Realme 7 serisi resmi olarak Avrupa’da 7 Ekim’de çıkacak, İşte fiyatlar


Geçen haftadan bu yana, Realme 7 serisinin Ekim ayı için Avrupa’da piyasaya sürüldüğüne işaret eden söylentiler var. Şirket bugün erken saatlerde, bu lansmanı doğrulayan ilk teaser’ı yayınladı. Ardından, birkaç saat sonra, şirketin CEO’su Madhav Sheth, telefonun 7 Ekim’de eski kıtaya geleceğini ve canlı yayının 10:30 CEST (08:30 UTC) itibarıyla başlayacağını açıkladı. Realme, söylentilere dayanarak Realme 7 ve 7 Pro’yu getirecek ve Global varyantlar NFC ile gelecek. Bu, Hint varyantında olmayan bir şey.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Realme 7 serisi, şirketin Redmi Note 9 serisine cevabıdır ve hatta Pro modelinde yüksek yenileme hızı ekranı ve 65 W hızlı şarj ile orta sınıf segmentini bir adım öteye taşır. Bu, bu hızlı şarj standardıyla birlikte gelen ilk orta sınıf akıllı telefon. Realme bu teknolojiyi popüler hale getirmeye çalışıyor ve bu harika. Samsung’unki gibi hala 30W’dan daha az şarj sağlayan amiral gemileri var. Bu yüzden orta sınıf bir el cihazında 65W görmek harika.

REALME 7 VE 7 PRO’NUN TEMEL ÖZELLİKLERİ

Her iki akıllı telefon da delikli ekranlarla birlikte gelir, ancak 7’de bir LCD bulunurken, Pro bir AMOLED panel getiriyor. Merakla, daha ucuz bir LCD panel kullanılması nedeniyle, şirket Realme 7 yenileme hızını 90Hz’ye çıkarabilir. Maalesef 7 Pro, 60Hz yenileme hızıyla sınırlıdır. Belki de üstün bir ekran kullanmak bu cihazı çok pahalı hale getirir. Kaputun altında, standart versiyon oyun yonga seti Helio G95 SoC’yi, 7 Pro ise Snapdragon 720G yonga setine sahip. Her iki telefon da 64MP ana kamera ve 16MP selfie atıcılar getiriyor.

Realme 7 Pro vs Realme 7: Hindistan'da Fiyatlar, Karşılaştırılan Özellikler | NDTV Aygıtları 360

Vanilya, 30W hızlı şarjlı 5000 mAh büyük bir pil getiriyor. 7 Pro, 4.500mAh kapasiteli daha küçük bir pile sahiptir. Bununla birlikte, hızlı şarj desteğini muazzam bir 65W oranına çıkarır. Hindistan sürümleri NFC desteğinden yoksundur, ancak Avrupa sürümleri bu özelliği getirecektir.

Olası Fiyatlandırma

Sızıntı yapan @ Sudhanshu1414’e göre, Realme 7 hem 6GB / 64GB hem de 8GB / 128GB çeşitleriyle geliyor. İlki 200 € ile 230 € arasında, ikincisi ise 240 € – 270 € arasında olacak. 7 Pro’ya gelince, 8 GB RAM ve 128 GB Dahili Depolama ile 290-320 € fiyat etiketi içeren tek bir model alıyoruz.

Realme 7 Pro, Realme 7 Dörtlü Arka Kameralı, Hindistan'da Piyasaya Sürülen Delik Açma Ekranları: Fiyat, Özellikler | Teknolojik Haberler

Vanilyalı akıllı telefonun Mist Blue ve Mist White renklerinde geleceğini belirtmek gerekir. 7 Pro, Avrupa’ya Ayna Mavisi ve Ayna Gümüş renklerinde ulaşacak.

.

Avrupa'da Realme 7 lansmanıAvrupa'da Realme 7 serisiGerçek benRealme 7Realme 7 özellikleriRealme 7 ProRealme 7 Pro özellikleriRealme 7 serisi