Reliance Jio, Hindistan’da ₹ 3000 (~ 40 $) karşılığında 5G Smartphone’u piyasaya sürebilir


Reliance Jio, önümüzdeki yıl Hindistan’da 5G destekli yeni bir Jio Phone piyasaya sürmeyi planlıyor. Telefonun en önemli özelliği, yaklaşık ₹ 2500 – ₹ 3000 (~ 40 $) olacak olan uygun fiyatlandırmasıdır. Economic Times’a göre 2016 yılında Hindistan’da piyasaya sürülen Jio 4G Phone gibi en ucuz 5G destekli akıllı telefon olacak.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


jio telefonu 5g

“Jio, cihazı 5.000 Rupi’nin altında bir fiyata getirmek istiyor. Bir şirket yetkilisi, satışları büyüttüğümüzde, 2.500-3.000 Rs aralığında fiyatlandırılabilir “dedi.

Reliance Jio 5G Akıllı Telefon

2016 yılında şirket, kullanıcılara sadece 1500 ₹ (~ 20 $) tutarında iade edilebilir bir depozito ödeyerek ücretsiz bir Jio Telefonu aldıkları bir anlaşma vermişti. Benzer bir strateji, Hindistan’ın en büyük 4G operatörü tarafından ülkede 5G akıllı telefonunu piyasaya sürmek için benimsenebilir. Bununla birlikte, Hindistan Hükümeti henüz 5G spektrumunu tahsis etmedi.

Ericsson’a göre, 5G hizmetlerinin Hindistan’da yalnızca 2022’den itibaren sunulması muhtemel. Ancak Reliance Jio, 5G ağı için kendi ekipmanı üzerinde çalışıyor. Dahası, şirket Telekom Departmanından 5G Ağı spektrumunu ticari lansmandan önce test amacıyla tahsis etmesini istedi.

Son zamanlarda Reliance Jio, Google, Facebook, Qualcomm, vb .’den birkaç büyük yatırım aldı. Google’dan bahsederken, şirket Jio platformlarında% 7,7’lik bir yığın satın almak için ₹ 33.737 crore (~ 4,7 $) yatırım yaptı. Arama devi, düşük maliyetli akıllı telefonlar için yeni bir Android varyantı geliştirmek üzere el ele verdi. Bazı spekülasyonlara göre, 5G Jio Phone ile yeni bir özel Android yapısının piyasaya sürülmesi bekleniyor.

Reliance Jio’nun Eylül 2016’da ticari olarak piyasaya sürülmesinden bu yana, şirket, kullanıcıların ve güvenlerinin kazanılması için birçok çekici teklif verdi. Sonuç olarak, Reliance Jio, Hindistan’daki en büyük mobil ağ operatörü haline geldi. Aralık 2019’da 38,75’in üzerinde crores (387,5 milyon) kullanıcısı ile dünyanın üçüncü en büyük mobil şebeke operatörüdür.

Hindistan’da 5G Akıllı Telefonlar

Şu anda, Hindistan’daki en ucuz 5G akıllı telefonu görürsek, OnePlus Nord 24,999 (~ 340 $) fiyat etiketi ile karşımıza çıkıyor. Bununla birlikte, büyük OEM’ler, Hindistan’a uygun fiyatlı 5G akıllı telefonları getirmek için zaten çalışıyor. Realme India CEO’su Madhav Seth, şirketin MediaTek Dimensity 1000+ SoC ile Realme X7’yi yakında Hindistan’a getirdiğini doğruladı. Çin’de halihazırda mevcut olan birkaç uygun fiyatlı 5G akıllı telefon var ve üreticiler Hindistan’daki 5G spektrum tahsisini bekliyorlar.

Genel olarak, taşıyıcılardan üreticilere kadar hepsi Hindistan’da 5G desteği sağlamak için agresif bir şekilde çalışıyor.

.

5GHindistanJio PhoneReliance JioUcuz 5G Telefon