Samsung, 6 Ocak 2021’de ekranların geleceğini gösterecek


Samsung genellikle yeni yıla yeni TV serisini duyurarak başlıyor. Şirket, yeni görüntüleme teknolojilerinin yanı sıra yeni ürünleri ve “ekranların geleceği vizyonunu” sergilemeyi amaçladığı The First Look 2021 adlı bir etkinlik düzenledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


CES 2021’den kısa bir süre önce, 11 Ocak’ta başlayacak olan Samsung, muhtemelen 2021 akıllı TV serisini sergileyecek. Etkinlik 6 Ocak 2021’de gerçekleşecek. Şirketin MicroLED ve Mini-LED ekranlı yeni TV’lerin yanı sıra 4K ve 8K QLED TV’leri tanıtması bekleniyor. Etkinlik davetinde görülen silüetlere bakılırsa, Samsung’un yeni teknolojileri kullanan yeni dizüstü bilgisayarlar ve tabletler tanıtması muhtemeldir. Güney Koreli teknoloji devi, TV hatlarına eklemeler de duyurabilir.

Söylentilere göre Güney Koreli teknoloji devi, OLED teknolojisini gelecekteki TV’lerinde bırakıp MicroLED teknolojisine geçmeyi düşünüyor. MicroLED ekranlar teorik olarak OLED’lerle aynı görüntüleme açılarını, kontrastı ve yanıt sürelerini sunarak ekran yanması ve düşük parlaklık dahil olağan OLED sorunlarından kaçınıyor. Ancak bu, temel sorunu yüksek maliyet olan yeni bir teknolojidir.

Samsung, Huawei ve Xiaomi, Q3 2020’de akıllı telefon pazarının zirvesine ulaştı

Analitik ajans Gartner, akıllı telefon pazarıyla ilgili başka bir rapor yayınladı. Görünüşe göre bu yılın üçüncü çeyreğinde dünya genelinde 366 milyon akıllı telefon satıldı; geçen yılın aynı dönemine göre% 5,7 daha az. Ve düşüş göze çarpsa da; yılın ilk yarısında pazarın düştüğü% 20’nin altında.

Samsung, 80,82 milyon adet satışı ve pazarın% 22’si ile hala lider konumdadır. Genel olarak, ilk 5 üreticiden yalnızca Samsung ve Xiaomi satışlarını sırasıyla% 2,2 ve% 34,9 artırabildi. Huawei, satılan 51.83 milyon akıllı telefonla ikinci sırada – pazar payı% 14.4. Xiaomi, 44,41 milyon akıllı telefon sattı – bu,% 12,1’lik bir pazar payına eşdeğer.

Apple dördüncü sırada. Temmuz ve Eylül arasında, şirket 40,6 milyon akıllı telefon sattı – pazar payı% 11,1 idi. İlginçtir, Oppo, Apple’dan uzak değil. Üçüncü çeyrekte 29,89 milyon akıllı telefon sattı (bu şirketin pazar payı% 8,2).

akıllı telefon pazarı 2020

.

SamsungSamsung 6 OcakSamsung 6 Ocak 2021 etkinliğiSamsung EkranSamsung ekranlarısamsung tvSamsung TV'lerSamsung'un gelecekteki ekranları