Redmi 7A ve 9A, Çin’de Ekim 2020 güvenlik yamasıyla güncellendi


Xiaomi, Redmi Note A serisini öldürmeye karar verirken, standart seri hala sürekli lansmanlarla sallanıyor. Şirket geçen yıl Redmi 7A ve Redmi 8A’yı tanıtmıştı. Bu yıl Redmi 9A’nın resmi bir sürüm alma zamanı gelmişti. Redmi 7A hala bir MIUI 11 tabanında çalışırken, en son cihaz açıkça MIUI 12 ve Android 10 ile birlikte geldi. Bu cihazların ortak yönü nedir? Her ikisi de artık Google’ın en son güvenlik yamasını kullanıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Xiaomi, Çin’de her iki cihazın genel güvenliğini iyileştirmeyi amaçlayan bir güncelleme yayınlamaya başladı. Her iki akıllı telefonu da doğrudan Ekim 2020 güvenlik yaması seviyesine çıkarır. Güncelleme, V11.0.2.0.QCMCNXM derleme sürümüne sahip Redmi 7A için geliyor ve yaklaşık 2,7 GB boyutunda. Redmi 9A söz konusu olduğunda, V12.0.4.0.QCDCNXM derleme sürümünü taşıyan 2GB’lık bir güncellememiz var. Gördüğünüz gibi güncelleme maalesef 2018 düşük kaliteli cihaz için MIUI 12’yi getirmiyor.

Ekim 2020 güvenlik yaması dışında bu güncelleme Redmi 9A kullanıcıları için oldukça önemli. Sonuçta, bazı durumlarda ekran kapatıldığında gürültüyü düzeltir. Herhangi bir nedenle bu güncellemeyle ilgilenmediyseniz, Ayarlar >> Telefon Hakkında >> Sistem güncelleme menüsünü kontrol edebilirsiniz. Daha önce de belirtildiği gibi, bu güncelleme Çin versiyonları için geliyor. Redmi 9’un global bir birimine sahipseniz, muhtemelen aynı işlem için biraz daha beklemeniz gerekecektir.

Redmi 7A güncellemesi

Derleme sürümü: V11.0.2.0.QCMCNXM (Çin)

Güncelleme Boyutu: 2,7 GB

Sistemi

  • Android Güvenlik Yaması Ekim 2020’ye güncellendi. Sistem güvenliği artırıldı

REDMI 7A (ÇİN) GÜNCELLEME

Redmi 9A güncellemesi

Derleme Sürümü: V12.0.4.0.QCDCNXM (Çin)

Güncelleme Boyutu: 2,0 GB

Sistemi

  • Düzeltme: Bazı durumlarda ekran kapatıldığında gürültü duyuluyordu
  • Android Güvenlik Yaması Ekim 2020’ye güncellendi. Sistem güvenliği artırıldı.

Redmi 9A (ÇİN) GÜNCELLEME

Redmi 7A, serideki simetrik çerçevelerle gönderilen son akıllı telefondu; muadili olarak Redmi 9A, temelde aynı tasarıma sahip selefinin bir klonudur. Redmi 7A, Qualcomm Snapdragon 439 ile birlikte gelirken, 9A, MediaTek Helio G35 yonga setine sahiptir. 7A, 4.000mAh bataryaya sahipken, 9A etli 5.000mAh batarya ile geldi.

Smartphone Xiaomi Redmi 9A Versão Global - Verde | Amazon.com.br

7A’nın yaşına rağmen hala güncellenmiş bir güvenlik yaması aldığını görmek güzel. Önümüzdeki yıl Redmi 9A için de aynı tedaviyi görmeyi umuyoruz.

.

Ekim Güvenlik GüncellemesiEkim Güvenlik Yamasımiui 11MIUI 12redmiRedmi 7ARedmi 9Axiaomi