Realme C3, Hindistan’da Android 11 güncellemesini alıyor


Realme, kuruluşundan bu yana sayısız akıllı telefon piyasaya sürdü. Şirket sürekli olarak yeni akıllı telefon serileri piyasaya sürmesine rağmen, Realme Hayranları akıllı telefon markasını konsolide eden seriye şimdiden özel bir ilgi duyuyor. Realme X, Realme C ve Realme Numbered serilerinin en popüler Realme dizileri arasında olduğunu söyleyebiliriz. Bugünlerde Realme GT serisinin ön plana çıktığını görebiliriz ancak bu diğer serilerin unutulacağı anlamına gelmiyor. Realme C3, Realme C serisi altında piyasaya sürülen çekici bir akıllı telefondu. Bugün cihaz, Android 11 tabanlı Realme UI 2.0’ın kararlı sürümünü alıyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Realme C3, süper düşük fiyat etiketi ve güzel özellik paketi nedeniyle çekici bir akıllı telefondu. Cihaz, ilk beta güncellemesini Temmuz ayında aldı. Görünüşe göre, beta programı o kadar iyi ilerledi ki artık kararlı bir bellenim alıyor. Raporlara göre, yeni yapı, Hindistan’da beta’nın ilk yüklendiği birimler için kullanıma sunuluyor. Önümüzdeki günlerde stabil kanaldaki kullanıcıların bu güncelleme ile ilgileneceğini varsayıyoruz.

Bu erken aşamada şovu durduran herhangi bir hata görünmezse, Realme’nin oradaki tüm Realme C3 el cihazları için daha geniş bir dağıtım getireceğini varsayıyoruz. Bununla birlikte, güncelleme şu anda RMX2027_11_C.04 ile sunuluyor. Raporlara göre, önceki betalara kaydolanlar sadece 168 MB’lık ince bir paket alacaklar. Beta ile karşılaştırıldığında, güncelleme performansı optimize eder, kararlılığı artırır ve bilinen sorunları giderir. Beta’yı çalıştırıyorsanız, yeni sürümün mevcut olup olmadığını manuel olarak kontrol etmek için Ayarlar >> Yazılım Güncelleme’ye ilerleyin.

Realme C3 (Hindistan) teknik özellikleri

Indian Realme C3, küresel pazarlarda ve Endonezya’da bulunan C3’ten oldukça farklıdır. Cihaz, HD+ çözünürlüğe (1600 x 720) ve su damlası çentikli 6.52 inç ekrana sahiptir. Kaputun altında, Helio G80 olarak yaygın olarak kullanılmayan bir MediaTek Helio G70 SoC ile birlikte gelir. Cihaz, 4 GB’a kadar RAM ve 64 GB’a kadar Dahili Depolama alanına sahiptir. Ayrıca microSD kart genişletme sunar. Realme C3, 10W şarjla sınırlı 5.000 mAh pilden güç alır. Ne yazık ki, burada bir mikro USB bağlantı noktamız var. Optik açısından, 12 MP birincil kamera ve 2 MP derinlik sensörü ile çift kamera kurulumumuz var.

Cihaz başlangıçta Android 10 tabanlı Realme UI 1.0 ile geldi ve şimdi Android 11 alıyor.

.

Gerçek C3gerçekten