Redmi Note 8 ve Note 8 Pro, beklenmedik bir şekilde Android 11’i alacak

Redmi Note 8 ve Note 8 Pro, beklenmedik bir şekilde Android 11’i alacak, Mobil Destek

Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro, geçtiğimiz yıl Android 9 ile çıktılar, kısa süre önce Android 10 tabanlı MIUI 12 güncellemesini almaya başladılar. Bu son Android işletim sistemi güncellemeleri olmalı, ancak şimdi yapacakları açıklandı. Android 11 güncellemesini alın.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Redmi Note 8 ve Note 8 Pro, beklenmedik bir şekilde Android 11’i alacak

Xiaomi ve MIUI Telegram kanalına atıfta bulunan kaynak, Xiaomi’nin Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro için Android 11’in dahili testine çoktan başladığını bildirdi.

Redmi Note telefonlar genellikle bir Android işletim sistemi güncellemesi ve en az iki MIUI güncellemesi alır. Bu, işletim sistemi güncellemelerinin Android 10’da sona ermesi gerektiği anlamına geliyor ancak Xiaomi’nin politikayı değiştirdiği görülüyor ki bu iyi bir haber. Son zamanlarda, birçok Android akıllı telefon üreticisi, güncellemelerle cihazları için destek süresini artırıyor, bu nedenle Xiaomi’nin bu eğilimden uzak durması pek olası değil.

Şimdiye kadar, Redmi Note 8 ve Redmi Note 8 Pro için Android 11 güncellemesinin bir çıkış tarihi yok, ancak büyük olasılıkla önümüzdeki yıl gerçekleşecek. Şu anda, Xiaomi’nin henüz güncellenmemiş daha yüksek öncelikli modelleri var.

Önümüzdeki yıl, bu akıllı telefonlar MIUI 13 kullanıcı arayüzünü de alacaktır.

Redmi Snapdragon 865 amiral gemisi yakında geliyor

Görünüşe göre Xiaomi bu yıl için tüm önemli yeni ürünlerini piyasaya sürdü, ancak Redmi henüz ana planı yerine getirmedi. Xiaomi alt markası, yıl sonundan önce birkaç yeni ürün daha sunmaya hazırlandığı gerçeğini gizlemiyor. Görülmeye değer sürprizler ve ürünler var. Bunlardan biri Snapdragon 865 yongasına dayanan amiral gemisi bir akıllı telefon.

Redmi Note 8 ve Note 8 Pro, beklenmedik bir şekilde Android 11’i alacak, Mobil Destek

Nasıl bir model olurdu, bilmiyoruz. Ancak bir dizi içeriden, şirketin Xiaomi Mi 10T’yi Çin pazarına ancak farklı bir isimle getireceğini öne sürdü. Akıllı telefonun Redmi K30 serisinin bir parçası olacağı ve pekala Redmi K30T olarak adlandırılabileceği varsayılıyor; ve fiyatı genel versiyondan daha düşük olacaktır.

Ancak Xiaomi Mi 10T Pro ve Mi 10T Lite modellerinin Çin pazarına gelip gelmeyeceği bilinmiyor. Redmi K30T sunumunun tam olarak ne zaman gerçekleşeceği konusunda bir bilgi yok; ancak varsayımlar düzeyinde, prömiyerin Ekim ayında yapılacağını söylüyorlar.

.

Android 11MIUI 13Redmi Note 8Redmi Note 8 Android 11 güncellemesiRedmi Note 8 MIUI 13Redmi Note 8 ProRedmi Note 8 Pro Android 11 güncellemesiRedmi Note 8 Pro MIUI 13