Qualcomm Snapdragon Zirvesi: Xiaomi, Sony ve OnePlus’tan üst düzey yöneticiler katılacak

Qualcomm Snapdragon Zirvesi: Xiaomi, Sony ve OnePlus’tan üst düzey yöneticiler katılacak, Mobil Destek

Qualcomm, Snapdragon Zirvesi’nin 2020 baskısı için hazırlanıyor. Mobil yonga setleri devi, 5G bağlantısı içeren yeni bir Qualcomm Snapdragon yonga seti grubunu tanıtmak üzere. Şirketin merakla beklenen Snapdragon 875’i tanıtmasını bekliyoruz. Bu, ABD merkezli bir üretici tarafından yapılan ilk 5nm yonga seti.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Ancak şirket, 765G’nin yerini alacak olan söylentilere göre Snapdragon 775G gibi diğer segmentler için de yeni çipler getirebilir. Son fakat en az değil, “uygun maliyetli” bir amiral gemisi SoC olarak hareket edecek bir Qualcomm Snapdragon 870 yonga setinin gelişine işaret eden söylentiler var. Son haberlere göre, Xiaomi, OnePlus ve Sony’den bazı yüksek profilli yöneticiler etkinlikte konuşma yapmak için orada olacak.

Rapora göre, etkinliğe katılacak önemli teknoloji yöneticileri, Xiaomi’nin CEO’su Lei Jun, Sony Mobile Başkanı Mitsuya Kishida ve OnePlus’tan Kyle Kiang. Etkinliği Qualcomm başkanı Cristiano Amon açacak. Ancak, en üst düzey yöneticiye diğer Verizon ve NTT Docomo temsilcileri de sahnede katılacak. Bunlar sırasıyla Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’daki en büyük iki taşıyıcıdır.

Qualcomm Snapdragon Zirvesi: Xiaomi, Sony ve OnePlus’tan üst düzey yöneticiler katılacak, Mobil Destek

Xiaomi, Sony ve OnePlus bu yılki Qualcomm Snapdragon Teknoloji Zirvesi’nde büyük rol oynayacak

Bir keresinde oradaki en iyi şirketlerden devasa yöneticiler olduğu için, iki günlük etkinlik sırasında büyük duyurular yapılmasını bekliyoruz. Söylentilere göre Xiaomi, Mi 11 serisini Snapdragon 875 ile planlıyor. Her iki cihaz da 2021 başlarında duyurulacak. Aynı yonga setine sahip Sony Xperia 1 III hakkında da söylentiler duyduk. Son olarak, OnePlus 9, her zamankinden biraz daha erken olan Mart 2021’de piyasaya sürülmesi beklendiği için söylentiler arasında dolaşıyor.

Qualcomm Snapdragon Zirvesi: Xiaomi, Sony ve OnePlus’tan üst düzey yöneticiler katılacak, Mobil Destek

Qualcomm ana notlarının birden fazla platformda yayınlanacağını belirtmek gerekir. Şirket, ilgilenen tüm izleyicilerin etkinliğe erişebilmesini sağlamak istiyor. COVID-19 salgınının olduğu bu günlerde olaylar halka açılamadığından şirketler uyum sağlamaya çalışıyor. Qualcomm’un Snapdragon Teknoloji Zirvesi 1 ve 2 Aralık’ta Hawaii’de gerçekleşecek. 2020 baskısı serinin beşincisidir. 5G bağlantısı ile ilgili pek çok harika haber duymayı umuyoruz.

Önümüzdeki yıl 5G akıllı telefon sayısı ikiye katlanacak. Bu nedenle, bu segment için hangi Qualcomm’un hazırlandığını merak ediyoruz. MediaTek zaten 5G yonga setlerine sahip uygun maliyetli yonga setlerine sahip. Şimdiye kadar Dimensity serisinin bazı yönlerden Qualcomm’un sunduğundan daha modern ve uygun maliyetli olduğunu söyleyebiliriz. Şimdiye kadar, Snapdragon 765G ve Snapdragon 690, orta sınıf izleyiciler için mevcut olan tek 5G yonga setleri.

Snapdragon 875, gösterinin yıldızı olacak. Ancak, yeni uygun maliyetli yonga setlerini sabırsızlıkla bekliyoruz.

.

5G5nm yonga setiAslanağzı 775GAslanağzı 875Mi 11Mi 11 ProoneplusOnePlus 9OnePlus 9 ProQualcom Snapdragon Zirvesi 2020QualcommQualcomm Snapdragon 775GQualcomm Snapdragon 875Qualcomm Snapdragon 875GQualcomm Snapdragon ZirvesiQualcomm TeknolojisiQualcomm yonga setleriSnapdragon ZirvesiSonySony Xperia 1 IIIxiaomiXperia 1 III