Qualcomm, SD675’e göre kademeli bir yükseltme olan Snapdragon 678’i tanıttı


Snapdragon 6xx serisinin ne zaman heyecan verici olduğunu hatırlıyor musunuz? Orta sınıf merkezli yonga seti aralığı, Snapdragon 7xx serisinin gelmesinden önce 2018’de oldukça ilgiliydi. Günümüzde, sahip olduğumuz Snapdragon 6xx yonga setleri, orta sınıf ve bütçe segmentlerindeki cihazlar için tüm işlemlerin bir jakıdır. Örneğin Snapdragon 662, birçok Android OEM’in yeni tercihidir ve günlük görevler için sağlam performans sunar, ancak bunun ötesinde hiçbir şey yoktur. Qualcomm, bugün aniden orta sınıf akıllı telefonlar için en iyi teklif olan yeni bir Snapdragon 678 SoC’yi tanıttı.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


2018’de şirket Qualcomm Snapdragon 675’i tanıttı. Redmi Note 7 Pro, Vivo U20, Galaxy A70s gibi birkaç cihazda mevcuttu. Yeni duyurulan Snapdragon 678, bu yonga setinin halefi olarak oturuyor. Fotoğrafçılık, bağlantı için iyileştirmeler getiriyor, ancak pil yedekleme açısından çok daha iyi değil.

Yeni yonga seti, 11nm LLP süreci üzerine inşa edilmiş bir Sekiz Çekirdekli CPU’dur. Qualcomm’un basın açıklamasına göre, SoC, selefine göre yalnızca kademeli bir yükseltme getiriyor. Telefon, 2.2GHz’de saat hızına sahip Kyro 460 CPU’ya sahipken, Snapdragon 675 2.0GHz’lik bir temel frekans getiriyor. GPU aynı Adreno 612, ancak Qualcomm performansı artırdığını belirtiyor. Kyro 460’ın Cortex-A76 ve Cortex-A55 çekirdeklerini ifade ettiğini belirtmek gerekir.

Snapdragon 678 Özellikleri

Yonga seti, 10 bit renk derinliği ile FHD + çözünürlüğü tutmaya yetiyor. Kamera bölümünde 14 bitlik Qualcomm Spectra 250L ISP’ye sahiptir. Bu, 192MP’ye kadar tek bir kamerayı ve sırasıyla 25 / 16MP’ye kadar MFNR ile tek / çift kamera yapısını destekler. Şirket ayrıca üçüncü nesil Qualcomm AI motorunun portre modu, düşük ışık, lazer otomatik odaklama, 30 fps’de 4K video, 5x Optik Zoom, Yavaş mod ve daha fazlası gibi kamera özelliklerini desteklediğini belirtiyor. Aynı zamanda HEVC’yi destekler ve EIS desteğini hızlandırmıştır.

Yeni GPU, Unity, Messiah, NeoX ve Unreal Engine 4 için optimize edilmiştir. Düşük ila ortalama ayarlarda zorlu oyunlar için yeterli performans sunmalıdır.

Qualcomm Snapdragon 678

Merak ediyorsanız, bu sadece bir 4G yonga seti. Telefon, Qualcomm X12 LTE modemi küresel bant desteğiyle birlikte getiriyor. Sırasıyla 600, 150 Mbps’lik en yüksek indirme, yükleme hızlarına sahiptir. Çift SIM VoLTE ve 3x 20 MHz downlink taşıyıcı toplama desteği vardır. Diğer özellikler arasında 1.866MHz desteğinde 8GB DDR4 RAM, HEVC ile 4K’ya kadar video oynatma, AVC codec desteği, Qualcomm aptX, aptX HD, Quick Charge 4+ teknolojisi ve daha fazlası bulunur.

Önümüzdeki yıl onunla birlikte gelen ilk cihazları görmeliyiz. Umarım bu 2021 cihazları için Snapdragon 662 yerine doğal bir seçim olacaktır. Ne yazık ki çoğu OEM, orta sınıf telefonlar için daha az yetenekli çipi seçme ve orta sınıf segmentin ötesindeki cihazlar için SD7xx ile gitme eğilimindedir.

.

aslanağzıAslanağzı 678QualcommQualcomm Snapdragon 678Qualcomm Snapdragon 6xx serisiQualcomm yonga setleriSnapdragon 678 özellikleri