Samsung Display, 2021’de iPhone OLED panellerinin ana tedarikçisi olmaya devam edecek


Kaynağa göre Apple, 2021 yılında OLED ekranlı iPhone akıllı telefon üretimini artıracak. Sadece bir yıl içinde 160-180 milyon cihazın (diğer tahminlere göre 200 milyondan fazla) gönderilmesi bekleniyor. Apple, gerekli sayıda OLED paneli sağlamak için Samsung Display’den satın almasını artıracak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Samsung Display, 2021’de iPhone OLED panellerinin ana tedarikçisi olmaya devam edecek

Apple’ın bu yıl yaklaşık 100 milyon adet satması beklenen iPhone 12 serisinin tamamında OLED paneller kullandığı biliniyor. Ön verilere göre Apple, iPhone 13 serisinin tüm modellerinde OLED paneller kullanacak.

Kaynak, Samsung Display’in önümüzdeki yıl yaklaşık 140 milyon iPhone’u OLED panellerle donatmayı umduğunu söyledi. İPhone için diğer 30 milyon OLED panel LG Display tarafından sağlanacak ve kalan 10 milyon ise BOE tarafından sağlanacak. Başka bir deyişle, Samsung Display, 2021’de Apple iPhone’lar için OLED panellerin ana tedarikçisi olmaya devam edecek.

LG Display’in Apple’a 40 milyon panel tedarik etmeyi hedeflemesi dikkat çekicidir; ve BOE, Apple’a 20 milyon panel tedarik etmeyi planlıyor. Ancak Çinli ekran üreticisinin Apple’ın tedarik zincirine katılıp katılamayacağı henüz bilinmiyor, çünkü girişimleri zaten iki kez başarısız oldu – BOE ürünleri Apple’ın gereksinimlerini karşılamıyordu. 2021’in ilk yarısında yeni bir başvuru yapılacak.

Apple’ın önümüzdeki yıl alacağı panellerin şirketin şu anda satın almakta olduğu panellerden farklı olduğu söyleniyor. Önümüzdeki yıl piyasaya sürülecek dört modelden ikisi LPTO TFT panelleri alacak. Bu teknoloji 120 Hz yenileme hızlarını destekler.

iPhone 13

Apple, iPhone 13’te Samsung’un periskop kamerasını kullanacak

İPhone 12’nin piyasaya sürülmesinden sadece haftalar sonra, Apple’ın yeni nesil akıllı telefonlarının raporları birbiri ardına ortaya çıkmaya başladı. DigiTimes’a göre Apple, iPhone 13’ün optik yakınlaştırma performansını iyileştirmeye çalışırken Güney Koreli şirketlerle periskop kameralar konusunda ortak olmak istiyor.

Kaynak, Güney Koreli dev Samsung’un Apple’ın kilit ortağı olması gerektiğini iddia ediyor. Şirket daha önce amiral gemisi akıllı telefonlarında periskop kameralar kullanıyordu; örneğin, Samsung Galaxy S20 Ultra 100x yakınlaştırma uyguladı; ki aslında kullanımda değil. Piyasada zaten benzer kameralara sahip epeyce telefon var; Huawei P40 Pro, Vivo X50 Pro +, OPPO Find X2 Pro, Huawei Mate40 Pro vb. dahil.

Daha önce Güney Koreli devin Corephotonics şirketini satın aldığı biliniyordu; Akıllı telefonlar için bir ölçeklendirme teknolojisi geliştirmiştir. Bundan önce, bir İsrailli şirket Samsung ve Apple’a telefoto yakınlaştırma teknolojisinin patent ihlali nedeniyle dava açmıştı. Şimdi şirket Samsung’a ait, yani patentler ona ait. Uzmanlar, artık Apple’ın Samsung ile işbirliği yapmak zorunda kalacağına inanıyor.

Ancak şu ana kadar Apple ve Samsung’un iPhone 13 için uygun bileşenleri tedarik etmek üzere bir anlaşma imzaladıklarına dair herhangi bir rapor yok.

.

elmaiPhone 13iPhone 13 ekranıiPhone 2021iPhone OLED panelleriOLED ekranlarSamsung EkranSamsung ekranları