Pixel 4a 5G – tüm teknik özellikler duyurudan önce görünüyor


Birkaç hafta önce Google, 2020 orta menzilini Pixel 4a şeklinde tanıttı. COVID-19 salgınının yarattığı tüm sorunlar nedeniyle cihazın beklenenden daha fazla zaman aldığını söylemeliyiz. Şimdi şirket, merakla beklenen Pixel 5 ile birlikte yeni bir 5G varyantı yayınlamaya çalışıyor. Bugün, yeni stok Android 5G akıllı telefonun tam özellik sayfası çıktı ve yakında çıkacak Pixel 5 akıllı telefona oldukça benziyor.


Bu yazımızı beğendiyseniz diğer mobil destek yazılarımıza da tıklayarak sitemizden ulaşabilirsiniz.
Forumdan konu açıp destek almak için ise forum sitesine giderek konu açabilirsiniz. mobil destek forum, cihaz sorunları ve destek almak istediğiniz konular için mobil forum a gidebilirsiniz.


Pixel 4a 5G’nin sızdırılan özellikleri

Pixel 4a 5G, Pixel 4a varyantından biraz daha büyük ve hatta Pixel 5’ten daha büyük olacaktır. 2,340 x 1080 piksel çözünürlüğe sahip 6,2 inç ekranla birlikte gelir. HDR ve Corning Gorilla korumalı bir OLED paneldir. Ne yazık ki, hala normal bir 60Hz ekran yenileme hızıyla geliyor. Google bu sektördeki trendleri takip etmediği için şimdi büyük bir sürpriz.

El cihazı yalnızca iki mikrofonla birlikte gelir, ancak vanilya Pixel 4a’da bulunan 3,5 mm kulaklık jakını koruyacaktır. Telefon yapısı, standart ahize gibi polikarbonata dayanmaktadır. Ayrıca 18W hızlı şarj ve kablosuz şarj özellikli 4,885 mAh pil ile birlikte gelir. Google’ın sonunda Pixel akıllı telefonlarda küçük pillere sahip olma sorununu çözdüğünü görmenin şaşırtıcı olduğunu söylemeliyiz. Kullanıcılar bu boyutta bir pilden zarar görmezler. Ahize biraz daha kalın ve ağır, ancak içinde düzgün bir donanımımız varsa bunda bir sorun görmüyorum. 168 gr ağırlığında ve 8.2 mm kalınlığındadır.

Kaputun altında, yakışıklı Qualcomm Snapdragon 765G yonga setine sahip. 6 GB’a kadar LPDDR4 RAM ve 128 GB’a kadar Dahili Depolama ile eşleştirilmiştir. Bu tam olarak Pixel 5’te bulunan yonga setinin aynısı. Bununla birlikte, premium model 8GB RAM ile paketlenmiş. Snapdragon 765G’yi her iki akıllı telefonda da görmek biraz tuhaf, özellikle de Snapdragon 750G mevcut olduğu için.

Kamera bölümünde, ekranda oturan 8 MP’lik bir delik var. Arkaya doğru hareket ederken, Optik Görüntü Sabitleme özelliğine sahip 12,2 MP birincil kameramız ve 16 MP Ultra Geniş açılı lensimiz var. Diğer Android OEM’lerinden gördüğümüz gibi dudak uçuklatan bir kurulum olmayabilir. Ancak Google’ın sihri Google Kamera uygulamasından geliyor. Bu kurulum aynı zamanda ön kamerada 4K @ 60 fps çekim ve 1080p @ 30fps kaydedebilir.

Diğer özellikler arasında tek bir nano-SIM yuvası, Wi-Fi 5, Bluetooth 5, NFC, GLONASS ile GPS, Galileo, QZSS ve BeiDou bulunur. Ayrıca, USB 3.1 Gen 1 standardına dayalı bir USB Type-C bağlantı noktasına sahiptir. Son olarak, telefon Android 11 ile birlikte gelir.

.

googleGoogle Pixel 4Google Pixel 4a 5GGoogle Pixel 5Pixel 4 5G'nin sızdırılan özellikleriPixel 4aPixel 4a 5GPixel 4a 5G akıllı telefonPixel 4a 5G özellikleri