PlayStation 5, oyun başına hayran kontrolü sunacak, güncellemelerle iyileştirilecek

PlayStation 5, oyun başına hayran kontrolü sunacak, güncellemelerle iyileştirilecek, Mobil Destek

Şu anda PlayStation 5’in yayınlanmasına sadece birkaç gün kaldı. Buna dayanarak Sony, gelecek konsolun yanı sıra çıkış başlıkları için yutturmaca oluşturma çabalarını artırıyor. Şirket, yakın zamanda açıklanan kullanıcı arayüzü gibi ayrıntıları yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Şimdi, şirketin PS5 soğutma sisteminden sorumlu mekanik şefi, bu sistemin işlevselliği hakkında bazı bilgiler vermeye karar verdi. Bu rapora göre, yeni soğutma sistemi oyun başına fan kontrolü sunacak. AMD’nin yerleşik APU’daki verilerini kullanır. Zaman içinde soğutma performansını akıllıca iyileştirecektir.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

Kullanıcı bir oyun koyup onu oynamaya başladığında, APU veri toplayacaktır. Sistem, tüm oyunlar için basit bir soğutma kürü kullanmak yerine, sistemi serin tutmak için soğutucunun performansını dinamik olarak ayarlayabilir. Aslında, PS5 kartın etrafına yerleştirilmiş birden fazla sıcaklık sensörüyle birlikte gelir. “Akıllı soğutma” özelliği için gerekli verileri toplamak için APU ile birlikte çalışacaklar.

“Gelecekte birçok oyun piyasaya sürülecek ve APU’nun nasıl davranacağına dair bilgiler toplanacak. Bu verilere dayanarak fan kontrolünü optimize etme planlarımız var. “

Sony mühendisleri ayrıca şeffaf bir kasa tasarladı ve test aşamasında kuru buzdan kasaya duman pompaladı. Bu alışılmadık test, soğutma sistemini izlemek ve hava akışını izlemek için yapıldı.

Soğutma Sistemi, yazılım güncellemeleriyle daha iyi hale gelecek

Yeni konsolun yeni soğutma sistemi ile ilgili ek ayrıntılar var. Sony’nin konsol mühendisine göre, yeni PlayStation 5 için fan, sistem güncellemeleri yoluyla ayarlanacak ve geliştirilecek. Dolayısıyla bu özellik, yeni PS5’i satın almayı düşünen herkes için iyi bir haber haline geliyor. Oyuncular, bu bileşen zaman içinde kullanıldıkça iyileştirmelere güvenebilirler.

Bu bileşenin ayarlanması, konsolun performansını ve oyun deneyimini bozmadan yeterli soğutmaya izin vermek için önemlidir. Yeni PlayStation 5, büyük bir soğutucu, APU ve termal sensörlerin yanı sıra, CPU ile Soğutucu arasında mükemmel temas sağlamak için sıvı metal içerir.

Bu sistemin gerçek hayatta nasıl oynayacağını merak ediyoruz. Umarım PS4 soğutma sisteminden daha iyi performans gösterir. Performansı ve sıcaklıkları güvenli seviyelerde tutmak için genellikle iyi bakıma ihtiyaç duyar.

.

AMDAMD APUOyun istasyonuPlayStation 5PS5PS5 Soğutma SistemiSonySony PlayStation 5Sony PS5