Redmi, premium özelliklere sahip kompakt bir akıllı telefon başlatmak istiyor


Piyasada kompakt akıllı telefon sıkıntısı var. Bu, yaşları, alışkanlıkları veya büyük ekranlı cihazlara alışma konusundaki isteksizlikleri nedeniyle küçük bir şey arayanlar tarafından hala küçük cihazlara ihtiyaç duyulduğu gerçeğine rağmen. Kompakt bir model bulmak isteyenler var; işlevlerinde amiral gemisi modellerinden çok aşağı değildir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Tüm kompaktların kralı, ergonomisi ve güçlü donanımı nedeniyle iPhone SE olarak kabul edilir. Ve son zamanlarda, küçük cihazların hayranları için iPhone 12 mini’yi de sundular. Android kampında, belki de en dikkate değer ve güncel olan Google Pixel 4a’dır.

Xiaomi, büyük akıllı telefonlar üretmeyi tercih eden üreticiler arasında; ve bu yıl neredeyse tüm modellerinde 6,4 inç veya daha fazla diyagonal ekranlar bulunuyor. Ama öyle görünüyor ki kompakt bir cep telefonu çıkarma fikri de şirketin başına geldi. Bu yüzden, Weibo sayfasında Xiaomi başkan yardımcısı ve Redmi başkanı Liu Weibing, alt markanın küçük veya mini bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesini düşündüğünü söyledi.

Redmi kompakt akıllı telefon

Ancak büyük bir sorun var – pil ömründen feda edilmesi gerekecek. Başka bir deyişle, kompakt gövde, içine geniş bir pil yerleştirmenize izin vermez; Bu, makul bir pil ömrü sağlamanın zor olacağı anlamına gelir.

Ne yazık ki, üst düzey yönetici Redmi’nin kompakt bir cep telefonu piyasaya sürüp çıkarmayacağına dair net bir cevap vermedi. Ancak Liu Weibing’in, planlarına dahil edilmemiş olsaydı, cihazın piyasaya sürülmesiyle ilgili bir konuşma başlatması pek olası değil. Bu nedenle, Redmi’den kompakt bir akıllı telefon bekliyoruz.

Redmi Snapdragon 865 amiral gemisi yakında geliyor

Görünüşe göre Xiaomi bu yıl için tüm önemli yeni ürünlerini piyasaya sürdü, ancak Redmi henüz ana planı yerine getirmedi. Xiaomi alt markası, yıl sonundan önce birkaç yeni ürün daha sunmaya hazırlandığı gerçeğini gizlemiyor. Görülmeye değer sürprizler ve ürünler var. Bunlardan biri Snapdragon 865 yongasına dayanan amiral gemisi bir akıllı telefon.

Nasıl bir model olurdu, bilmiyoruz. Ancak bir dizi içeriden, şirketin Xiaomi Mi 10T’yi Çin pazarına ancak farklı bir isimle getireceğini öne sürdü. Akıllı telefonun Redmi K30 serisinin bir parçası olacağı varsayılıyor; ve pekala Redmi K30T olarak adlandırılabilir; ve fiyatı küresel sürüm için istenenden daha düşük olacaktır.

Ancak Xiaomi Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite modellerinin Çin pazarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Redmi K30T’nin tam olarak ne zaman sunulacağı konusunda bir bilgi yok; ancak varsayımlar düzeyinde, prömiyerin Ekim ayında yapılacağını söylüyorlar.

.

Kompakt akıllı telefonredmiRedmi kompakt akıllı telefonxiaomiXiaomi kompakt akıllı telefon