Qualcomm, Kendi Markalı Oyun Telefonunu Yaptığı İddialarını Resmen Reddetti


Snapdragon 888 kısa süre önce piyasaya sürüldü. Dürüst olmak gerekirse, benzeri görülmemiş bir performans artışı sağlayan devrim niteliğindeki bir çiptir. Qualcomm, etkinliğin ilk gününde medya ile iletişim kurarken birçok soruyu yanıtladı. Diyelim ki, kendi markalı oyun telefonunu inşa etme söylentisi sorulduğunda açıkça reddedildi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Qualcomm Başkanı An Meng, ortaklarının ileri teknolojiyi daha iyi göstermeleri için çok sayıda genel sürüm prototipi oluşturduklarını açıkladı. ‘Gelecekte de bunu yapmaya devam edeceğiz’ dedi. Ama asla açık pazarda satılmayacaklar. “

Bir Meng, bu halka açık referans makinelerinin tüketici pazarı standartlarına göre tanımlanmadığını ve tasarlanmadığını vurguladı. “Ayrıca, iş modelini değiştirme niyetinde değiliz. Teknoloji gösterimi dışında, akıllı telefon yapmak için hiçbir bahane kullanmayacağız. “

Resmi fotoğraftan yola çıkarak, bu yılki Snapdragon 888 genel referans makinesinin geniş bir alnı ve siyah çenesi var. Bunun gerçekten de mevcut ana akım endüstriyel biçimden uzak olduğunu kastediyoruz.

ASUS, Qualcomm’un Kendi Markalı Oyun Telefonunu Yapmasına Yardımcı Olmalı

Bir hatırlatma olarak, Ekim ayında, Qualcomm’un kendi akıllı telefonunu geliştirdiği için söylentiler vardı. O zaman, donanımın tasarlanması ve geliştirilmesinden ASUS’un sorumlu olacağı bildirildi. Bunun makul bir seçim olduğunu düşünüyorduk çünkü ASUS ve ROG departmanı bir süredir oyun ürünleri yapmakta uzmanlaştı. Öte yandan Qualcomm’un Snapdragon 875 platformunun üzerinde çalışan “endüstri tasarımını” ve yazılımı yarattığı söylendi.

Asus ROG Telefon 2

Yaklaşan Qualcomm akıllı telefonla ilgili o kadar çok söylenti duyduk ki, çoğumuz bir sonraki ASUS ROG telefonunun ve Qualcomm’un oyun telefonunun ekranlar, bellek, kameralar, piller ve soğutma sistemleri gibi parçaları ve bileşenleri muhtemelen paylaşacağından emindik.

Açıkçası, bu etkinlikte Qualcomm’un Snapdragon 875 yonga setini ve kendi oyun telefonunu ortaya çıkaracağını düşünüyorduk. Ancak şimdi, iş modelini değiştirmek istemediğini iddia eden Qualcomm’dan oldukça farklı geri bildirimler aldık.

.

Aslanağzı 888AsusQualcommQualcomm oyun telefonu