Redmi 8 serisi, Android 11 tabanlı MIUI 12.5 güncellemesini alıyor


Xiaomi hiçbir zaman akıllı telefonlarının altında yatan Android sürümünü sık sık güncellemesiyle tanınan bir şirket olmadı. Ancak bu durum son zamanlarda değişmeye başladı. Şirket, eski akıllı telefonlarda MIUI’yi güncelleme konusunda her zaman harika bir iş çıkardı. Android sürümüyle uğraşmadan bile böyle bir başarıya ulaştı, ancak şimdi Xiaomi, güncellenmiş MIUI ve Android’i aynı anda çalıştıracaklarından emin olmak için cihazlarının çoğunu güncellemeye çalışıyor. Bugün, şirketin “bütçe portföyü” altındaki bir dizi cihaz, Android 11 ve MIUI 12.5 güncelleme tedavisi alıyor. Redmi 8, Redmi 8A Dual, giriş seviyesi segmentindeki cihazlar olarak kabul edilebilir, ancak yine de sektördeki birçok amiral gemisine layık güncelleme muamelesi görüyorlar.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Redmi 8, Redmi 8A ve Redmi 8A Dual, MIUI 12.5 çalıştıran cihazlar listesine katıldı

Redmi 8, Redmi 8A ve Redmi 8A Dual, orijinal olarak Android 9 Pie ile piyasaya sürüldü, Android 10’u aldılar ve şimdi Android 11 ile ikinci büyük güncellemelerini alıyorlar. tescilli dış görünümünün mevcut en son sürümü olun. Güncellemenin Android 11 ve MIUI 12.5 ile sunulan tüm özellikleri taşıdığını ve güncellemenin Temmuz 2021 güvenlik düzeltme ekini taşıdığını belirtmekte fayda var.

Bu yazının yazıldığı sırada, MIUI 12.5 güncellemesi, bellenim sürümüne sahip standart Redmi 8 modeli için kullanıma sunuluyor. V12.5.1.0.QCNINXM. Redmi 8A için yapı ile birlikte gelir V12.5.1.0.QCPINXM ve Redmi 8A ile alıyor V12.5.1.0.QCQINXM yapı numarası. En büyük değişiklikler arasında eskizler, dinamik düzenler ve daha fazlası için yeni araçlar içeren yeni Notes Uygulaması yer alıyor. Temel Android sürümüne gelince, mikrofon ve kamera, akıllı cihaz kontrolleri, pano erişim uyarıları, Sohbet Balonları ve çok daha fazlası için tek seferlik izinler getiriyor. Aşağıdaki değişiklik günlüğünü kontrol edin:

sistem

 • Hareketlere tepki artık anında.
 • 20 kat daha fazla işleme gücü, artık ekranınızda görebileceklerinizin çok az sınırı var.
 • Özel cihaz modeli ayarlamaları, yükseltmeden sonra herhangi bir telefon daha hızlı hale gelir.
 • Optimizasyon: MIUI daha hafif, daha hızlı ve daha dayanıklı hale geldi.
 • Temmuz 2021’e kadar Android Güvenlik Yaması. Sistem güvenliğini artırır.

Notlar

 • Karmaşık yapılarla zihin haritaları oluşturun.
 • Karalama ve eskiz için yeni araçlar.
 • Konturları otomatik olarak ayarlamak için bir çizime basın ve basılı tutun.
 • Bir hareket kısayolu artık her yerde notlar, görevler ve alıntılar oluşturmanıza olanak tanır.
 • Alıntılar metni, URL’leri ve görüntüleri birkaç basit dokunuşla Notes’a kaydeder.
 • Dinamik düzenler, Notes’taki tipografiyi yeni bir düzeye getirir.
 • Yepyeni Notlar.

Bu güncellemelerde her zaman olduğu gibi, artımlı bir biçimde sunulurlar. Bu nedenle kullanıcıların sabırlı olması ve güncelleme bildirimini beklemesi gerekir.

.

Android 11miuiMIUI 12.5MIUI 12.5 güncellemesiredmiredmi 8Redmi 8Axiaomi