Realme 7 Yeni Model Snapdragon 875 ile Dünyanın İlk Telefonu Olacak


Qualcomm, 2020 Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi’ni 1 Aralık’ta gerçekleştirecek. Bu etkinlikte şirket, yeni 5nm Snapdragon 875 amiral gemisi platformunu tanıtacak. Bu oldukça önemlidir çünkü tüm amiral gemisi telefonlar bu SoC’yi kullanacak. Geçenlerde Realme’nin başkan yardımcısı Xu Qi, Realme ailesinin teğmeninin onu ilk taşıyanın beklendiğini ima etti. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu makine daha önce görülen yepyeni Realme 7 serisidir. Ve Realme 7 ve Pro sürümleri zaten piyasada olduğu için Realme 7 Pro + gibi yeni bir model veya bunun gibi bir şey bekliyoruz.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Realme başkan yardımcısı Xu Qi, Realme’nin bu amiral gemisi işlemcisini kullanan yeni bir amiral gemisine sahip olacağını söyledi. Daha önce sızdırılan haberlerle birlikte bu makine yepyeni Realme 7 olacak. Önümüzdeki yılın başlarında çıkacak. Ayrıca Realme 7 ve Realme 7 Pro’nun iki versiyonunu içereceğini tahmin ediyoruz.

Snapdragon 875 Mimarisi

Yeni işlemci 5nm işlemine dayanıyor ve ‘1’ ultra büyük çekirdekli Cortex X1 olan ‘1 + 3 + 4’ sekiz çekirdekli bir tasarıma sahip ve en yüksek performansı, Cortex A78.

Diğer yönlerden, önceki haberlere göre, yeni Realme 7 serisi amiral gemisi, delik açma tam ekran tasarımına devam edecek. Ayrıca, kendi yeni geliştirdiği 125W akıllı flaş şarj teknolojisini (20V / 6.25A) desteklemeli ve çığır açan üç yollu şarj çözümünü benimsemelidir. Üç şarj pompası, ısıyı etkili bir şekilde dağıtırken şarj gücünü en üst düzeye çıkarmak için aynı anda azalır. Şirket, 4000 mAh’lik bir pili% 33’e şarj etmenin yalnızca 3 dakika sürdüğünü iddia ediyor. Bunun çok hızlı olduğunu kabul edin. Ek olarak, teknoloji birden fazla hızlı şarj protokolünü destekler. Böylece dizüstü bilgisayarlar gibi yüksek güçlü cihazları hızlı şarj edebilir VOOC, Dart, Warp, SuperVOOC, SuperVOOC 2.0 ve SuperDart hızlı şarj protokolleri ile geriye dönük uyumluluğu destekler.

Realme 7

Ne Zaman Gelecek?

Gelecek olan Realme 7 serisi amiral gemilerinin 2021’in 1. çeyreğinde piyasaya çıkacağını da biliyoruz. Bundan önce Samsung ve Xiaomi yarışıyor ve kullanıcılarına ilk olarak getirmeye çalışıyorlardı. Ancak dünya değişiyor ve OPPO’nun dünyanın üçüncü akıllı telefon markası olma hedefi var. Yani bu hedefe ulaşmak için her şeyi sadece OPPO markasıyla değil, Realme markasıyla da yapacak.

.

Aslanağzı 875oppoRealme 7