Samsung, 11 Ocak’ta CES 2021’de büyük bir sunum için hazırlanıyor


Güney Koreli Samsung şirketi dün, yaklaşan Tüketici Elektroniği Fuarı (CES) 2021’e katılımını doğruladı; Önümüzdeki yılın başında yapılacak olan.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Üretici, Samsung’un Tüketici Elektroniği Gösterisi basın toplantısının 11 Ocak’ta yapılacağını doğruladı. Bu konferans Samsung web sitesinde ve YouTube’da yayınlanacak, böylece herkes duyuruları canlı olarak izleyebilecek.

Şirket geçen yılın senaryosunu takip ederse, QLED teknolojisi ile yapılan yeni amiral gemisi TV’lerin, yeni görüntü teknolojilerinin ve TV’ler için ses çubuklarının duyurulmasını bekliyoruz.

Elbette, Samsung diğer yenilikleri de göstermeli; ancak etkinlikte Samsung Galaxy S21 akıllı telefon serisinin duyurusunu beklememelisiniz. Son haberlere göre Galaxy S21, 14 Aralık’ta ayrı bir etkinlikte duyurulacak.

Samsung Galaxy S21 bir şarj cihazı veya kulaklıkla gelmeyecek

Apple, şarj cihazını iPhone 12 paketinden çıkardığında cesur bir adım attı. Genel olarak kullanıcılar bu anı oldukça sakin bir şekilde yaşadılar, ancak sektörde Samsung dahil birçok kişi Apple’a güldü. Aynı zamanda, Web’de Korelilerin şarj cihazlarını bir sonraki amiral gemilerinin kutusundan – Galaxy S21 – hariç tutmayacaklarına dair söylentiler vardı. Ve şimdi söylentiler doğrulandı.

Onay içeriden bir kişiden değil, Brezilya İletişim Bakanlığı’nın devlet kurumu olan Anatel’in tamamen resmi bir kurumundan geldi. Temel olarak, Çin’deki TENAA veya ABD’deki FCC ile aynı yerel düzenleyicidir. SM-G991B / DS (Galaxy S21), SM-G996B / DS (Galaxy S21 +) ve SM-G998B / DS (Galaxy S21 Ultra) parça numaralı akıllı telefonlar için verilen sertifika belgeleri, şarj cihazı veya kulaklık olmadığını belirtir.

Ayrıca, belgeler akıllı telefonların pil kapasitelerini göstermektedir:

  • EB-BG991ABY 4000 mAh (Galaxy S21)
  • EB-BG996ABY 4800 mAh (Galaxy S21 +)
  • EB-BG998ABY 5000 mAh (Galaxy S21 Ultra)

Samsung Galaxy S21’in resmi galasının 14 Ocak’ta yapılacağını hatırlayın. Satışların Ocak ayının sonunda başlaması muhtemeldir.

Samsung Galaxy S21, Galaxy S20’den biraz daha ucuz olacak

Yeni nesil akıllı telefonların şu anki akıllı telefonlardan daha ucuz olacağına dair pek iyi haber gelmiyor. Ve giriş seviyesi modellerden değil, amiral gemilerinden bahsettiğimizde iki kat daha keyifli. Yaklaşan Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarından bahsediyoruz.

Koreli bir kaynağa göre, Samsung Galaxy S21 akıllı telefonlarının maliyeti Galaxy S20 akıllı telefonlara göre düşecek. Örneğin, temel Galaxy S21’in 850 ila 900 dolar aralığında fiyatlandırılması bekleniyor. Satışların başlangıcındaki en ucuz Galaxy S20’nin 1000 dolara mal olduğu göz önüne alındığında. Galaxy S21 + aynı aralıkta fiyatı düşecek: 1200 $ yerine 1050-1100 $. Son olarak, Galaxy S21 Ultra’nın en üst sürümünün fiyatı, ABD’deki Galaxy S20 Ultra temel için istenen 1400 ABD dolarına karşı 1250-1300 dolar aralığında olacak (Avrupa’da bu model 1350 avro fiyatla piyasaya çıktı. ).

Kaynak, fiyat indiriminin fiilen gerçekleşeceğini iddia etmese de, olaylar aşağıdaki senaryoya göre gelişebilir. Birincisi, bu, Samsung’un derin bir kriz içinde olan Huawei’den makul bir pazar payı almasına izin verecek ve ikincisi süper başarılı iPhone 12 ile daha fazla rekabet edecek.

Bu haberin içeriğine tekabül eden söylentiler, Samsung’un gelecekteki amiral gemisinin esnek ekranlı Galaxy Z Fold 3 fiyatının artmayacağı yönünde. Hem Galaxy S21 hem de Galaxy Z Fold 3’ün kesinlikle daha iyi özelliklere sahip olacağı gerçeğine rağmen. Bu nedenle, kesinlikle yeni duyurulan en iyi platform Qualcomm Snapdragon 888 5G’yi kullanacaklar.

.

CES 2021CES 2021 etkinliğiSamsungSamsung 11 Ocak sunumuSamsung CES 2021 sunumuSamsung sunumu