Redmi Note serisi sevkiyatı dünya çapında 140 milyon birimi aşıyor


Xiaomi’nin alt markası Redmi, geçen yılın başlarında bağımsızlaştığından beri oldukça iyi durumda. Şirketten yapılan yakın tarihli bir duyuruya göre, dünya çapında 140 milyondan fazla Redmi telefon sattı. Pazar araştırma firması Omdia’dan alınan bilgiler, Redmi Note 8 serisinin en çok satan Redmi telefonlarından biri olduğunu gösteriyor. Ekim 2019 itibarıyla Redmi Note sevkiyatı 100 milyon kilometre taşına ulaştı. Mart 2020 sonu itibariyle Redmi telefonlarının toplam sevkiyatı 110 milyon adetti. Güncel kayıtlara bakarsanız, geçen yılın Ekim ayından bugüne kadar 40 milyon telefon sattı. Bu Redmi markasının oldukça popüler olduğunu gösteriyor.

Redmi Note 9 serisi önümüzdeki hafta çıkacak – en ucuz 108MP telefon

Son zamanlarda, yaklaşan Redmi Note 9 serisi ile ilgili çok sayıda rapor var. Ekran tasarımı, pil, işlemci ve kamera hakkında zaten bilgi sahibiyiz. Daha sonra, bu akıllı telefon TENAA’da göründü ve kamerada en iyi Xiaomi yönetici ipuçları. Şimdi, en son bilgiler Redmi Note 9 serisinin 108MP kameralı en ucuz akıllı telefon olarak ayarlandığını gösteriyor. Lütfen Xiaomi’nin Redmi Note 9 serisini global olarak piyasaya sürdüğünü unutmayın. Yaklaşan Redmi Note 9 serisi Çin versiyonu ve global versiyondan önemli ölçüde farklı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Şu an itibariyle, Redmi Note9 serisi, ağ erişim izni dahil olmak üzere zaten birçok sertifikaya sahip. Şirkete göre Redmi Note9 serisi “yakında geliyor”. Ancak @DigitalChatStation şimdi Redmi Note9 serisinin bu hafta ısınacağını açıkladı. Ayrıca resmi lansman döneminin önümüzdeki hafta olduğunu da açıkladı. Bu, bu cihazın diğer sızıntılardan fırlatılması için zaman çerçevesi olmuştur.

Redmi Note9 serisi özellikleri

Redmi Note9 serisi iki versiyon içerecek – Redmi Note9 ve Redmi Note9 Pro. Her iki model de tam ekran LCD delikli tasarıma sahip olacak. Ekranın maksimum yenileme hızı, 240 Hz’lik bir dokunma örnekleme hızı ile 120 Hz olacaktır. Ancak her iki model arasında fark olacaktır. Standart sürüm MediaTek Dimensity 720 işlemci kullanırken, yüksek sürüm Qualcomm Snapdragon 750G işlemci kullanacak. Ayrıca, yüksek sürüm muhtemelen 108 Samsung kamera ile gelecek. Sensör boyutu 1 / 1.52 inçtir ve birim piksel 0.7μm alana sahiptir. 2.1μm’ye eşdeğer olan 9 pikseli bir arada destekler. Ayrıca, ışık miktarını etkili bir şekilde artırabilir ve aşırı karanlık bir ortamda bile iyi görüntü ayrıntıları sağlayabilir.

Spesifik olarak Redmi Note9 serisi için öngörülen lansman tarihi 24 Kasım’dır. Ancak bu tarihe dair bir teyit yok. Fiyat açısından bu seri 1000 yuan’dan (153 $) başlayacak. Bu, onu 108MP kameralı en ucuz akıllı telefon yapacak.

.

redmiRedmi Note gönderileriRedmi Note satışlarıRedmi Note serisixiaomi