PlayFit 53 İncelemesi: İyi bir fitness takipçisi

PlayFit 53 İncelemesi: İyi bir fitness takipçisi, Mobil Destek

Fitness takipçileri, Xiaomi ve Honor gibi birçok büyük şirketin uygun fiyatlarla bazı harika ürünler sunmasıyla son zamanlarda (özellikle Y kuşağı arasında) yaygınlaştı. Bu nedenle, yeni şirketlerin de kategoriye girdiğini görüyoruz. Yeni Delhi merkezli bir start-up olan Play’den bir fitness grubu olan PlayFit 53’ü bu ay elimize aldık. Kedisinde akıllı saatler gibi başka ürünler de var. Bunu gözden geçirdik ve size grubun günlük kullanımda nasıl performans gösterdiğini, artılarını ve eksilerini ve incelemenin sonunda bunun iyi bir satın alma olup olmadığına dair son düşüncelerimizi anlatacağız.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz. Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.

PlayFit 53 İncelemesi: İyi bir fitness takipçisi, Mobil Destek

Öncelikle, teknik özellikleri ortadan kaldıralım.

  • Tam Dokunmatik UI ile 0,96 inç 2,5D kavisli cam TFT LCD renkli ekran
  • Nordic nRF52832 Yonga Seti, Android (4.4 ve üstü) ve iOS (9.0 ve üstü) cihazlara bağlanmak için Bluetooth 4.2
  • Bildirimler, Eğitim Modu gibi birden fazla özelliği kaydırın
  • Kalp Atış Hızı, Adımlar (Pedometre) ve Uykunuzu (Uygulama aracılığıyla) izler.
  • El hareketlerini algılar, kullanıcıların sadece bileklerini hafifçe vurarak resimleri tıklamasını sağlar.
  • Yürüyüş, Koşu, Bisiklet, Atlama, Badminton, Basketbol, ​​Futbol vb. 14 adede kadar spor modunu destekler.
  • Çağrı ve Bildirim Uyarısı: SMS, WeChat, QQ, Facebook, WhatsApp, Twitter, Instagram, Messenger, LinkedIn, E-posta, Takvim, Skype vb.
  • 7-10 gün pil ömrü
  • 24 x 2,2 x 1,3 cm; 22,7 g
  • Fiyat: Rs 1,999

Tasarım, Görüntüleme ve İnşa Etme

PlayFit 53 İncelemesi: İyi bir fitness takipçisi, Mobil Destek

Tasarım söz konusu olduğunda, PlayFit 53 iyi bir üründür. Genel olarak sağlam bir yapıya sahip ve kayışlar, rahatlık faktörüne katkıda bulunan çok hoş bir his veriyor. Esnektir ve diğer bazı malzemeler gibi kavramanın altında sizi terletmez. Bununla birlikte, grubun şasi malzemeleri çok kaliteli hissettirmiyor. Bileğinize iyi oturmasını sağlayan ince kavisli bir tasarıma sahiptir.

Ekranın kendisi de dokunmayı ve renkleri destekliyor ki bu da görmek güzel, ancak üzerinde çok fazla parlama bulduğum için dış mekan okunabilirliği pek iyi değil. Boyut olarak, ekran neredeyse Mi Band 4 kadar büyük ve alt kısmında kapasitif bir düğme var.

Bağlantı, Yazılım, Performans

Bağlantı gerçekten oldukça basit. Kullanıcıların yalnızca Play uygulamasını yüklemesi ve uygulamada oturum açması gerekir. Bu yapıldığında, yaş, cinsiyet gibi bazı genel kişisel ayrıntılar gerektirecek ve gitmesi iyi olacaktır.

Yazılım kullanıcı arayüzü

PlayFit 53 dokunmatik tabanlı bir kullanıcı arayüzüne sahiptir ve hem iOS hem de Android cihazları destekler. Bu küçük ekranlarda zaten beklediğiniz gezinme açısından basit. Grubun ana ekranı, temel unsurların görülebileceği temel bir düzene sahiptir. Uyandırmak için bir yükseltme özelliği var, ancak benim için yeterince iyi çalışmadı veya bunu yapmak oldukça yavaştı. Onu aydınlatmak için birçok kez kapasitif düğmeye başvurmak zorunda kaldım. Bunun dışında antrenman modları, alarm, müzik kontrolü, uzaktan kamera kontrolü, kronometre ve genellikle fitness bantlarında bulduğunuz tüm temel şeyleri alırsınız.

Grup ayrıca WhatsApp, Twitter, Facebook, Instagram ve diğerleri gibi en önemli olanlar da dahil olmak üzere seçkin birkaç uygulama için bildirimleri destekler. Grup aramalara ve mesajlara titreşiyor, ancak bunun gibi bir ekranın sosyal medya bildirimleri için ideal olmadığını kabul etmeliyim. Ayrıca, SMS anında ve düzenli olarak gelirken birçok kez uygulama bildirimlerini almakta zorluklarla karşılaştım. Belki de Play’in üzerinde çalışması gereken hatalar vardır.

Ancak grup çoğunlukla spor tutkunlarını hedefliyor ve yürüyüş, bisiklet, koşu ve diğerleri gibi diğer yaygın olanların yanı sıra yoga ve badminton dahil olmak üzere izlenebilen 14 tür aktiviteye sahip. PlayFit 53’ün işini yaptığı ve etkinlikleri iyi izlediği yer burasıdır. Hepsini yapma şansımız olmadı ama koşma ve yürüme gibi olanlar oldukça iyi takip ediliyor.

Pil ömrü

Fitness bantları, akıllı saatlere kıyasla genellikle tek bir şarjla daha uzun çalışma süresine sahiptir ve PlayFit 53, bir meyve suyu ile tam bir hafta dayanabilir. Ve kapsül herhangi bir USB adaptörüne takıldığı için ayrı bir şarj cihazına ihtiyaç duymaz. Kayışından çıkarıp en son akıllı telefon şarj cihazlarınızdan birine takmanız yeterlidir, yakında şarj edilecektir.

PlayFit 53 İncelemesi: İyi bir fitness takipçisi, Mobil Destek

Sonuç

Fitness grubu alanında nispeten yeni bir şirket olarak PlayFit, PlayFit 53 ile tatmin edici bir iş çıkardı. Daha iyi bir görüntü kalitesi, doğru bildirimler gibi bazı özellikler ve Xiaomi ve Honor gibi diğer markalar tarafından sunulan daha iyi yapı malzemeleri yok . Bununla birlikte, bunlar da biraz daha pahalıya mal oluyor ve bu nedenle 2.000 Rs işaretinin altında bir fitness grubu istiyorsanız, PlayFit 53 dikkate alınması gereken iyi bir seçenektir.

.

fitness grubu incelemesiOYNAPlayFit 53spor bantları