Redmi K20 Pro incelemesi: Çok uygun fiyat etiketi ile dayanılmaz bir amiral gemisi


Arıza


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.Redmi K20 Pro, özellikle karşı konulmaz 27,999 Rs fiyat etiketi göz önüne alındığında, alıcılara gönülden önerebileceğim, piyasadaki en uygun amiral gemisi yapan çok yönlü amiral gemisi.

Artıları

Tam Ekran Tasarım,
Güçlü Performans,
İyi Pil (18W hızlı şarj)
3,5 mm Jak

Eksileri

Ön kamera kalitesi,
Yapı çizilmeye meyillidir

Xiaomi, Hindistan’ın orta sınıf segmentinde gelişmeye devam ederken, amiral gemisi oyunu, ülkede sadece bir on-off meselesi oldu. Geçtiğimiz beş yıl içinde şirket bazı premium modeller (örneğin Mi 5) getirdi ve diğerlerini atladı (Mi 8). Bununla birlikte, Redmi K20 Pro ve mükemmel pazarlamasıyla, nihayet Xiaomi’nin bu yıl Samsung gibi büyüklerin yanı sıra Hindistan’daki OnePlus gibi rakip meslektaşları için her şeye gidecek gibi görünüyor. Ama güçlü rekabete dayanacak mı? Redmi K20 Pro fiyat için iyi bir satın alma mı? Yapı ve performans yeterince iyi mi? Redmi K20 Pro inceleme birimimiz var ve bu parçada size Xiaomi amiral gemisinin şirketin vaat ettiği gerçek “nakavt” cihaz olup olmadığını anlatacağız.

Alev Kırmızısı modelimiz burada, 8 GB RAM ve geniş 256 GB dahili depolama alanına sahip ve yaklaşık on gün boyunca test ettik. Redmi K20 Pro’nun teknik özellik sayfası bölümünü, görmek istediğiniz şey buysa, buradaki bir bağlantıda bırakacağız. Telefon bir USB-C hızlı şarj cihazı, birinci sınıf bir arka kapak ve kitapçıklardan ayrı bir kabloyla birlikte gelir. Kutuda sahip olduğumuz hemen hemen hepsi bu. Redmi K20 Pro, 28.000 Rs’den başlıyor.

Tasarım, Yapı Kalitesi, Fiziksel Bakış

redmi k20 pro

Bu Redmi’nin Çin’deki ilk telefonu ve şirket, Xiaomi’nin sade tek renkli amiral gemilerinden tamamen farklı bir görünüm tercih etti. Arkadaki çok benzersiz, hoş ve çekici gradyan cam kaplamasıyla birlikte Redmi markası için yine bir ilk olan açılır kamera var. Redmi buna Aura Prime Design adını veriyor ve ışık farklı yönlerden çarptığında aleve benzer bir tonu simüle ediyor. Tamamen benzersiz bir gradyan ve dikkat çekeceği kesin.

redmi k20 pro

Boyut olarak 6,39 inç ekranıyla K20 Pro, özellikle tek elle kullanım için oldukça yönetilebilir bir form faktörüne sahip. Tek elle kullanım için hantal bulduğum Realme X’ten biraz daha küçük ve daha dar. Genel olarak, Redmi’ye harika yeni tasarım ve doğru fiziksel ayak izi için en iyi notları verirdim. Ve evet, hala bir kulaklık jakı var!

Görüntüle

Redmi K20 Pro’nun ekranı muhteşem. Bu bir AMOLED paneldir ve izinsiz giriş olmaması (çok ince çerçevelerle) günlük kullanım için sadece bir zevktir. Renkler açılır ve güneş ışığı okunabilirliği de gayet iyi. Görüş açıları mükemmel ve parlaklık seviyeleri çok iyi. Xiaomi aynı zamanda kullanıcılara renk sıcaklıklarını değiştirme özgürlüğü de veriyor, eğer istediğiniz şey buysa ve Karanlık Mod, Okuma Modu, Her Zaman Açık Kilit Ekranı da var. Bu çentiksiz ekran, kullanıcıları gerçekten memnun edecek ve her gün kullanmak bir zevktir. Ayrıca, açılır kameralı çentiksiz bir tasarımdan bahsetmiş miydim?

redmi k20 pro

Ayrıca son derece güvenilir ve doğru olduğu için ekrandaki parmak izi okuyucusuna oldukça alıştım. Aslında çok etkileyici olan işe yaramadığı bir zamanı hatırlayamıyorum. Yüz tarama özelliğine neredeyse hiç ihtiyacım yok.

Verim

Bu, Redmi K20 Pro’nun parladığı başka bir alandır. Snapdragon 855, her şeye ve her şeye güç sağlar. Ayrıca, günlük kullanımda da iyi bir performans sergileyen 7xx serisine göre belirgin şekilde daha pürüzsüz ve daha hızlıdır. İster sıradan şeyler isterse yoğun oyun oynama, web’de gezinme veya video kullanma, Redmi K20 Pro sizi hiçbir bölümde yarı yolda bırakmayan ideal bir arkadaştır. PUBG, COD Mobile gibi oyunlar gecikme olmadan çalışır ve neredeyse hiç çerçeve düşmez. Ayrıca, telefonu her zaman iyi olan kapsamlı oyun sırasında çok fazla ısınacak (38 derece) bulamadım. Kriterleri sizin için burada bırakacağız.

Batarya

Redmi K20 Pro’nun pil ömrü beni çok hoş bir şekilde şaşırttı. Yoğun bir kullanıcı olarak 4.000mAh pilden tam gün kullanım beklemiyordum, ancak bana bunu vermekle kalmadı, aynı zamanda gün sonunda tankta kalan gazla da yapmayı başardı. Yukarıda, telefonun en azından akşama kadar dayandığı kullanımımın bazı ekran görüntüleri var. Bu günlerin çoğu günün büyük bir kısmı sosyal medyada geçti. Akşam olduğunda, biraz video tüketimi, göz atma ve sosyal medya yapma eğilimindeyim. Kullanım durumlarımın çoğunda, saat 17: 00’ye kadar pil ömrünün yaklaşık yüzde 50’sine sahiptim. 18W hızlı şarj da çok hoş bir ek.

Yazılım

K20 Pro, Pie’nin üstünde MIUI 10 ile birlikte gelir. Harika olan şey, varsayılan olarak size bir uygulama çekmecesi veren POCO başlatıcısını çalıştırmasıdır. Ayrıca, bildirimdeki birkaç örnek dışında neredeyse hiç reklam görmedim. Geri bildirimleri dinlemek için Xiaomi’ye büyük başparmak. Bu şirket tarafından büyük bir hamle ve önceki kullanıcı deneyimi beni pek rahatsız etmese de, bu deneyimi gerçekten çok sevdim. Bir sürü özelleştirme özelliği (ekran görüntülerine bakın), tema seçenekleri ve birçok kullanışlı geçiş var. Ayrıca MIUI 10’u çok erken alacak şekilde ayarlandı.

Kamera

Arka kamera, gün ışığında harika ayrıntılar, doğal görünümlü renkler, iyi dinamik aralık ve pozlama ile mükemmel kalitede fotoğraflar üretti. Ultra geniş çekimler, bu sensörlerin çoğunda olduğu gibi, keskinlik ve kalitenin bir kısmını kaybetme eğilimindedir. Video çekimi, 60 fps’de 4K ile harika, ayrıca yeterince iyi çalışan stabilizasyon ile arka için de destekleniyor.

Özçekimler iyi çıktı ama fotoğraflarımda arka planların defalarca patladığını bulduğum bir sorun vardı. Sorun kalıcıdır ve bazen özçekimlerin kötü görünmesine neden olur. Ön kameradan 4K video henüz desteklenmiyor.

Fiyatlandırma ve Karar

redmi k20 pro

İşte, özellikle Xiaomi telefonları söz konusu olduğunda incelemenin en önemli kısımlarından biri. Redmi K20 Pro, Snapdragon 855 dönemi ile şu anda piyasadaki en uygun fiyatlı amiral gemisi. Ve çok göz alıcı bir tasarım, canavarca performans, iyi pil ömrü ve güvenilir kameralar korurken bu fiyat etiketini kaldırmayı başarıyor. İki haftalık iyi bir incelemeden sonra, uygun fiyatlı bir amiral gemisi arayan çoğu alıcıya telefonu önerebileceğimden oldukça eminim. Büyük Milyar Günler satışı, ahizenin 27.999 Rs’den 24.999 Rs etiketiyle daha da düştüğünü görecek.

.

Redmi K20 Proredmi k20 pro ellerinderedmi k20 pro incelemesi