POCO bugünden itibaren bağımsız bir marka olacak

POCO bugünden itibaren bağımsız bir marka olacak, Mobil Destek

POCO, Pocophone F1’i tanıttığı 2018’de akıllı telefon pazarında devrim yarattı. Cihaz, o yılın amiral gemisi SoC (Snapdragon 845) ve süper uygun fiyat etiketi ile gerçek bir amiral gemisi katili oldu. Cihazın bir dezavantajı vardı elbette ama şirketin adını o yaptı. Maalesef, 2019’da Xiaomi, POCO’yu dinlendirdi. Bu yıl, Çinli şirketler grubu, yeniden markalanmış bir Redmi K40 4G olan POCO X2’nin piyasaya sürülmesiyle POCO’yu geri getirmeye karar verdi.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Marka, POCO F2 Pro’nun piyasaya sürülmesiyle farları çaldı ancak herkes onun yeniden markalaşmış bir Redmi K30 Pro olmasından memnun değildi. POCO, yeniden markalaşma stratejisine POCO M2 Pro (Redmi Note 9 Pro), POCO M2 (Redmi 9) ve daha yakın zamanda POCO C3 (Redmi 9C) sürümüyle devam etti. Eylül ayında şirket, POCO X3 NFC’yi orijinal olarak tasarlanmış ilk akıllı telefonunu ortaya çıkardı ve bu bir hit oldu. Cihaz muhteşem bir 120Hz ekran, 33W hızlı şarjlı 5,160mAh büyük bir pil ve Snapdragon 732G ile geldi. Cihaz, 2020’nin en iyi paranın karşılığını veren akıllı telefonlarından biri diyebileceğimiz şeydir. Bugün, POCO, orijinal olarak tasarlanmış ikinci akıllı telefonu POCO M3’ü tanıttı. Yeni akıllı telefonla birlikte şirket, hayranları için büyük bir haber duyurdu.

Bugünden itibaren POCO, bir “Xiaomi alt markası” olmanın ötesinde, ayrı bir marka olarak hareket edecek. Realme gibi çalışacak. Realme bir Oppo akıllı telefon serisi olarak başladı, ardından bir alt marka oldu. Artık Oppo tarafından kontrol edilmeyen, ancak BBK şirketler grubundaki kardeşiyle bazı kaynakları paylaşan ayrı bir marka. POCO, bugünkü açılış konuşmasında bu dönüm noktasının, Pocophone F1 günlerinden beri topluluktan ve hayranlarından aldığı büyük destek sayesinde elde edildiğini duyurdu. Şirket, 2018’den beri ulaşılan üç ana kilometre taşını listeliyor:

  • Marka üç yıl içinde 35’ten fazla küresel pazara girdi
  • Pocophone F1 2,2 milyondan fazla gönderiye ulaştı
  • POC, dünya çapında 6 milyondan fazla akıllı telefon sattı

Markaya göre F1 ve F2 Pro, şirketin amiral gemisi segmentinde yer almasına izin verdi. X3 NFC’nin piyasaya sürülmesiyle marka, orta sınıf segmentinde sağlam kalmak için yeterli kaynağa sahip olduğunu kanıtladı. Şimdi, M3’ün piyasaya sürülmesiyle marka, bütçe segmentine sunacak çok şeyi olan bir cihaz getiriyor. Şimdilik, şirket markasını üç ana üretim vaadiyle geliştirmeyi vaat ediyor:

  • Önemli olan teknoloji
  • Kullanıcıların geri bildirimlerine dayalı tasarımlar
  • Her zaman teknoloji evrimini temsil edecek ürünler

Şirketin bu vaatleri rekabetçi akıllı telefonlarla yerine getirmesini ve uygun maliyetli cihazlar felsefesini sürdürmesini umuyoruz. POCO M3, şirketin neler başarabileceğinin bir kanıtıdır.

POCO bugünden itibaren bağımsız bir marka olacak, Mobil Destek

Cihazın bir Snapdragon 662 SoC, Üçlü Kamera dizisi, 149 $ gibi düşük bir maliyetle 22.5W hızlı şarjlı 6.000mAh bataryası var. Cihaz, 2020 için marka planlarını büyük ölçüde sona erdirdi, ancak 2021’de markadan daha heyecan verici ürünler göreceğiz.

Markanın Xiaomi’den nasıl bağımsız olacağından emin değiliz. Belki de farklı fikirleri ve akıllı telefonları olacak, ancak şirketin MIUI gibi bazı kaynaklarını paylaşacak.

.

Android 11MIUI 12pocopoco f1POCO M3POCO M3 özellikleriPOCO X3 NFCpocophonepocophone f1