Redmi Note 5 Pro: Kutudan Çıkarma ve İlk İzlenimler


Xiaomi’nin Hindistan’da Sevgililer Günü’nde Redmi Note 5 Pro’yu tanıtması açıkça hoş bir sürpriz oldu. Ancak o zamandan beri şirketin bunun mükemmel bütçe aracı olmasını istediğine dair bir hisse kapıldık. Arka arkaya iki yıl boyunca Xiaomi, Redmi Note serisini Hindistan’ın nihai bütçe kralı yapmak için çok uğraştı. Ancak bu sefer Xiaomi, Redmi Note serisinin dikkat edilmesi gereken önemli bir alana hitap etti. Elbette kameradan bahsediyoruz. Redmi Note 5 Pro şimdi son zayıf noktasını güçlendirirken, bütçe segmentinde bir kez daha hakim olacak bir cihaz gibi görünüyor. Bu, Xioami’den en çok satanlar unvanını almaya çalışan rakipler için işleri daha da karmaşık hale getirmelidir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Redmi Note 5 Pro: Kutudan Çıkarma

Redmi Note 5 Pro: İlk Düşünceler

Nihayet Xiaomi’nin Redmi Note 5 Pro’nun 4 GB varyantına el atmayı başardık. Aslında bir renk seçmemiz istendi ve Siyah yerine yayınlanmamış Göl Mavisi rengini seçtik. “India’s Camera Beast” etiketinin gösterdiği gibi Xiaomi, telefonun görüntüleme departmanına özel önem verdi. Xiaomi Redmi Note 5 Pro’nun Hindistan’ın ihtiyaç duyduğu gerçek çok yönlü bütçe kralı olduğuna oldukça ikna olduk. Redmi Note 5 Pro başka bir yönden de özeldir. Şirket tarafından duyurulduğu gibi yakında tamamen Hindistan’da yapılacak.

Telefonu Redmi Note 4’ten ayıran güzelliklerden bahsetmişken, beğenilecek çok şey var. Birinin kutudan çıkardığı ilk şey o ekrandır. Xiaomi, 2: 1 en boy oranına sahip 5,99 inç Full-HD + paneli Hindistan’a getirdi. Ve bunun karşılığını alacağından eminiz.

Redmi Note 5 Pro: Kutudan Çıkarma

Diğer büyük yükseltme, arka çift kamera kurulumu ve selfie atıcıdır. Arka kameralar, dikey olarak istiflenmiş sensörler ve aralarında bir LED bulunan bir iPhone X görünümüne sahip. Sensörler 13MP + 5MP ikiliden oluşur. Önde tek bir atıcı olmasına rağmen, 20MP Sony IMX376 sensördür. AI güdümlü Beautify 4.0 ve bir selfie el feneri ile birlikte gelir.

Redmi Note 5 Pro’nun işlemcisi aynı zamanda çok çekici bir Snapdragon 636 SoC’dir. Kryo Çekirdeklerinden dolayı Snapdragon 625’i aşmayı başarır. Kullanıcılar muhtemelen daha hızlı çoklu görev, ağır oyun ve ayrıca kamera işleme görecek. Bunlar, cihazın öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı.

Redmi Note 5 Pro: Kutudan Çıkarma

Kutudan çıkarma deneyimine gelince, oldukça basitti. Ahize ve şarj adaptörü de dahil olmak üzere paketin içindeki tüm standart malzemeleri alırsınız. Tam liste aşağıdadır.

1 X Redmi Not 5 Pro
1 X USB kablosu
1 X SIM tepsisi pimi
1 X silikon kılıf
İngilizce 1 X kılavuzu
1 X şarj cihazı

Daha önce dört Xiaomi cihazını çıkardım – Mi Max, Mi Max 2, Redmi Note 4 ve Mi A1. Ancak bir Redmi Note cihazını kutusundan çıkarmak için bugünkü kadar heyecanlı olmamıştım. El cihazını elinize aldığınızda, Mi A1’den biraz daha ağır geldi. Açıkçası Mi A1, 3.000mAh bataryası sayesinde çok ince ve hafif bir cihaz. Buna rağmen, Redmi Note 5 Pro 8.05 mm ile serisinin en incesi. Silikon kılıf iyi bir ektir ve önceden uygulanmış ekran koruyucusu sizi mobil satıcınıza gitmekten kurtarır.

Birlikte verilen adaptör, Redmi Note 5 Pro Snapdragon 636 SoC nedeniyle hızlı şarjı desteklese de hızlı şarjı desteklemiyor. Telefonun USB Type-C ile gelmemesi de üzücü. Ancak ince marjlar göz önüne alındığında, Çin markaları ile çalıştığını anlayabiliyorum. Baş ve vücut için SAR değerleri 1.188W / kg ve 0.334W / kg’dır. Güvenli telefon olarak adlandırılabilecek 1.6W / kg seviyelerinin çok altında.

Redmi Note 5 Pro: Kutudan Çıkarma

Telefon hemen açıldı ve MIUI 9 beni ilk açılışta karşıladı. Yüz Tanıma Kilidi özelliğini de OTA güncellemesi olarak hemen aldım. İlk kurulum çok zaman almadı ve benimki de öyle. İyi çalıştı ama sanırım OnePlus 5T kadar hızlı değil. Belki gelecekteki güncellemeler bunu çözecektir. Ancak incelemede daha fazlası.

Redmi Note 5 Pro: Kutudan Çıkarma

Son olarak, size telefonla ilgili incelememi vermeden önce Redmi Note 5 Pro’yu en az 2 gün kullanacağım. İşlemciyi ve kamerayı test etmeyi planlıyorum, çünkü bunlar gerçekten kayda değer alanlar.

Redmi Note 5 Pro, temel 4GB RAM için 13.999 Rs (218 $) ve 6GB varyant için 16.999 Rs (265 $) tutarındadır. Yakışıklı bugün TENAA’da göründüğü gibi Çin lansmanına çok yakın.

İçin bizi izlemeye devam edin Xiaomi Redmi Note 5 Pro’nun tam incelemesi yakında.

.

xiaomiXiaomi Redmi Not 5 Pro