POCO X3, Hindistan’da Android 11 güncellemesini aldı


POCO X3, 2020’nin ikinci yarısında Hindistan’da piyasaya sürüldü. İlginç bir şekilde cihaz, küresel bir akıllı telefon olan POCO X3 NFC’den birkaç hafta sonra piyasaya sürüldü. İki akıllı telefon arasındaki en büyük fark, Hindistan modelinde NFC olmaması, bu nedenle “NFC” takma adının son ekini kaybetmesi, ancak bunu telafi etmek için daha büyük bir pil alıyor. POCO X3, düşük fiyatı ve çarpıcı özellikler paketi nedeniyle 2020’nin en güzel sürprizlerinden biriydi. Cihaz, SD700 serisi bir çip ile yüksek yenileme hızına sahip bir ekran, devasa bir pil ve iyi bir performans getirdi. Hint varyantı, Android tabanlı MIUI 12 ile resmileşti. Henüz MIUI 12.5’i almamış olsa da, Xiaomi bugün Hindistan varyantı için Android 11 güncellemesini yayınlamaya karar verdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Hindistan’da satılan POCO X3, açıkladığımız gibi başka yerlerde satılan POCO X3 NFC’den farklıdır. Küresel varyant, bu yıl Mart ayında kararlı Android 11 güncellemesini aldı. Şimdi, birkaç ay sonra, Hindistan değişmezinin aynı aşkı alma zamanı geldi. Android 11’i içeren yeni üretici yazılımı güncellemesi Hindistan’a V12.0.2.0.RJGINXM yapı numarasıyla geliyor. Şu anda gruplar halinde dağıtılıyor. Bu nedenle, şu anda yalnızca belirli bir kullanıcı kitlesine ulaşabilir. Her şey yolunda giderse, şirket önümüzdeki günlerde daha geniş bir sunumla yoluna devam edecek.

Artık cihaz Android 11’i çalıştırdığına göre, bir sonraki adım MIUI 12.5. Xiaomi, MIUI 12.5’in küresel sürümünü birkaç ay önce duyurdu ve birkaç akıllı telefona getirmek için çalışıyor. Birkaç ay içinde MIUI 13’ü öğreneceğimizi belirtmekte fayda var. Bu nedenle şirket, MIUI 12.5’i bazı cihazlara getirmek için acele ediyor. POCO X3 kesinlikle MIUI 13’ü alacak ve muhtemelen Android 12’yi de alacak, ancak bu bir yıl daha sürebilir. Şimdilik, küresel varyant zaten MIUI 12.5’i çalıştırıyor. Umarım, Android 11 ile aynı beş aylık gecikmeyle Hindistan varyantına ulaşmaz.

POCO X3 özellikleri

POCO X3, Full HD+ çözünürlüğe ve 120Hz yenileme hızına sahip 6.67 inç LCD ekrana sahiptir. Kaputun altında, Qualcomm Snapdragon 732GB’yi Hindistan’da 8 GB’a kadar RAM ve 128 GB Depolama ile paketliyor. Cihaz ayrıca daha büyük bir pile sahip – X3 NFC’deki 5.120’ye kıyasla 6.000 mAh. Önde gelen 64 MP kameralı bir Dörtlü Kamera kurulumuna sahiptir. Bu yılın başlarında POCO, Snapdragon 860 SoC’ye sahip ilk akıllı telefon olarak X3 Pro’yu da tanıttı.

.

Android 11Android 11 güncellemesiKüçük X3miuiMIUI 12.5MIUI 13telgrafxiaomi