Realme Narzo 30A, Android 11 tabanlı Realme UI 2.0 kararlı güncellemesini aldı


Realme, “desteklenen portföyü” altındaki tüm cihazlar için Android 11 tabanlı Realme UI 2.0’ı getirmek için çalışıyor. Hala Android 10 çalıştıran cihazlar var, ancak şirket sonunda onları yakalıyor. Son zamanlarda, Realme C3’ün Hindistan’da Android 11’e güncellendiğini gördük. Şimdi Realme Narzo 30A’nın en son Android güncellemesini alma zamanı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Realme Narzo 30A’nın Android 11’i aldığını görmek bazıları için tartışmalı olabilir. Ne de olsa cihaz, Android 11’in yayınlanmasından birkaç ay sonra bu yıl Şubat ayında piyasaya sürüldü. Ne yazık ki, Realme hala Realme UI 2.0’ın beta testini yapıyordu ve tam teşekküllü sürüm Narzo 30A ve Narzo 30 Pro sürümleri için zamanında gelmedi. Bu cihazların Android 10 tabanlı Realme UI 1.0 şubesi ile resmileşmesi gerekiyordu. Realme UI 2.0 ile piyasaya sürülen ilk cihazlar, Realme GT 5G ile birlikte Mart ayında görünmeye başladı.

Realme Narzo 30A, Realme UI 2.0 çalıştıran cihazlar listesine katıldı

Şimdi, birkaç ay sonra Realme, bu ahizenin uzun zamandır beklenen Realme UI 2.0 sürümünü getiriyor. Yeni güncelleme, ilk beta sürümünün yayınlanmasından neredeyse iki ay sonra gelir. Beta test programının bu el cihazında iyi ilerlediğini söyleyebiliriz. Ne de olsa, kararlı bir duruma ulaşmak için çok sayıda sürüm ve birden çok sunum gerektirmiyordu.

Realme Community’deki resmi duyuru gönderisine göre, Android 11 güncellemesi şu özelliklerle birlikte geliyor: RMX3171_11.C.03 bellenim sürümü. Android 11 tabanlı bir güncelleme almak için akıllı telefonun donanım yazılımı sürümünü çalıştırıyor olması gerekir RMX3171_11.A.19 veya RMX3171_A.17. Diğer OTA güncellemelerinde olduğu gibi, bu güncelleme de toplu olarak sunulacak. Tabii ki, kararlı yapıyı çalıştıran kullanıcılar güncellemeyi ilk alanlar olacak. Her şey yolunda giderse, şirket güncellemeyi tüm birimler için genişletmeli.

Şans eseri Android 11 tabanlı Realme UI 2.0’dan hoşlanmıyorsanız, yine de Android 10’a dönebilirsiniz. Ancak, önceki derlemeyi manuel olarak flaş etmeniz gerekecek ve işlem, cihazın dahili deposunu silecektir.

Realme Narzo 30A, bu yılın başlarında Hindistan’da Realme 30 Pro ile birlikte resmileşti. Cihaz, 6,5 inç HD+ LCD ekrana sahip ekonomik bir akıllı telefon ve standart 60 Hz yenileme hızına sahip. Kaputun altında, MediaTek Helio G85 tarafından destekleniyor ve 3/4GB RAM ve 32/64GB Depolama seçenekleriyle sunuluyor. Cihaz arkada çift kamera kurulumuna (13MP + 2MP) ve önde 8 MP selfie kamerasına sahip. Buradaki gösterinin büyük yıldızı, 18W şarj ile şarj olan 6.000 mAh pil. Cihaz, Android 12 tabanlı gelecekteki Realme UI 3.0 için hala uygun olmalıdır.

.

Android 11gerçektenRealme Kullanıcı Arayüzü 2.0Realme Narzo 30