir orta sınıf yarışmacısı olarak duruyor. Belki yakın zamanda piyasaya sürülen orta sınıf telefonlar kadar rekabetçi olmayabilir, ancak sürekli yazılım güncellemeleri ile kullanıcılar bir süre ellerinde tutabilirler. Cihaz, Infinity-O delikli 6.5 inçlik bir Süper AMOLED ekrana sahip. 4.000 mAh pilden güç alır ve Exynos 9611 yonga setinden güç alır. Telefonun arka tarafında ana 48MP, 12MP ultra geniş, 5MP makro ve 5MP derinlik sensörlerinden oluşan Dörtlü Kamera kurulumu bulunuyor. 8 GB’a kadar RAM ve 128 GB’a kadar genişletilebilir depolama alanına sahiptir. Tek büyük dezavantajı 15W şarj olmasıdır.

.

androidAndroid 10Bir UIBir UI 2.5 güncellemesiGalaxy A SerisiGalaxy A51Galaxy A51 Bir UI 2.5Galaxy A51 Ekim 2020 güvenlik yamasıSamsungSamsung Galaxy A51