Samsung Galaxy A42 5G, Snapdragon 750G ile çalışan ilk akıllı telefon oldu


Bunu bekliyorduk, ancak Qualcomm bugün herkesi Snapdragon 750G adlı yepyeni bir yonga setiyle şaşırtmaya karar verdi. En büyük sürprizlerden biri, bu birinci sınıf orta sınıf yonga setinin aynı zamanda 5G bağlantısına sahip olmasıdır. Bu, SD7xx ailesindeki beşinci nesil ağlar için kesintisiz destekle gelen ikinci yonga seti. Temelde hız aşırtmalı bir SD765G olan Snapdragon 768G’yi hesaba katmıyoruz. Şimdi, asıl soru, bu yonga setini kullanan ilk akıllı telefonları ne zaman göreceğiz? Görünüşe göre Samsung’un halihazırda yeni yonga setine sahip ikiye bir akıllı telefonu var: Samsung Galaxy A42 5G.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung bu ayın başlarında Galaxy A42 5G’yi tanıttı, ancak şirket bu telefon için güç ve 5G yetenekleri veren yonga setinin adını söylemekten çekiniyordu. Hatta yeni bir orta sınıf olarak cihazın Snapdragon 690 5G tarafından desteklendiğini varsayıyorduk. Şimdi, el cihazının Qualcomm’un yepyeni yonga setiyle pazara gelen ilk cihazlardan biri olduğu ortaya çıktı. GSMArena’dan bir rapora göre, Galaxy A42 5G’nin karşılaştırmalı değerlendirmesinin kaynak kodu, Qualcomm’un en yeni SD750G platformunu çalıştırdığını ortaya koyuyor. Ancak, Samsung akıllı telefonu piyasaya sürdüğünde yonga seti de açıklanmadı. Samsung muhtemelen belirli bir ambargo altındaydı.

Kaynak Snapdragon 750G adını belirtmese de tahmin etmek zor değil. Her şeyden önce, 2.21GHz’de çalışan iki çekirdek ve 1.8GHz’de çalışan daha fazla Altı Çekirdek ile birlikte gelir. Dahası, hayal gücüne hiçbir şey bırakmayan Adreno 619 GPU’ya sahibiz. Önümüzdeki günlerde Samsung’un yonga setinin resmi “açıklamasını” yapmasını bekliyoruz.

SAMSUNG GALAXY A42 5G ÖZELLİKLERİ

Cihazın teknik özelliklerine geçecek olursak, yaklaşan Samsung Galaxy A42 5G; Önden ev ön selfie kamerasına bir su damlası çentiği bulunan 6,6 inç büyük bir AMOLED ekranı gösterecek. Samsung, ekranla ilgili çözünürlüğü, piksel yoğunluğunu ve diğer özellikleri belirlememiş olsa da; ancak bir FHD + paneli olmasını bekliyoruz. Ek olarak, resmi görüntülerde hiçbir yerde görünmediği için ekran içi bir parmak izi sensörüne de sahip olmasını bekliyoruz.

Galaxy A42 5G, Samsung'un en ucuz 5G telefonu olacak | Pocketnow

Arka tarafta, Samsung Galaxy A42 5G, bir sincap kamera modülüne sahip dörtlü bir arka kamera kurulumuna sahip ve kamera sensörlerinin kesin ayrıntıları en azından şimdilik hala bilinmiyor. Sertifika bilgileri daha önce hızlı şarj desteğine sahip 5000 mAh pilin görünümünü ortaya koymuştu. Tıpkı diğer cihazlar gibi, telefon Android 10’u üstte OneUI kaplamasıyla çalıştıracaktır.

.

Aslanağzı 750GGalaxy A42 5GGalaxy A42 5G Aslanağzı 750GQualcommQualcomm Snapdragon 750GSamsung Galaxy A42 5GSamsung Galaxy A42 5G lansmanıSD750G