Samsung Exynos 1000, Snapdragon 875’ten daha hızlı olabilir


Samsung ve Qualcomm, gelecek yıl amiral gemisi yonga setinin piyasaya sürülmesiyle benzer bir strateji benimseyecek. Şirket, olağanüstü performans için yepyeni Cortex-X1’e bahse girecek. Ancak şu anda aklımızda kalan soru, hangi firma daha iyi hale getirecek? Yeni bir GeekBench listelemesine inanılacaksa, Samsung’un Exynos bölümü Exynos 1000 ile bir adım öne çıkıyor. Huawei’nin HiSilicon Kirin’i ligden hemen hemen çıkarken, Exynos ve Snapdragon önümüzdeki yıl hangisinin olacağını görmek için rekabet edecek. amiral gemisi performansı için en iyi teklif. Sonunda Exynos yonga setinin Galaxy amiral gemileri dışında pek çok cihazda görünmediğini biliyoruz, ancak liderliği ele almak ileride bunu değiştirebilir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Yeni rapor, GeekBench puanlarının yayınlandığı bir Kore forumundan alınan bilgilere dayanıyor. Edinilen bilgilere göre Galaxy S21’in iki ünitesi test edildi. Biri Exynos 1000 ile güçlendirilirken, diğeri Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga seti ile güçlendirildi. Dahası, karışımda Snapdragon 875 bulunan bir Xiaomi Mi 11 telefonu da var. Her şeyden önce, bu sonuçları bir tutam tuzla almak önemlidir. Sonuçta, bir kişi veya birden fazla kişi aynı anda bu kadar çok sayıda piyasaya sürülmemiş akıllı telefona nasıl erişebilir? Peki, sonuçlara bakalım dedi.

Exynos 1000, SD875’ten biraz daha yüksek performans sunabilir

Maalesef, sızıntı ekran görüntüleriyle gelmiyor ve bu da onu daha güvenilir hale getirecek. Samsung’un yonga setinin tek puanı ve çoklu puanının Snapdragon 875 ile elde edilenlerden daha yüksek olduğunu belirtiyor. Exynos 100’ün tek çekirdekte 1.302 puan ve çok çekirdekli bölümde 4.250 puan elde ettiği Galaxy S21. Snapdragon varyantı tekli olarak 1.159 ve Çoklu’da 4.090 aldı. Mi 11 sırasıyla 1.102 ve 4.113 puan aldı. Dikkate alınması gereken birçok faktör vardır ve sonuçlar yazılıma bağlı olarak değişebilir, ancak şimdilik, Exynos 1000 varyantı tacı alıyor.

Bu performansın nedeni kaynak tarafından açıklanmaktadır. Ona göre Cortex-X1 çekirdeğiyle ilgili bir sorun var. Bu nedenle Samsung daha yüksek tutmaya karar verdi, bu nedenle Snapdragon 875 rakibiyle eşleşemedi. Çekirdeğin normalden daha yüksek saat hızına sahip olmasını gerektiren bu “sorunu” merak ediyoruz.

Xiaomi e Realme Citam Snapdragon 875 em seus novos produtos - TecMundo

Elbette bu sonuçlar doğruysa ve piyasaya sürülmemiş akıllı telefonlarla gerçekten alınmışsa, bu sonuçların bitmemiş çalışmalara dayandığını söylememize gerek yok. Bu akıllı telefonların piyasaya sürülmesiyle sonuçlar biraz daha yüksek olacaktır. Dahası, şirketler yeni amiral gemisi SoC ile daha rahat olacak ve performansı daha da ince ayarlayabilecek.

Exynos yonga seti kullanımına karşı güçlü bir kullanıcı dalgası olduğunu hepimiz biliyoruz. Şimdi, Exynos 1000’in Snapdragon 875’ten daha güçlü olduğu kanıtlanırsa nasıl tepki vereceklerini merak ediyoruz.

.

Aslanağzı 875Exynos 1000Exynos 1000 SoCQualcommSamsungSamsung Exynos 1000Snapdragon 875 Yuva