Realme, Brezilya’daki faaliyetlerinin başladığını duyurdu, Realme 7 Pro Aralık ayında geliyor


Geçtiğimiz haftalarda, Realme’nin Latin Amerika’ya büyük gelişiyle ilgili söylentiler yayılıyordu. Söylentiler, şirketin bölgedeki kampanyasını başlatmak için Brezilya’yı seçtiğini belirtti. Bugün, Realme ülkeye varma planlarını resmi olarak onayladıktan sonra bu söylentiler sona erdi. Realme, 9 Kasım Pazartesi günü Brezilya’daki operasyonlarının başladığını duyurdu. Şirket, ülkeye bir dizi rekabetçi akıllı telefon getirmeyi vaat ediyor. Dahası, AIoT aralığında ve 5G çözümlerinde de bahse girecek. Brezilya’nın henüz 5G ağlarını konuşlandırmadığını belirtmek gerekir, bu nedenle Realme, segmentin öncüsü olmak istiyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Görünüşe göre Realme, Realme 7 Pro’yu Brezilya’ya inen ilk akıllı telefon olarak seçti. El cihazı yakın zamanda Anatel sertifikasyonundan (Brezilya Düzenleme Dairesi) geçti. Akıllı telefon, Brezilya’da da bulunan Redmi Note 9 Pro için doğrudan bir rakip. Snapdragon 720G, 6,4 inç diyagonal süper AMOLED ekran ve 64 MP ana nişancı içeren Üçlü Kamera kurulumu gibi bir dizi rekabetçi özellik getiriyor. Cihaz ayrıca 65W hızlı şarj teknolojisine sahip 4.500mAh pil getiriyor. Bu şaşırtıcı hızlı şarj standardına sahip “orta sınıf” kategorisindeki tek cihazdır. Aslında, piyasadaki birkaç akıllı telefondan daha hızlı şarj edilebilir.

7 Pro dışında, şirket Brezilya’daki akıllı telefon segmentini fethetmek için farklı serilerden bir dizi başka telefona bahis yapacak. Realme’nin CEO’su ve Kurucusu Sky Li’ye göre şirket, pazarın kilit oyuncularından biri olmak için Brezilya’ya ulaşıyor.

Brezilya, Latin Amerika operasyonları için kalemiz olacak

“Stratejik bir alan olarak Brezilya’ya sahip olacağız ve Latin Amerika pazarı için bir kapı açacağız. Bizi ülkenin önde gelen akıllı telefon üreticilerinden biri yapacak uzun vadeli bir stratejiyle ülkeye varıyoruz. Markamız mükemmel performansa, kaliteye, tasarıma ve tabii ki fiyata sahip ürünler sunacak ”.

Brezilya pazarında fiyatların ne kadar cazip olacağını merak ediyoruz. Ülke, akıllı telefonlar için en yüksek ücretlerden bazılarına sahip olmasıyla ünlüdür. Xiaomi, ülkede zaten sağlam bir kullanıcı tabanına sahip ve piyasada resmi bir şirket olarak kabul ediliyor. Bununla birlikte, akıllı telefonları DL olarak bilinen yerel bir oynatıcı tarafından lisanslanır ve satılır. Cihazlar ithal edilmektedir ve fiyatları diğer ülkelere göre çok daha yüksektir. Örneğin, 128 GB Depolama alanına sahip bir Poco X3 NFC, Brezilya’ya resmi olarak 612 $ fiyat etiketi ile ulaştı. Bu miktarla, bir müşteri Global pazarlarda kolayca birinci sınıf bir akıllı telefon satın alabilir.

Realme 7 e 7 Pro lançado: Potência e velocidade ve um preço baix

Realme benzer bir strateji benimserse, akıllı telefonları küresel pazarlarda olduğu kadar ucuz olmayabilir. Ancak, cihazlar Brezilya müşterilerinin ödemeye alışkın olduğu kadar ucuz olabilir. Brezilya pazarı şu anda Samsung ve Motorola’nın orta sınıf telefonlarının hakimiyetindedir. Ancak daha önce de belirtildiği gibi Xiaomi de resmi ve gayri resmi kanallar sayesinde pazarda sağlam bir varlığa sahip. Realme rekabetçi akıllı telefonlar için yeterince yer olduğundan eminiz.

Brezilya’da piyasaya sürülen ilk cihazlar 4G LTE’ye odaklanacak ancak 5G ürünleri de gelecek

Şirkete göre ilk cihazlar 4G bağlantısı ile ülkeye ulaşacak. Ancak şirket, Brezilya’daki portföyünü çok yakında 5G teklifleriyle genişletmek istiyor. Şirket, önümüzdeki iki veya üç yıl içinde Realme X ve V serisinden cihazları piyasaya sürmek istiyor.

11 Haziran 2020'de Piyasaya Sunulacak Toplam 4 Realme AIoT Ürünü | AXO

Şirket ayrıca AIoT cihazlarını Brezilya’ya getirmek istiyor. Bu seri, AI akıllı hoparlörler, akıllı saatler ve TWS kulaklıkları gibi ilginç cihazları kapsar.

Realme, ilk akıllı telefonunu Aralık ayında resmi olarak konuşlandıracak. Realme 7 Pro olacak, ancak Realme C11 gibi başka bir bütçe akıllı telefonunu atmayacağız.

.

Gerçek benRealme 7Realme 7 ProRealme AIoTRealme AIoT cihazlarıRealme akıllı telefonlarRealme BrezilyaRealme GlobalRealme Latin Amerika