Samsung, 2021’de Dört Katlanabilir Telefon Lansmanı Yapacak


Samsung’un 2021’de katlanabilir bir akıllı telefon serisini piyasaya sürmesiyle ilgili birçok söylenti var. Haberlerin çoğu, Samsung’un gelecek yıl üç katlanabilir akıllı telefonu piyasaya sürmeye hazırlandığını söyledi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şimdi, Güney Kore medyası ET News, Samsung’un aslında dört katlanabilir telefon Web sitesi, bu cihazların iki Galaxy Z Fold 3 ve iki Galaxy Z Flip 2 modeli olduğunu bildirdi. Medya ayrıca dört telefonun da 5G’yi destekleyeceğini iddia etti. Ancak bu şaşırtıcı değil.

ET News, Katlama cihazları arasındaki farkları bildirmedi. Ancak, iki Z Flip telefonunun “farklı performans ve işlevlere” sahip olacağını iddia ediyor.

Galaxy Z Fold3

Raporda ayrıca, dört katlanabilir telefonun tamamının yalnızca 2021’in ikinci yarısında piyasaya sürülmesinin planlandığı belirtildi. Bu nedenle, bu cihazların Galaxy S21 serisi ile ortaya çıkmasını beklemeyin.

ET News ayrıca Samsung’un kaydırmalı bir telefon geliştirdiğine dikkat çekti, ancak bunun Samsung’un 2021 iş planının bir parçası olmadığını söyledi. Medya, Samsung’un kaydırma tasarımının, Oppo X 2021 kaydırmalı ekranlı konsept telefondan çok farklı olarak ekranın yukarı doğru genişlemesine izin verdiğini iddia etti.

Katlanabilir Telefonlar Hız Kazanıyor

Ancak bu bizim için şaşırtıcı olmamalı çünkü katlanabilir telefonlar giderek daha popüler hale geliyor. Son zamanlarda IHS Markit, katlanabilir telefon yapmanın geleneksel akıllı telefonlardan çok farklı olduğunu söyledi. İlgili teknolojinin daha fazla gereksinimi vardır. Bu yılın ilk yarısında Samsung Galaxy Fold ve Huawei Mate X çıkmış olsa da lansmanları birkaç kez ertelendi. Ancak gelecekteki katlanır ekranlı akıllı telefonlar pazarına yönelik olumlu bir tavrımız var. 2024 yılına kadar katlanır ekran sevkiyatı sayısı 50 milyona ulaşacak.

2019’un ilk yarısında, akıllı telefon gönderileri 2018’in ilk yarısına kıyasla azaldı. Ancak AMOLED ekranların sevkiyatı azalmadı. Bu yılın ikinci çeyreğinde ise% 30 artması bekleniyor. Bunun başlıca nedeni, AMOLED’lerin fiyatındaki düşüştür. Akıllı telefon pazarında şiddetli rekabetin devam etmesi ile niş, AMOLED teknolojisinin geliştirilmesi için daha fazla talep alacaktır. Bu nedenle bu yılın ilk yarısında LTPO, ekran altı kamera ve 3.5D kapak camı gibi bazı teknolojiler yoğun ilgi gördü.

.

Galaxy Z Flip 2Galaxy Z Fold 3katlanabilir telefonlarSamsung katlanır ekranlı akıllı telefonlar