Redmi 8A dünya çapında Android 10 güncellemesi alıyor; ancak bir MIUI 11 yapısı


Xiaomi, MIUI 12 güncellemesini Nisan ayı sonunda duyurmuştu. O zamandan beri şirket, telefonlarının çoğunun 2020’nin sonuna kadar en son yazılım yapısını çalıştırmasını sağlamak için çok çalışıyor. Şirket ayrıca yeni MIUI 12 şubesinin altında çalışmak için büyük Android güncellemelerini yayınlama fırsatını da kullanıyor. Xiaomi’nin güncelleme programının, bazı düşük kaliteli telefonları, üst seviye ve orta sınıf modellerden önce güncellediğinden biraz tuhaf olduğunu söylemeliyiz. Redmi 7A zaten Android 10’u almıştı ve şimdi geçen yılın ikinci bütçe telefonu Redmi 8A’nın aynı muameleyi almasının zamanı geldi. Çin varyantı bu güncellemeyi uzun zaman önce almış olsa da, uluslararası varyantlar en son sürümü çalıştırmıyordu. Telefon nihayet Android 10’u alırken şimdi değişiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Redmi 8A, Android 10’u alıyor, ancak MIUI 12’yi almıyor

Bunlar Redmi 8A hayranları için heyecan verici haberler, tek sorun bu güncellemenin MIUI 11’e dayanıyor olması. MIUI 12 için nefesinizi tutmuyorsanız, endişelenecek bir şey değil. Dahası, Xiaomi sonunda bütçe akıllı telefon için MIUI 12’yi piyasaya sürecek. Pie’den daha güncel bir Android derlemesi çalıştıracak olması şaşırtıcı. Aşağıda, güncellemeyi alan bölgelerin ilgili yapı numaralarıyla birlikte hangileri olduğunu kontrol edebilirsiniz.

Bölge
Yapı numarası
Çin V11.0.2.0.QCPCNXM
Küresel V11.0.1.0.QCPMIXM
Hindistan V11.0.1.0.QCPINXM
AÇA (Avrupa) V11.0.1.0.QCPEUXM
Rusya V11.0.1.0.QCPRUXM

Akıllı telefonun Çin versiyonu geçtiğimiz ay Temmuz 2020 güvenlik yamasıyla birlikte Android 10 aldı. Global sürüm ayrıca, bu ayın başlarında yayınlanan güncellemeyle aynı güvenlik yamasına sahip. Şimdi, kalan Redmi 8A birimleri, kesinlikle bir artı olan en son Ağustos 2020 güvenlik yamasına sahip Android 10’u alıyor. Şimdilik, MIUI’nin kuralları ve mevcut özellikleri dikte eden gerçek yazılım olması gerçekten önemli olmasa da, kullanıcılar Android 10’un tüm pürüzsüzlüğünden memnun kalabilirler.

Redmi 8A’nın muhtemelen Android 11’i almayacağını belirtmek gerekir. Xiaomi’nin düşük bütçeli serisinin cihazları, birden fazla büyük yazılım güncellemesi için uygun değildir. MIUI 13 gibi gelecekteki MIUI güncellemelerini almaya devam etmelidir, ancak sonraki sürümlerin tümü Android 10’u temel alacak.

Redmi 8A, kısa süre önce Redmi 9A’nın piyasaya sürülmesiyle değiştirildi. Ancak yine de bazı kullanıcıların zevklerine yeterince uyuyor. Cihaz, su damlası çentiği ve USB-C bağlantı noktasına sahip 5.000 mAh pil ile birlikte gönderilen ilk Redmi A akıllı telefondu. Ne yazık ki, halefi mikro USB standardına geri döndü.

.

Android 10Android 10 güncellemesiredmiRedmi 8ARedmi 8A için Android 10xiaomiXiaomi Redmi 8A